Wymiana Samsunga UE55ES7000S na UE50KU6000W

exik

New member
Witam was,
piszę do was z prośbą o poradę. Posiadam flagowego samsunga sprzed kilku lat, model UE55ES7000S, mam możliwość wymiany tego telewizora na nowego UE50KU6000W. Nie mam jednak możliwości porównania dwóch telewizorów jeden obok drugiego. Zastanawiam się czy jest sens, byłaby to wymiana 1 na 1, bez konieczności dopłaty.
Co o tym myślicie?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Moim zdaniem nie o ile ES gra dalej ładnie. Poza lepszym SMAR TV nic nie zyskasz a możesz stracić na jakości obrazu. Ty masz matrycę 100 Hz a KU6000 ma 50 Hz. Jeśli miałbyś wymieniać w tej samej klasie to raczej na 49KS7000
 

exik

New member
Gra ładnie, poza kilkoma pyłkami kurzu, które leżą sobie za matrycą bo jakoś się tam dostały, to wszystko jest ok. Zastanawiał mnie ten HDR i 4k, które powoli zaczyna się robić popularne.
Z drugiej strony szkoda mi rozmiaru, i sterowania gestami oraz głosem - jest to mimo wszystko genialna funkcja jak pilot leży w drugim końcu pokoju :)
Chodziło mi tylko konkretnie o model UE50KU6000W, ponieważ stoi nowy w lombardzie za 1900zł, a tyle samo dostałbym od znajomego za swój.. I tak zacząłem rozmyślać.
BTW! nawet nie wiedziałem, że mam matrycę 100Hz
 

Malix7

Member
Olej te 4k przy 50 calach to nie ma dużej róznicy jak nie patrzysz z bliska, jak już chcesz zamieniać to na większy i nie gorszy bo będziesz niezadowolony.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
To niech gra dalej. Poczekaj dwa lata i wymienisz na naprawdę dobry sprzęt np. OLED-a 55 cali w 4K. Podejrzewam, że za 2 lata będą kosztowały 4-5 tys. Już teraz kosztują 9 tys.
 

exik

New member
Tak też myślę, dzięki za pomoc. Wołałem zapytać tutaj ponieważ sam się na tym aż tak dobrze nie znam.
Wiek telewizora też trochę przyczynił się d o tego, że wpadłem na taki pomysł. Wszak mój ma już 3-4 lata spokojnie, a co za tym idzie chyba większe prawdopodobieństwo, że się rozkraczy, a tamten jest nówka blaszka, nie rozpakowany :)
Ale mam nadzieję, że jeszcze pochodzi chociażby dlatego, że to wysoka seria.. Oby..
 
Ostatnia edycja:
Do góry