Wymiana plazmy... P46ST30 lub P46G30

grzesik1

New member
Witam,

Nadszedł czas po prawie 3 latach na zmianę plazmy :)

Obecnie posiadam P37PV80 który uważam jest na prawdę udanym tv, na liczniku 5450godz i 1600 uruchomień.

Obecny tv odsprzedaje siostrze a sobie chcę nabyć nowy TV.
Oczywiście z rodziny "plazma" i stajni panasonic, pozostaje wierny marce i mam nadzieję że tak jak w przypadku PV80 nie zawiodę się.

Już byłem niemal zdecydowany na P46G30 kiedy dziś w podobnej cenie znalazłem model P46ST30.

Pytanie do Państwa, czy oba modele różni tylko tryb 3D (na korzyść ST30) czy coś jeszcze, pytam ponieważ różnica w cenie jest niewielka (200zł). Wg mnie TV z 3D powinien być dużo droższy.

Proszę o więcie pod uwagę zaproponowanych modeli i zgrubne porównanie.

Sprawa techniczna... Oglądam polsat cyfrowy z dek PVR i do tego PS3. Do tv mam ok 3m

Pozdrawiam
Grzegorz
 

grzesik1

New member
Wczoraj natrafiłem jeszcze na jeden wątek w bardzo podobnym temacie.

Decyzji nie zmieniam, zamawiam G30 i koniec.

tryb 3D traktowałem zawsze jako gadżet, bo nie wyobrażam sobie oglądać film 2godzinny w okularkach :)


P.S.
Gdzie jest najlepsza cena na P46G30. Czy ktoś z forum ma możliwości?

Ja znalazłem za 3200zł + wysyłka najtaniej. (płacę gotówką)

Pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
Nie zapominaj o tym że aby mieć 3D na ST30 to musisz dopłacić prawie 800zł za dwie pary okularów, no chyba że jesteś singlem :>
 

PiotReG

New member
Oglądam polsat cyfrowy z dek PVR i do tego PS3. Do tv mam ok 3m

Pozdrawiam
Grzegorz

Jeśli do TV masz 3 metry proponuję rozważyć przekątną 50". Ja dwa tygodnie temu wymieniłem mojego trzyletniego 42PV80P na 50G30. Uwierz mi, nie będzie wcale za duży. Co prawda oglądam na razie analogową kablówkę, (w planach CP - czekam, w tym miesiącu mają być jakieś zmiany), jest znośnie. TV pokazuje pazur już przy podaniu materiału 720p (mkv) a obraz z niebieskiej płyty to po prostu bajka.
Mam nadzieję, że jeszcze nie kupiłeś 46-stki.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Jeśli do TV masz 3 metry proponuję rozważyć przekątną 50". Ja dwa tygodnie temu wymieniłem mojego trzyletniego 42PV80P na 50G30. Uwierz mi, nie będzie wcale za duży. Co prawda oglądam na razie analogową kablówkę, (w planach CP - czekam, w tym miesiącu mają być jakieś zmiany), jest znośnie. TV pokazuje pazur już przy podaniu materiału 720p (mkv) a obraz z niebieskiej płyty to po prostu bajka.
Mam nadzieję, że jeszcze nie kupiłeś 46-stki.

Podłączę się do tematu, PiotReG jakie wrażenia po przesiadce z 42PV80P. Czy filmy mkv 720p wyglądają równie dobrze na matrycy full hd w G30 ? Jak czerń i powłoka antyrefleksyjna w porównaniu ze poprzednim tv ? Pytam bo posiadam również pv80 od około 3 lat, i niestety bardzo zmalał mi w oczach :)
 

PiotReG

New member
720p wyglądają bardzo dobrze. Czerń jest zdecydowanie lepsza w G30, w końcu to NeoPDP, nie drażnią mnie również jakieś mocne odbicia, więc powłoka antyrefleksyjna jest OK. Co do kurczenia się telewizorów to masz absolutną rację.
 
Do góry