Wymiana subwoofera (za JAMO SUB 250) 20m2

Kemot7

New member
Witam

Posiadam zestaw HK255 + komplet Jamo 606 + Jamo SUB 250. Ponieważ nie jestem zadowolony z tego jak gra JAMO myślę się nad wymianą na coś mocniejszego, bardziej kinowego. Wspomniany JAMO ponoć jest OK, ale w moim pomieszczeniu kompletnie się nie sprawdza. Od razu mówię, że testowałem go w praktycznie każdym możliwym położeniu i niestety nie byłem zadowolony. Miałem tez przez chwilkę Magnata (bodajże 202A), ale ten całkiem sobie nie radził (za mało mocy). Generalnie mam bardzo duży problem z nagłośnieniem salonu. Pewnie przez otwarte bardzo duże przejście do kuchni, gdzie praktycznie można to traktować jako całość (czyli 40m2). Bas najmocniej (i najlepiej) jest odczuwalny w okolicach prawego frontu (drewnianych drzwi). To samo w kuchni, ten sam narożnik (patrząc na foto lewy górny).

Rozważam następujące opcje:

1. Używany Paradigm ps-1200 v1 (nie wiem czy wersja będzie miała duże znaczenie) - słuchałem go wielokrotnie i wiem co potrafi. Mam możliwość kupna poniżej 1200 zł (z wymienionym zawieszeniem na nowe).

2. Paradigm DSP-3100 - nowy, teraz cena w wielu miejscach 1699zł - to absolutnie maksymalny pułap cenowy

3. Coś jeszcze innego? Polecany KLIPSCH R-112SW? Tylko to nie ten zakres cenowy. I pytanie czy lepszy od dwóch poprzedników?

Proszę o pomoc, głównie czy warto zastanowić się nad używanym PS-1200. Czy te nowsze konstrukcje różnią się czymś mocno (w sensie brzmienia) od sprawdzonego PS-1200? Wiadomo inne wzmacniacze (pewnie w większości cyfrowe), ale co więcej? Proszę nie zrozumieć mnie,że upieram się przy starym sprzęcie, ale czy faktycznie coś nowego zagra lepiej? Moje kolumny mają ponad 11 lat sprawują się jak po zakupie. Zawieszenia w stanie idealnym. A zdarzało im się czasem grać na pełny regulator.


Pozdrawiam
Tomek
uc
 

mors111

Active member
Bez reklam
kolego , przede wszystkim to postaw suba z przodu , najlepiej po prawej stronie w rogu , kolumny ewentualnie bliżej siebie i bardziej prosto ( nie pod skosem ) zobacz efekt , w kinie powinno się zdecydowanie poprawić

zrób ponową kalibrację lub ręcznie poustawiaj

kanapę daj max do tyłu

jak na to wpadłeś by sub był z tyłu ?
 

Kemot7

New member
Witam
Uwierz mi proszę, że spędziłem kiedyś cały dzień i biegałem z subem po pokoju, wszystkie rogi, boki (nawet w absurdalnych miejscach, w centrum, gdzie jest stolik oraz tuż przed telewizorem). Ustawiałem bass reflex do przodu, krótko mówiąc cuda różne. Już teraz nie pamiętam dokładnie, ale generalnie efekty nie odbiegały znacząco od siebie. Dlatego postanowiłem, że wrzucę go tam gdzie po prostu bas był najmocniejszy i dodatkowo nie przeszkadzał za bardzo.
Znalazłem nawet jakąś fotkę, 3 lata temu. Fronty wiadomo, za szeroko ale skupiałem się TYLKO na SUB.
uc


Kolumny po skręceniu bardziej prosto trochę poszerzają scenę (ten rendering na pewno na 100% nie odzwierciedla realnego ułożenia). Wybrałem najbardziej optymalne rozwiązanie. Frontów zsunąć do środka nie ma za bardzo jak, bo zasłaniają ekran. Kanapa też do tyłu wiele nie pójdzie, blokuje dostęp do okna. Niestety jakieś kompromisy musiałem podjąć.

Generalnie trochę obawiam się, że z mojego pomieszczenia więcej nie wycisnę, chyba, że coś z głośnikiem promieniującym do przodu? Już naprawdę brak mi pomysłów. Wiem tylko, że po prostu nie jestem zadowolony.

Jeszcze jedna sprawa odnośnie samego JAMO SUB 250. Nie wiem czemu, ale jest on strasznie wrażliwy na chwilowe zaniki napięcia w sieci. Już 2 razy mi się spaliły końcówki mocy (przez chwilę brak napięcia i d..pa). Sub nie działa, pali bezpieczniki. Uwalone tranzystory. Mam go już po prostu dość, obchodzę się z nim jak z jajkiem, dodałem na kablu wyłącznik sieciowy. Po ostatniej naprawie dozbroiłem go w dość potężne chłodzenie (radiator z jakiejś karty graficznej) oraz odwróciłem płytę z elektroniką o 180 stopni (do góry nogami). W oryginalnym położeniu ciepło z radiatora pięknie grzeje całą resztę. Po tych modyfikacjach nawet przy długim i głośnym graniu Jamo jest wyraźnie chłodniejszy. Ale co z tego... Przed 2 tygodniami znów się spalił. Naprawa poniżej 100, ale ileż można... To na pewno nie był udany zakup.
 

Kemot7

New member
Rozumiem
Celowałem w coś większego, bo pokój niby 20m2 ale to połączenie z kuchnią ma 3m praktycznie całkowicie otwartej przestrzeni (ściana w sumie ma 5m). Do tego wchodzi jeszcze spore "okno" w ścianie przy lewym surroundzie (widać na renderingu). Czyli jakby nie patrzeć 40m2.
A co sądzisz o czymś używanym (jak np wspomniany ps-1200) Mocą na pewno dałby radę. Cały czas zastanawiam się czy coś starego sprawdzonego, czy nowe ale nieznane (dla mnie).
 

Kemot7

New member
HK255 faktycznie fajny, ma moc, ładnie gra ale... Ma 2 wady, które mi przeszkadzają.
1. Aktywne chłodzenie - kupując go, nawet na to nie zwróciłem uwagi. Wydawało mi się, że wszystko pracuje na radiatorach.
2. Często, podczas przełączania źródeł, albo co gorsze przewijania materiału z odtwarzacza multimedialnego (Xtreamer PRO i obecnie Mede8er) amplituner traci sygnał (idzie DD5.1 a świeci się 2.1 na wyświetlaczu i cisza). Wtedy jedyna rada to przełączyć na jakieś inne źródło (na tuner) i powrót.
Tyle off topic.

A biorąc pod uwagę 2 nowe subwoofery:
Paradigm DSP-3100
Klipsh R-112SW

co wybrać?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
HK255 faktycznie fajny, ma moc, ładnie gra ale... Ma 2 wady, które mi przeszkadzają.
1. Aktywne chłodzenie - kupując go, nawet na to nie zwróciłem uwagi. Wydawało mi się, że wszystko pracuje na radiatorach.
2. Często, podczas przełączania źródeł, albo co gorsze przewijania materiału z odtwarzacza multimedialnego (Xtreamer PRO i obecnie Mede8er) amplituner traci sygnał (idzie DD5.1 a świeci się 2.1 na wyświetlaczu i cisza). Wtedy jedyna rada to przełączyć na jakieś inne źródło (na tuner) i powrót.
Tyle off topic.

A biorąc pod uwagę 2 nowe subwoofery:
Paradigm DSP-3100
Klipsh R-112SW

co wybrać?
i co nie tak w tym aktywnym chłodzeniu?
 

Kemot7

New member
i co nie tak w tym aktywnym chłodzeniu?

Mam straszny uraz do wszystkiego co w tle mi delikatnie hałasuje. Przy mocniejszym graniu, jak trafi się cichy fragment to słychać wentylatory (bo sprzęt na tyle się nagrzał, że pracują już oba). Choć prawdę mówiąc jak oglądam na projektorze, to on niestety jest głównym źródłem wszelakich niepożądanych dźwięków. Generalnie jednak jestem bardzo zadowolony z HK255. Nie zdarzyło mu się braknąć mocy, coś przesterować.

Sprawdz czy aby napewno.
Paradigm prawie 3k a svs spokojnie za 3k kupisz jak nie mniej.

DSP-3100 w wielu miejscach jest obecnie za 1699. Będę jednak celował w coś z 30cm membraną a DSP-3200 to już poza zasięgiem.
 
Do góry