Wymiana wysłużonej plazmy Panasonic TH-42PV700P

scOOtt

New member
Bez reklam
Witam serdecznie.
Przyszedł czas, żeby pomyśleć o wymianie dotychczasowej plazmy Panasonic TH-PV700P.
Jak pewnie wiecie sporo czasu temu był to topowy model producenta.
Do dziś obraz jest dla mnie satysfakcjonujący choć zdążyła mi już opaść szczęka kiedy oglądałem ST60 lub serię VT.
Czas plazm minął - co mnie troszkę martwi bo byłem zdecydowanym zwolennikiem tej technologii.
Krótka piłka - moje wymagania:
Przede wszystkim możliwie jak najlepsza głębia i jakość obrazu - czerń musi być czernią :)
Nie interesują mnie zabawki typu YouTube w TV - wiem nie uniknę bo teraz wszędzie to pchają.
Dobrze byłoby gdyby TV posiadał funkcję 3D i to na bardzo dobrym poziomie.
Pokój: 20m2
Odległość od TV: 3,5-4m

Budżet ?
Powiem szczerze - za 2.500 PLN pomagałem ostatnio koledze kupować plazmę 42ST60 - i obraz generowany przez ten TV za te pieniądze to jest właśnie coś czego szukam w technologii LCD.

Pomoże ktoś na jakie modele zwrócić uwagę ?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Bez szans. Z tej odległości to 55'' minimum.
No ale budżet pod 10tzł by się przydał, jak chcesz mieć jakość ostatnich plazm Panasa.
 

scOOtt

New member
Bez reklam
Tak. Szukam 55" TV. Choć do tej pory jakoś "męczyłem" się na 42".
Więc pytanie - czy szukać lekko używanej 55ST60 w dobrych pieniądzach czy czekać - bo LCD za 3k pewnie będzie świecić tak samo jak moja PV'ka obecna :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie znajdziesz lekko używanej 55ST60, wg mnie, w dobrej cenie. Nikt się ostatniego mohikanina nie będzie chciał pozbyć. Sam na takiego poluję :)

LCD za 3k może przegrać z Twoją plazmą. Z moją, nie tylko we własnej ocenie wszystkie do 4-5k PLN przegrywają, a mam "tylko" 42V20. Myślałem, aby zastąpić ją modelem 55W829 lub 60W605 Sony lub 55AS640 Panasonic, ale słabe kąty boczne oraz niedoskonałości obrazu w ruchu trzymają mnie przy małej, ale czarnej ... :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli kasa nie do przejścia na wyższy poziom to masz extra modele :
- Toshiba 48 L5435
- Panasonic 48AS640
- Panasonic 47AS650

Jeśli idziesz na 50":
- Sony 50 W829 ale ponad 1000 zł dopłaty
- Panasonic 50 AS 6540 za 500 zł dopłaty.

Dla niebieskich masz specjalną cenę.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Bardzo dobrze oceniany jest nowy model Samsunga UE55H6400. Z transportem do domu można go mieć za 3375zł. Widziałem, nie jest zły.
 

rfold

New member
HQ150, Też widziałem ostatnio w Media Markcie tego Samsunga i przyznam, że robi wrażenie jak na tak znośną cenę.
 

scOOtt

New member
Bez reklam
Nie znajdziesz lekko używanej 55ST60, wg mnie, w dobrej cenie. Nikt się ostatniego mohikanina nie będzie chciał pozbyć. Sam na takiego poluję :)
Jest na popularnym portalu aukcyjnym model 55ST60E z rzekomo gwarancją na około 11 miesięcy w cenie 3.800 PLN (do lekkiej negocjacji)
Trochę chyba przesadzona ta cena :)
Dzięki za dotychczasowe podpowiedzi - poczytam o w/w modelach.
 

scOOtt

New member
Bez reklam
Panasonic TX-P55ST60E - mam możliwość zakupić ten TV w cenie 4,700 PLN
Jeśli ktoś jest zorientowany ile te modele kosztowały to proszę o info.
TV w idealnym stanie - jak ze sklepu.
Proszę o opinie - cena adekwatna na dzień dzisiejszy ?
Jak wejść do menu serwisowego aby sprzedający mógł mi napisać ilość przepracowanych godzin ?
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Nie zastanawiaj się, tylko bierz, o ile faktycznie jest nowy, z kartonu.

Ja mam zarezerwowany 55VT60 i strasznie mnie on korci.
 
Do góry