Wymiana suba.

boolean

New member
Szanowni Koledzy.

Dojrzałem do decyzji wymiany suba. Aktualnie użytkuję Jamo Sub 200, którego polecono mi na forum hdtv. Jest naprawdę bardzo dobry, cechuje go przyjemny, miękki bas, jednak ostatnio zauważyłem, że brakuje mi jeszcze niższego zejścia (charakter basu mi jak najbardziej odpowiada). Poza tym pracuje on cały czas na 85% potencjometru, więc w czasie mocnego kopnięcia lubi zabuczeć.

Pomieszczenie - 15m2.
Przeznaczenie - 100% kino domowe
Fronty - Tonsil Altus 200
Cena - <2000PLN

Nie jestem związany z żadną marką.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i zdaję sobie sprawę, że przed zakupem powinienem odsłuchać suba, ale biorąc pod uwagę poprzednie doświadczenie z forum warto najpierw Was zapytać.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Ja mam na 16m sub 200 odkrecony na 50% i nic nie buczy a moc styka.Tobie się nie dziwię bo altusy 200 są mocarne więc żeby sub było dostatecznie słychać musisz tak odkręcić.Jeżeli jamo ci pasuje to oblukaj sub 300,650 lub jamo d6 sub wszystkie schdzą poniżej 30 hz.Ten ostatni kosztował kiedyś 5k teraz 2,5k posiada 38cm głośnik i 400w wzmacniacz więc warto dołożyć.Tylko pytanie jak takie bydlaki zagrają w 15m żebyś czasem nie miał jednego wielkiego tsunami basu chociaż z altusami pewnie już masz.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
XXLS400
XXLS400

na pewno zdecydowanie lepszy wybór od każdego z tych Jamo, może poza ostatnim... schodzi bardzo nisko, bdb do muzyki jak i filmów
ja mam wersję z dolnym głośnikiem, w tej cenie nie słyszałem lepszego suba...
 

boolean

New member
rumburak80, dzięki za odpowiedź. Jamo 300 i 650 będę miał możliwość posłuchać w salonie, natomiast z d6 to będzie większy kłopot.

don111, ciekawe suby - z tym że ja chcę sprzęt do kina domowego, a poza tym przesyłka z UK jest dość droga (niepotrzebny koszt).

Jak się okazało XXLS400 wysyłają tylko na Wyspy
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
o, a to ciekawe jak do mnie dotarł ;)
do Polski koszt wysyłki to 34 gbp...
potrzebny czy niepotrzebny koszt, to sumując i tak nie kupisz nic lepszego od niego w tej cenie
porównaj sobie choćby moc RMS (nie dynamiczną), rozmiar głośników i wagę...
choć w sumie wiadomo że jak większość tutaj i tak skończysz na jakichś "klasowych" Jamo albo JBL
 

boolean

New member
don111, nie wiem skąd złośliwość w Twojej wypowiedzi.
Znalazłem koszt - 37GBP.
Rozważę zakup tego suba, jednak przeczytałem recenzję i owszem bardzo zachwalany, ale przede wszystkim w muzyce, natomiast brakuje mu kopnięcia w filmach, czy ktoś jeszcze może się podzielić opinią na jego temat.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
sorry, takie mam już poczucie humoru... po prostu widzę jak idziesz na łatwiznę i chyba siebie samego przekonujesz że ten Jamo jeden czy drugi będzie ok...
na 15m to mu mocy z pewnością nie zabraknie...
poza tym - Jamo 300 czy Jamo 650 ma większe kopnięcie ? to nie jest żadna konkurencja dla tego suba nawet w tym zakresie, o jakości nie wspomnę
napisałeś że szukasz bardzo nisko schodzącego basu, takowego nie uzyskasz z tanich subów (wszystko bas reflex)
 

boolean

New member
Jestem otwarty na wszelkie marki. Na razie od osób z tego wątku padł Jamo i Twój typ. Oczywiście, że jest mnóstwo sprzętów nowych i używanych. Przeglądając alledrogo i sklepy netowe znalazłem np.:
Paradigm ps-1000 ~ 1100PLN
MAGNAT QUANTUM SUB 730 ~ PLNPLN
FOCAL 700V ~2000PLN
DALI CONCEPT SUB.100 BASIS ~1600PLN
B&W ASW 600 ~1500PLN
Jamo Sub 650 ~1300PLN
Jamo Sub 300 ~ 900PLN
JBL ES 250 P ~1700PLN

Tylko co wybrać? Podkreślam, że wykorzystanie to tylko KD
 

wrx

New member
Bez reklam
napisałeś że szukasz bardzo nisko schodzącego basu, takowego nie uzyskasz z tanich subów (wszystko bas reflex)
A co z drogimi subami, tez bass-reflex?
Bo Klipsche, nad ktorym sie zastanawiam (wszystkie modele), maja opinie naprawde mocnych.
Z jednym chyba musze przyznac racje - jak kupowalem audio do samochodu, to nic nie zagralo tak, jak obudowa zamknieta, z glosnikiem DLS, wszystkie bass-reflex pierdzialy portem.
Ale mysle, ze taki sub za np. 2000 PLN do kina domowego, ma odpowiednio opracowany ten port i gra to odpowiednio...

Jestem otwarty na wszelkie marki. Na razie od osób z tego wątku padł Jamo i Twój typ. Oczywiście, że jest mnóstwo sprzętów nowych i używanych. Przeglądając alledrogo i sklepy netowe znalazłem np.:
Paradigm ps-1000 ~ 1100PLN
MAGNAT QUANTUM SUB 730 ~ PLNPLN
FOCAL 700V ~2000PLN
DALI CONCEPT SUB.100 BASIS ~1600PLN
B&W ASW 600 ~1500PLN
Jamo Sub 650 ~1300PLN
Jamo Sub 300 ~ 900PLN
JBL ES 250 P ~1700PLN

Tylko co wybrać? Podkreślam, że wykorzystanie to tylko KD
O Jamo, to staraj sie nie pytac, ta marka tutaj jest "no good" - ja chcialem kupic do KD Jamo, a skonczylem na Klipsch ;).
Rozważę zakup tego suba, jednak przeczytałem recenzję i owszem bardzo zachwalany, ale przede wszystkim w muzyce, natomiast brakuje mu kopnięcia w filmach, czy ktoś jeszcze może się podzielić opinią na jego temat.
Test: http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/XXLS400_Review.pdf

A myslales o czyms takim, jak Klipsch RW-12d?

  • Frequency Response: 24 - 120Hz +/-3dB
  • Maximum Acoustic Output: 116dB @ 30Hz 1/8 Space, 1m
  • Amplifier: BASH Digital Hybrid
  • Enclosure Type: Bass-Reflex Via Front-Firing CornerPort
  • Inputs: L/R Line-Level RCA Jacks, L-R High-Level Speaker Binding Posts
  • DCS Control and Feature Set with 3 System Presets
Ostatni ficzer jest fajny, bo umozliwia rozne zachowanie glosnika w zaleznosci do czego jest uzyty.
Opinie: http://www.amazon.com/Klipsch-Refer...dp_top_cm_cr_acr_txt?ie=UTF8&showViewpoints=1

Ja po przeczytaniu opinii, chyba sie na to zdecyduje.
A bylo mi za drogo 650 PLN za sub Jamo...
Eh, i tak cale zycie!
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
A co z drogimi subami, tez bass-reflex?
Bo Klipsche, nad ktorym sie zastanawiam (wszystkie modele), maja opinie naprawde mocnych.
Z jednym chyba musze przyznac racje - jak kupowalem audio do samochodu, to nic nie zagralo tak, jak obudowa zamknieta, z glosnikiem DLS, wszystkie bass-reflex pierdzialy portem.
Ale mysle, ze taki sub za np. 2000 PLN do kina domowego, ma odpowiednio opracowany ten port i gra to odpowiednio...

Moc ok, wysokie SPL ale jakość będzie gorsza odczuwalnie, miałem kiedyś takiego potężnego suba ale jego mocy i tak w pełni nie wykorzystywałem (choć przy filmach lubię bardzo mocne, niskie uderzenie - ustawiona wysoka moc ale też i niskie odcięcie suba) a jakość w subie BK jest słyszalnie lepsza w filmach

A myslales o czyms takim, jak Klipsch RW-12d?

  • Frequency Response: 24 - 120Hz +/-3dB
  • Maximum Acoustic Output: 116dB @ 30Hz 1/8 Space, 1m
  • Amplifier: BASH Digital Hybrid
  • Enclosure Type: Bass-Reflex Via Front-Firing CornerPort
  • Inputs: L/R Line-Level RCA Jacks, L-R High-Level Speaker Binding Posts
  • DCS Control and Feature Set with 3 System Presets
Ostatni ficzer jest fajny, bo umozliwia rozne zachowanie glosnika w zaleznosci do czego jest uzyty.
Opinie: Amazon.com: Customer Reviews: Klipsch Reference Series RW-12d - Subwoofer - 340 Watt - black ash

Ja po przeczytaniu opinii, chyba sie na to zdecyduje.
A bylo mi za drogo 650 PLN za sub Jamo...
Eh, i tak cale zycie!
"I used to have 2 RW-12d's and could no longer stand the plastic creaking and port chuffing at anything in the low 20hz. They put out some SPL in the 30hz range, but they just started to annoy me during movies when some low bass would hit without any highs/mids to cover up their inherent flaws.

I sold both for $600 then purchased 2 SVS PC12-NSD's and don't miss the Klipsch. "

xxls400 20hz odtwarza głośno z palcem w nosie... jedyną zaletą tego Klipscha z uwagi na konstrukcję jest SPL, ale przy pomieszczeniu 15m ten BK wystarcza z zapasem, jakość basu jest świetna nie tylko w muzyce ale i w filmach (dużo lepiej kontrolowany i niższy bas od Infinity Beta SW12 którego miałem poprzednio, a ten chyba słabszy od tego Klipscha nie jest ;))
 

wrx

New member
Bez reklam
don111, ten cytat, ktory wkleiles, to wszystko, co znalazles/przeczytales o tym subie?
Nie twierdze, ze ten XXLS400 jest zly, bo NIE WIEM...
A sam...zastanawiam sie nad tym subem, hehe - angole sie zachwycaja...
Ale nie podoba mnie sie czekanie minimum 2 tyg, no i jak cos sie stanie, to wysylanie do UK na gwarancji...

A co sadzisz o Jamo SUB 650 - ma zamknieta obudowe, nienajgorsze pasmo...
Ja ciagle mysle nad tym Klipsch RW-12d...ale obawiam sie o piardy z b-r...

Blackninja, co sadzisz o tym Jamo 650?
Szczegolnie w polaczeniu z Klipsch F3?
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
No, to jestem w szoku!
TYLE sie mowi o jakosci kabli, sa specjalne do subow - a tutaj bezprzewodowo?!
Jaja.
 
Do góry