Wymiana telewizora 3 letniego na nowy

ryn

New member
Witam, rodzice planują wymianę telewizora na nowy, obecnie posiadają lg oled b7 55 cali, ale mają jasne pomieszczenie



1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 50 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? sofa jest na wprost, ale jest też fotel lekko pod kątem z lewej strony
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie wisiał na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Salon jest oświetlony z lewej strony telewizora i z tyłu, tj. światło pada również bezpośrednio od frontu na telewizor, w pokoju są również żaluzje

7. Jaki masz obecnie telewizor ? lg oled 55 cali b7
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? netflix, hbo go
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? generalnie będą oglądane kanały na kablówce i netflixie, więc wszystkie 3: 4k, HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tuner satelitarny,
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam pojęcia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, YouTube, kanały satelitarne, filmy blue ray
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Poza wbudowaną aplikacjami HBO/Netflix//YouTube - nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie, ale może się zdarzyć , że przyniosę swojego xboxa series s żeby sobie chwilę pograć, ale to bardzo rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami, ale w weekendy też w dzień
17. Preferencje co do wielkości? minimum 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - trudno powiedzieć, jak patrzyłem po markecie, to najbardziej mnie irytuje brak płynności na telewizorach samsung nanocell
19. Preferencje co do marki ? nie wiem
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6-8 tys.
22. Jak często wymieniasz TV? Raczej rzadko
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To do takich potrzeb extra spiszą się Mini Ledy:
- LG 65Qned 913 za 7299 zł
- TCL 65C825 ( najlepszy w Europie w klasie cena do jakości ) za 5499 zł
- Philips 65PML9506 - w specjalnej cenie dla niebieskich.
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł .

Jeśli oled to na matrycy Evo
LG 65G13 w specjalnej promocji
Philips65Oled 856 w pakiecie
 

ryn

New member
To do takich potrzeb extra spiszą się Mini Ledy:
- LG 65Qned 913 za 7299 zł
- TCL 65C825 ( najlepszy w Europie w klasie cena do jakości ) za 5499 zł
- Philips 65PML9506 - w specjalnej cenie dla niebieskich.
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł .

Jeśli oled to na matrycy Evo
LG 65G13 w specjalnej promocji
Philips65Oled 856 w pakiecie


Dziękuje za poradę.
Co to znaczy, specjalna cena "dla niebieskich" ?

Bardziej bym się kierunkował chyba w stronę philipsa, bo jednak ambilight, to dodatkowa zaleta.
Ale nadal nie jestem w stanie rozwiązać dylematu miniled czy oled.
 

agricola

New member
OLED - chociażby dlatego, że trochę o miniLEDzie w praktyce brakuje wciąż informacji. Poza tym jako nowość jest trochę za bardzo przeceniona, a tymczasem OLEDy zdążyły bardzo stanieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mini Led będzie test na dniach.
Przecież masz specjalną cenę i to z pakietem.

-------------------------------

ryn
Niebieski czyli zalogowany w Klubie HDTV
W Twoim przypadku Ja bym wybrał Oled TV.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
OLED - chociażby dlatego, że trochę o miniLEDzie w praktyce brakuje wciąż informacji. Poza tym jako nowość jest trochę za bardzo przeceniona, a tymczasem OLEDy zdążyły bardzo stanieć.

Jakich Ci informacji brakuje? Mini LED jest już kilka lat w sprzedaży i wiadomo o nim wszystko. Specyfikacje, testy, recenzje porównania. Czego jeszcze Ci potrzeba? Dobry miniLED będzie lepszy od słabego OLEDa. Oczywiście każdy ma swoje potrzeby i jednemu będzie pasowała bardziej jedna technologia a innemu druga. Do częstego zwłaszcza dziennego oglądania OLED się nie sprawdzi. W dodatku w takich warunkach ryzyko wypalenia mocno rośnie. Zakup mini LEDa będzie dużo lepszym pomysłem.
 

agricola

New member
Weź OLED. MiniLED to nowość i zapłacisz za to podatek. O OLEDzie wiadomo dużo więcej i chyba mimo wszystko jest lepszy niż miniLED.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nic nie wiem o dodatkowym podatku.
Oled gra lepiej , ale nie każdy ma kasę , więc można kupować np mini leda.
 
Do góry