Wymiana sprzętu

piorek

New member
Witam.
Mam prośbę do fachowców o polecenie amplitunera stereo do 2000 zł. Ew. Oddzielnie tuner i wzmacniacz ale chyba za tą cenę nic sensownego nie znajdę.
Obecnie mam AV Onkyo TX-SR501 ale z kina domowego już nie korzystam więc nie ma sensu powielać zakupu.
Potrzebuję aby sprzęt posiadał BT , wifi itp.
Głośniki jakie posiadam to Canton GLE 470, pomieszczenie salon w domu połączony z otwartą kuchnią 50m2. Słucham w większości radia 70% płyty 30%, telewizor Pioneer 5090.
Wiem, że powierzchnia duża ale więcej funduszy na to nie przeznaczę.

Nie wiem jakie informacje powinienem jeszcze podać.
Zastanawiałem się nad Yamaha RN 602.

Chyba, że czasy się zmieniły i są już amplitunery kina domowego z dobrej jakości muzyką na poziomie amplitunera stereo?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Owszem są amplitunery wielokanałowe z dobrą sekcją audio ,tylko jeżeli zostajesz przy dwóch kolumnach to raczej sensu nie ma zakup wielokanałowej maszyny
Wymieniona Yamaha poradzi sobie z kolumnami Canton ,inną propozycją może być Onkyo TX 8250
 

piorek

New member
Dziękuję za informację.
A jaki ampli AV z dobrą sekcją audio proponujesz do 2000 zł.

Głośniki od kina domowego mi zostają więc jeżeli są porządne sprzęty av to mogę taki kupić.
Jak się mają np. Onkyo TX-NR696 (znalazłem za 2199zł), Denon AVR-X2600H, YamahaRX-V685 do wspomnianego przez Przemko77 - Onkyo TX 8250 lub Yamaha RN 602 jeżeli chodzi o odsłuch audio?
 

piorek

New member
Czyli ile musiałbym dorzucić żeby było dobre audio?
Coś za ok 3000 zł będzie już dobrze grało?

Czy dopiero Onkyo TX-RZ830, a reszta to "badziew" i szkoda kasy?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak do muzyki to lepiej iść w stronę amplitunerów stereo. Jak kupisz kinowy to przecież nie wykorzystasz tego za co zapłacisz.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ok.
To jaki proponujesz?
Czy Yamaha R-N 803D może być do moich Cantonow Gle 470 i salonu 50 m2?

Czy coś innego?

803-ka w tym przedziale cenowym to naprawdę fajny sprzęt - miałem okazji go posłuchać w kilku konfiguracjach.
Poszukaj używki a nie dołożysz zbyt wiele do zakładanego budżetu początkowego.
 
Ostatnia edycja:

piorek

New member
Wymiana sprzetu

Może ktoś opisać różnice na plus i na minus między Yamaha R-N 803 a Onkyo TX 8390. Charakterystykę grania.

Muzyka z mojego starego Onkyo TX-SR501 mnie się nie podoba. Jest za spokojnie przyduszona bez ostrych dźwięków. Musze mocno podkręcać żeby usłyszeć muzykę.
Nie chciałbym znowu wejść w taki amplituner.
Podobno te nowe Onkyo gra żywą muzykę.
 
Do góry