Wymiana Routera

Seizo

Active member
Bez reklam
Jaki polecacie router do mieszkania typu NRD 56 mkw.?
Router niestety nie znajduje się w salonie gdzie jest większość sprzętu, tylko w przeciwległym pokoju więc sygnał ma po drodze 2 betonowe ściany. Zależy mi na stabilności i maksymalnie dobrym pokryciu sygnałem. Do routera nie podłączam żadnych urządzeń USB ani drukarek. Przeznaczenie xDSL. Standard ac możemy sobie darować.
Obecnie posiadam jakąś Actine Pentagram bodajże za 70 zł i chodzi pożal się boże. Często zrywa połączenie i zalicza drastyczne spadki prędkości. Poprzednio miałem TPlinka WR841N, który działał jeszcze gorzej, więc daruję sobie zakup kolejnego badziewia w cenie do 100 PLN. Maksymalnie kwota jaką chcę przeznaczyć na zakup to około 300-400 zł.
Zastanawiam się nad:
Asus RT-N14U
Asus RT-N56U
Asus RT-N66U
Ktoś ma, używa, a może inne propozycje?



 

drosophilia

Active member
Bez reklam
mam podobne warunki lokalowe jak i Ty oraz korzystam z tego samego TP Linka (od paru lat), na ktory tak narzekasz.
U mnie nie ma z nim zadnych problemow.
Zapewne nie potrafisz poprawnie skonfigurowac rutera albo Twoj dostawca netu jest niestety "do bani"
 

vectra1

Member
Bez reklam
Jaki polecacie router do mieszkania typu NRD 56 mkw.?
Router niestety nie znajduje się w salonie gdzie jest większość sprzętu, tylko w przeciwległym pokoju więc sygnał ma po drodze 2 betonowe ściany. Zależy mi na stabilności i maksymalnie dobrym pokryciu sygnałem. Do routera nie podłączam żadnych urządzeń USB ani drukarek. Przeznaczenie xDSL. Standard ac możemy sobie darować.
Obecnie posiadam jakąś Actine Pentagram bodajże za 70 zł i chodzi pożal się boże. Często zrywa połączenie i zalicza drastyczne spadki prędkości. Poprzednio miałem TPlinka WR841N, który działał jeszcze gorzej, więc daruję sobie zakup kolejnego badziewia w cenie do 100 PLN. Maksymalnie kwota jaką chcę przeznaczyć na zakup to około 300-400 zł.
Zastanawiam się nad:
Asus RT-N14U
Asus RT-N56U
Asus RT-N66U
Ktoś ma, używa, a może inne propozycje?




Miałem ostatnio dokładnie taki sam problem, stary router znacząco mnie ograniczał zarówno w zasięgu jak i w prędkości.
Wymieniłem RT-N10 na ART-AC51, główne wymaganie to dualBand, lapka, telefony wrzuciłem na standardowe 2,4Ghz a stumieniowanie filmów na 5Ghz.
Pomimo, że router nie kosztował 300 zł różnica w zasięgu jest znacząca a prędkości chwilowo nawet x2.
Minimum, którego bym szukał to RT-N56U, jak Ci się nie śpieszy to poczekaj zdarzają się okazję.
Ja za używkę na gwarancji dałem mniej niż połowę tego co chcą sklepy.


 

Seizo

Active member
Bez reklam
Sieci komputerowe to jedna z moich specjalizacji, więc co nieco na ten temat wiem :)
Oddałem tego TP linka ojcu. On ma 2 pokojowe mieszkanie i jedną ścianę przez którą przechodzi sygnał do salonu, tego samego dostawcę Internetu mniejszą odległość routera względem pozostałego sprzętu i u niego działa bez zarzutu?
Problemem może być to, że u mnie w bloku jest wiecej sieci bezprzewodowy niż u niego.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mialem asusa n16 teraz wymienilem na 56u sygnal o polowe gorszy pewnie z racji anteny wbudowanej. wiec jak chcesz lepszy sygnal to szukaj z antenami zewnetrznymi. Jak nie chcesz sie bawic w 5ghz, dlna, serwery ftp i torrenty to spokojnie n16 powinien starczyc.
N56u fajny bo juz ma procka 2x 800mhz i troche ramu wiec z tomato i torrentami smiga znakomicie ale jednak jakosc sygnalu jest slaba.
 
Do góry