Wymiana TX-NR809 i Atmos

bogasman

New member
Cześć,
Posiadam obecnie TX-NR809 + 7.1 set złożony z:
Kolumny Klipsch RP-280F
Głośnik centralny Klipsch RP-440C
Głośniki surroundowe Klipsch RP-240S
Głośniki tylne podstawkowe Klipsch RP-150M
Subwoofer Klipsch R-112SW

Mam już nowy TV 75XE9005 (temat tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/132278-65-75-do-salonu.html) no i wypadałoby zmienić również amplituner i dołożyć jakieś źródło 4K (na razie netflix, youtube etc.). Żródło 4K zostawiam na później, pewnie poczekam na nowego Xboxa i dodatkowo poskładam HTPC z napędem blue-ray UHD.
Celuję też w Dolby Atmos w konfiguracji 7.1.4, chociaż nie wiem czy mi się to uda ze względu na skośne sufity w salonie.
Tak czy owak, na widelcu jest obecnie amplituner. W co zainwestować? Pozostałbym chyba przy Onkyo, albo RZ1100 albo RZ900? A może poczekać do przyszłego roku? Jest szansa na jakieś pojedyncze klocki, które obsłużą 7.1.4? Nie podoba mi się wizja dokupowania dodatkowego wzmacniacza. Bóg zapłać za podpowiedzi.
 

bogasman

New member
Wnioskujesz po cenie? Cena zakupu na paragonie jest 6523,- ze stycznia. Nie wiem, jaką cenę można dzisiaj dostać od polskiego dystrybutora? w MM 6999,-
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Sklep (RTVMax), z którym wielu klientów miało różne „przeboje”. Było na Forum. Poza tym, sprzęt z Łodzi sprzedawany w Koszalinie? Dziwne to nie co.
 

bogasman

New member
Rozumiem, nie monitoruję tak dokładnie forum, zaraz sprawdzę w szukajce, chyba że jest jakiś flagowy temat. To, że Łódź-Koszalin, ludzie się przemieszczają, to mnie nie niepokoi. Raczej nie przemawia do mnie mała ilość sprzedaży i komentarzy. Jakie ceny dzisiaj można uzyskać dla RZ1100? 6999,- to jednak spora różnica.
 

Rafal7

Banned
Będziesz miał cyrki z gwarancja i zapewne z fakturą, już nie raz było o tym na forum.
Myślisz ze kto Ci naprawi ampli w razie czego?EIC czy wujek Kaziu?
Bo ja wiem ze wujek Kaziu.
 

bogasman

New member
Rafal7 ale ja nie planuję zakupu na tej aukcji, odpuść :) Mam Onkyo od wielu lat i bywałem w serwisie, wiem jakie to ważne. Sam jestem elektronikiem, nie podjąłbym się sam naprawiać, chyba że po gwarancji.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Teraz rozumiem. To osoba prywatna (myślałem, że to sklep), która kupiła w Łodzi, zapewne po atrakcyjnej cenie. Pytanie - dlaczego chce sprzedać? Przecież to zupełnie nowy sprzęt.
 

bogasman

New member
Ten z akucji już nie. Wróciłem do myślenia o rozwiązaniu do siebie. Pozostaję obecnie przy RZ1100, bo na razie przy moim suficie nie znajduję rozwiązania na głośniki sufitowe do Atmosa. Zostawiam sobie to więc na później, może jednak kupię jakiegoś dodatkowego wzmaka. Czytam temat Drunk'a i widzę, że sklecił takie rozwiązanie. Stąd teraz drążę cenę RZ1100.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Dla mnie ONKYO już przepadło, wywalili Oddyseya i jeszcze piloty są tak ochydne i małe że za takie pieniądze jeszcze ktoś im to kupuje ?????? Teraz kupywał bym Denona albo Yamahe.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Moim zdaniem RZ1100 + wzmacniacz/końcówka to najbardziej korzystne rozwiązanie do uzyskanie 7.1.4. Koszt takiej pary też może z pozoru wydawać się wysoki, jednak później w razie sprzedaży ampli wzmak/końcówka zostaje, a nowy amplituner znowu możemy kupić tańszy 9ch zamiast 11ch po wygórowanej cenie. W razie gdybyś chciał pozostać póki co przy 7.1 i zaczekać na nowe modele, to dobrym rozwiązaniem na przeczekanie pod kątem jakość/cena jest rz810.
 

bogasman

New member
Dzięki Drunk, myślę, że będę szedł w tę samą stronę co Ty, tylko u mnie trudno będzie sufitowe zamontować, będzie kombinowanie. Myślę nad zastosowaniem RP-140SA zamiast sufitowych, bo łatwiej mi będzie skorygować kierunkowość przy skośnym suficie, z tyłu byłyby na ścianie, a z przodu pod belką sufitową, ale póki co myślę głównie o RZ1100, za jakiś czas dokoptuję rozwiązanie na sufit i dodatkowy wzmacniacz. Spróbuję zrobić lepsze zdjęcie sufitu, może pomożecie.
 

bogasman

New member
Hmm mam jeszcze opcję Onkyo TX-RZ3100 za 10350 zł, lub raty 10x0% 11000 zł. Co myślicie?
Aha i jeszcze jedno, jak jest z Auro3D o Onkyo? Będzie jakiś upgrade firmware'u czy cuś?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Aha i jeszcze jedno, jak jest z Auro3D o Onkyo? Będzie jakiś upgrade firmware'u czy cuś?
Nic mi na ten temat nie wiadomo.
Na chwilę obecną, to tylko Marantz i Denon.
Lecz, tak czy inaczej, upgrade do Auro jest płatny. Ale to z pewnością fakt znany Koledze?
 
Ostatnia edycja:
Do góry