Wymiana projektora FHD na 4K UHD

kamil6570

New member
Hej, przyszła pora wymienić starą Optomę w fullHD na coś bardziej nowoczesnego

I dlatego z uwagi na to, że nie mam możliwości wymiany starego kabla HDMI w standardzie 1.4 na coś obsługującego choćby HDR, skierowałem swoje myśli na projektory smart, wyposażone np. w Google TV, tak żeby po starym kablu przez ARC do amplitunera wracał wyłącznie sygnał Dolby Atmos

Z ofertą naprzeciw takiemu jak ja wychodzi Benq z modelami W2710i lub TK860i - pytanko który lepszy zakładając, że nie gram na projektorze, ale oglądam mecze, które nie zawsze rozpoczynają się w warunkach optymalnego zaciemnienia? Jak w świetle tych dwóch uzupełniających się modeli wypada W4000i i dlaczego jest tak niepopularny w PL?

Jak do ww. modeli smart ma się klasyk typu Epson TW-9400 pod kątem jakości wyświetlanego obrazu, albo nowe modele Optoma? Czy warto uderzać w stronę projektorów laserowych skoro ostatecznie 80% treści oglądanych jest w warunkach zaciemnionego kina domowego?
 
Ostatnia edycja:

kamil6570

New member
Te lasery z funkcjonalnością jak pisałem w pierwszym poście? Tzn. Wiem, że mogę podpiąć zewnętrzny chromecast, dlatego kluczowa dla mnie funkcjonalność to HDMI z audio return channel
 
Do góry