Wymiana samego wzmacniacza na coś nowszego

zYxMa

New member
Witam,

aktualnie mam taki zestawik Sony STR KS1000. Mam do tego podłączonego PS3 kablem optycznym. W ps3 podczas latania po menu jest taki krótki dźwięk, który niestety działa na tym wzmacniaczu co drugi czy co trzeci raz. Jest to strasznie denerwujące, że nie mogę korzystać z ps3 w pełni :]
Reszta jest ok. I tak sobie myślę na wymianę samego wzmacniacza na coś nowszego. Na coś co by miało kilka wejść hdmi obsługujących audio video.

Teraz może głupie pytanie zadam, ale czym się różnią wzmacniacze te z zestawów kin domowych od tych dużych wzmacniaczy co są dużo droższe? Czy do nich podłącza się kolumny zamiast tych małych jak są w zestawach kin?
Pytam bo ciężko cokolwiek znaleźć co obsługuje hdmi audio i wideo, tzn że chiałbym zmieniać wejścia hdmi na wzmacniaczu na raz z dźwiękiem zamiast wejścia hdmi na tv.

z góry dzięki za wskazówki :confused:
 

zYxMa

New member
No właśnie w tym rzecz, że nie mam kolumn tylko 5 małych głośników systemu surround + subwoofer. Z jakiegoś powodu cieżko znaleźć jakiś obrazek żeby pokazać. Jedyne co mogę pokazać to http://oxford.gumtree.com/oxford/24/43036124.html
Pokój też mam nie za duży i mogę nie mieć miejsca na duże kolumny.

Jeśli chodzi o cene to £300-£400
Kolor raczej czarny
 

jdud2

New member
Okay, to może ja się wypowiem, bo przerabiałem podobną sytuację. 6 lat temu sprawiłem sobie wzmacniacz + głośniki o dumnej nazwie Philips LX700. Miał 6x50 watów. Na swoje czasy bardzo nowatorski, głównie w gabarytach. Amplituner o grubości DVD slim (stawiam na cyfrowe przetworniki), ale tylko 4.3 kg wagi, co niestety o jakości sprzętu też świadczy. Głośniczki o głębokości zaledwie 1.5-2 cm (uwierzyłbyś, że można wykonać tak cienkie głośniki?), wyposażone w membranę o średnicy 7 cm i przetwornik wstęgowy o wysokości 13 cm (zatem głośniki są wysokie). Subwoffer o wymiarach 20x20 cm, tyle że wysoki na 50 cm (więc to taka kolumienka niż potoczny „piec”).
Działało to dobrze, aż rok temu zacząłem słyszeć szumy (a może były wcześniej?). Zmieniłem więc amplituner (który z głośnikami kosztował 1200 zł) na amplituner Yamaha RX-V663 za 1800 zł, a głośniki zostały te same.

Teraz meritum mojej odpowiedzi, bo zdaje się, że tej odpowiedzi potrzebujesz:
1)prawdopodobnie subwoffer masz pasywny- nie podłączysz go więc do nowego „klocka”.
2)wierz mi, zobaczysz kolosalną różnicę na plus w jakości dźwięku, mimo, gdybyś zdecydował się zostawić stare głośniki. Możesz nawet tak ustawić klocka, by zapodawał bas na te śmieszne satelity, będzie tekturowy, będzie bez energii, ale będzie. (mimo odłączonego suba- ale mam pokój 12 m kw., jak masz większy, to możesz być z takiego rozwiązania absolutnie niezadowolony).
3)często się zdarza, że klocek ma dobrze zrobioną funkcję autokalibracji. To naprawdę działa.
4)programy DSP, to zupełnie inna liga jeśli chodzi o uzyskanie fajnych efektów przestrzennych.
5) są klocki (takie jak mój), do których dają piloty z funkcją obsługi urządzeń innych firm – nie musisz kupować wszystkiego pod jedną markę.

Ostateczna konkluzja:
-kup nowego kloca (coś w okolicach 2 tyś, a może mniej, ale to niech inni ci konkretnie doradzą, żebyś nie sugerował się tylko moją yamahą.
-kup suba aktywnego (zakładam, że takiego nie posiadasz),
-możesz spróbować wymienić kable do głośników (tanio możesz sporo poprawić, ale ja się w to jeszcze nie bawiłem.
-zostaw te stare satelity. Pod nowy amplituner mogą się okazać naprawdę niezłe.
 
Ostatnia edycja:

zYxMa

New member
Dzięki za wskazówki. Myślałem też nad modelem Sony HT-SF100. Czy te 3 wejścia HDMI z pass through 1080p oznacza, że mogę używać wzmacniacza jako przełącznika źródła HDMI?

Czy takie satelitki można podłączyć do takiego wzmacniacza?

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280401786474&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

rozumiem, że musiałoby być wyjście na subwoofer lub aktywny subwoofer?
Ewentualnie wymienic dwa L+P głośniki na jakieś kolumienki a centralny i tylne zostawić? :>
 
Ostatnia edycja:

bubu54142

New member
Pewnie że można podłączyć ale uważaj z mocą.Te głośniczki mają chyba nie więcej jak 20-30W.Na tył można zostawić.Na przód poszukaj coś mocniejszego(nie musi być większe) i koniecznie sub aktywny.
 

zYxMa

New member
bubu54142 napisał:
Pewnie że można podłączyć ale uważaj z mocą.Te głośniczki mają chyba nie więcej jak 20-30W.Na tył można zostawić.Na przód poszukaj coś mocniejszego(nie musi być większe) i koniecznie sub aktywny.


ten cały system ma 1000W RMS, problem w tym, że nie do końca rozumiem tą moc podawaną jako RMS. Te satelitki mają niby po 143W (RMS) więc jeśli tak jest jak mówisz czyli około 30W właściwej mocy to czy jak podłącze dwie przednie kolumny załóżmy po 120W to co może się dziać?

Sam subwoofer ma 285W, ale już sam wzmacniacz pobiera max 143W

Oczywiście wolałbym wszystkie głośniki takie same, ale jednak troche kosztują.

Tutaj są aktualne dane mojego sprzętu: http://www.sony.co.uk/product/hcs-cinema-surround-kit/ht-ss1000#pageType=TechnicalSpecs

a tutaj to co bymnie interesowało: http://www.yamaha-uk.com/pdf/product_bulletins/RX-V465.pdf
 
Ostatnia edycja:

jdud2

New member
To co na linku pokazałeś wygląda mi na oko na system podobnej klasy co ten mój stary philips. Raczej nie martw się o te głośniczki- udźwigną większą moc, bo te moje 6x50 watów to stawiam, że na bank było tylko na papierze. Policz: wyjdzie mi 300 watów, a z zasilacza pobierało tylko 160 watów (niezłe czary co?). Zatem w realu moje głośniki pobierały 26 watów (zapewne na tyle je zaprojektowano), tyle co te twoje. Ten mój mały pokój dzięki klockowi od yamahy (koło 135 wat na kanał na papierze) nagłaśniają solidnie włącznie z tym tekturowym basem (sąsiedzi wściekli, ot co – standard).

Skup się więc na subie aktywnym. Duże kolumny kup dopiero, gdy stwierdzisz, że nie podoba ci się jakość dźwięku z tych satelit (to wcale nie oczywiste- może cię zaskoczyć, na co stać malutki głośnik, który miałeś dotychczas).

Pamiętaj też o impendancji. Moje głośniki są 8 ohmowe, a w opisie twojego sprzętu widzę 4 ohmy. Po pierwsze więc szukaj wzmacniacza, w którym da się ustawić 6 lub 4 ohmy, bo to jest większym zagrożeniem dla sprzętu niż wielka ilość watów.

Co do tej Yamahy, to trochę nie ta liga co mój klocek. Słyszałem, że brzmi gorzej (niewiele/wiele gorzej– to już nie wiem, niech powiedzą ci inni).
 
Ostatnia edycja:

python636

New member
Yamaha jest jak najbardziej godnym polecenia sprzętem bez względu na to jaki to będzie model.
Sam posiadam amplituner Yamahy i juz przy Yamaszce zostanę bo jestem zadowolony z brzmienia tego sprzętu.
 

zYxMa

New member
Postanowiłem, że wymienie wzmacniacz i subwoofer na aktywny i tamte satelitki zostawie. Na razie.

Teraz mam pytanie czym się kierować kupując subwoofer? Pokój ma jakieś 20m2.
Jaka moc? Częstotliwość? Jaka średnica głośnika? Pojemność środka itp itd ;p

Znalazłem takie coś http://www.connectedacoustic.com/product.php?xProd=10&xSec=3 aktywny subwoofer i aktywne kolumienki w zestawie, czyli te: http://www.connectedacoustic.com/product.php?xProd=5&xSec=3
Czy to ma sens brać aktywne przednie głośniki czy lepiej pasywne?
 
Ostatnia edycja:
Do góry