Wymiana starego TV 7000 zł za 65" lub 75"

Abalka

Member
Cześć,
Przymierzam się do wymiany swojego poczciwego Panasonic G30 42'-plazma zakupionego równe 10 lat temu. Kupiony też dzięki Waszej pomocy i mam nadzieję, że i tym razem mi pomożecie.
Wydaje mi się, że mam warunki na TV 75" i w taki celuje. Podoba mi się Ambilight Philipsa

Budżet sam w granicach 5000-7500 zł, tak wiem duży rozrzut ale nie chciałbym żałować gdy trzeba będzie dorzucić 1000 zł i będzie TV o klasę lepszy.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 45m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4 m kanapa
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Jest gdzie postawić ale fajnie było by powiesić
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku, okno południowo wschodnie
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic G30 42'
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry obraz na pierwszym miejscu. Aplikacje streamingowe nie są konieczne używama MIBOXA
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Ethernet, cyfra, jeżeli konieczne Odtwarzacz multimedialny Xiaomi Mi Box.
10. Jakie urządzenia? kino domowe Amplituner ONKYO TX-NR828 BK;
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Rzadko
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy/seriale z tego 60% Netflix, 20% Youtube 20% satelita
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Preferencje co do marki? Nie znam się ale ambilight Philipsa robi na mnie wrażenie
17. Preferencje co do wielkości? 75" ale jeżeli budżet będzie za mały to kupię 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - wolne działanie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Chcę dobry stosunek ceny do jakości przy 75" (słyszałem dużo dobrego o oledach). Preferowałbym raty 0% typu allegro ale nie jest to konieczne
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? To będzie mój drugi zakup, ostatni 10 lat temu :roll:
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak bardzo często Na razie tylko te wymienione - Netflix, Amazon Prime, HBO GO, Youtube
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie wielkość czy jakość ?
DO tego co napisałeś brałby Oleda PHilips 65 954 lub 65Oled855
Masz je teraz w specjalnej ofercie dla niebieskich.
 

Abalka

Member
OK. poszło .
Masz w specjalnej ofercie.
Bardzo dziękuję Panie Krzysztofie za udzielenie rad i ostatecznie za zakup telewizora. Zakupiłem Philips 65OLED854 (produkcja 2019 r.). Pan Krzysztof udzielił mi również pomocy w konfiguracji kina domowego, więc w tej chwili działa wszystko jak należy a sam obraz to bajka :)
Polecam gorąco kiki (Krzysztofa) i do usłyszenia.
Temat do zamknięcia.
 
Do góry