Wymiana plazmy 46" na "coś" 65"

gryq

New member
Witam wszystkich serdecznie,

nadszedł chyba czas na wymianę 12 letniej 46" plazmy Panasonica (notabene zakupionej u kolegi Kiki). Stary TV cały czas działa :) ale ma już pewne braki, które powodują, że chciałbym go zmienić, tj.: brak tunera DVB-T (tylko analogowy), brak jakichkolwiek funkcji "smart", trochę już za mały jak na dzisiejsze standardy. Z racji przyzwyczajenia do głębokiej czerni, którą oferuje ekran plazmowy, chciałbym wybrać jakiś sprzęt, który nie będzie mnie "kłuł" w oczy. Ale po kolei:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój ma ekspozycję południowo-wschodnią, ale z racji dużej ilości roślinności w ogródku oraz dachu nad tarasem nie jest przesadnie nasłoneczniony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TH-46PY80PA
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrze działające oprogramowanie, najlepiej oparte na Androidzie - pod kątem działania Netflix'a, YT oraz odtwarzania filmów z NAS'a; bardzo pożądany jest Ambilight (obecnie mam własnej "produkcji"); wyjście optyczne do zestawu audio;
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD, SD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Tuner SAT, opcjonalnie PS4, do tego urządzenia sieciowe (NAS)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej tylko serwisy streamingowe
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Opcjonalnie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? "Plastikowe", nienaturalne kolory w typowych telewizorach LED
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie koniecznie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7k PLN

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi. Jeszcze ostatnia kwestia: jak można sensownie wykorzystać stary TV, który nie ma cyfrowego tunera i jest dość prądożerny?

GryQ
 

gryq

New member
Pierwsza propozycja - Philips 65OLED754 - byłaby git, gdyby nie przekraczała budżetu :/
Druga propozycja - Sony 65XH9505 - wydaje się bardzo rozsądna cenowo. Jak wygląda jakoś obrazu na tym telewizorze vs Samsung QE65Q80?
 

pantomima

Banned
Panowie, to może jakieś argumenty/konkrety , które stoją po stronie tych wskazanych modeli ?
Bo tak rzucać to każdy potrafi, a nie o to tutaj chodzi.

Posiadacie któryś z tych wymienionych ? Jakieś uwagi co do obrazu?
Widzieliście skalibrowane te telewizory, jak świecą i takie tam ?
Na jakim poziomie są multimedia ? System.przyjazny w codziennym użytkowaniu? Kolega posiada ps4 . Może coś na temat input laga?
Ktoś coś?
 
Ostatnia edycja:

gryq

New member
Chętnie bym poznał takowe: nie mam za bardzo w tych "dziwnych" czasach możliwości zweryfikowania obrazu "na żywo", stąd moje poszukiwania opinii oraz sugestii w internetach...
Wstępna analiza rynku pokazała, że chyba mnie nie stać na sensowny TV w technologii OLED - przynajmniej w rozmiarze 65", a raczej ten rozmiar jest podstawowym kryterium... Szukam jakiegoś rozwiązania, które sprawiłoby, że zakupiony TV będzie "cieszył oko" a nie wkurzał jakimiś mankamentami po wymienie starego 12 letniego sprzętu :)
 

pantomima

Banned
Chętnie bym poznał takowe: nie mam za bardzo w tych "dziwnych" czasach możliwości zweryfikowania obrazu "na żywo", stąd moje poszukiwania opinii oraz sugestii w internetach...
Wstępna analiza rynku pokazała, że chyba mnie nie stać na sensowny TV w technologii OLED - przynajmniej w rozmiarze 65", a raczej ten rozmiar jest podstawowym kryterium... Szukam jakiegoś rozwiązania, które sprawiłoby, że zakupiony TV będzie "cieszył oko" a nie wkurzał jakimiś mankamentami po wymienie starego 12 letniego sprzętu :)

Pytaj Kikiego . Podrzuci jakieś rozsądne namiary ;)
Nie bazuj na takim żąglowaniu .- ten model , a może tamten bez nawet minimalnych wiadomosci na temat jakości generowanego obrazu i całej reszty .

Oled zdecydowanie będzie cieszył oko! Moje cieszy nieprzerwanie już po blisko roku .
Musisz tylko zdecydować który model konkretnie.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Ja od siebie polecić Ci mogę oledy od LG. W zależności od modelu ale w zasadzie są to telewizory kompletne ! Intuicyjny przyjazny system . Masa możliwości no i genialny obraz . Wskazana profesjonalna kalibracja .
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Pierwsza propozycja - Philips 65OLED754 - byłaby git, gdyby nie przekraczała budżetu :/
Druga propozycja - Sony 65XH9505 - wydaje się bardzo rozsądna cenowo. Jak wygląda jakoś obrazu na tym telewizorze vs Samsung QE65Q80?

400-500 zł ponad założony budżet (7 tysięcy), to niezbyt wiele. Jest Oled LG 65BX poniżej 7 tys.
Sony jest zdecydowanie co najmniej klasę wyżej niż ten Samsung.
 

gryq

New member
400-500 zł ponad założony budżet (7 tysięcy), to niezbyt wiele. Jest Oled LG 65BX poniżej 7 tys.
Sony jest zdecydowanie co najmniej klasę wyżej niż ten Samsung.

Niby tak, ale wiesz jak jest 500PLN ponad założony budżet, potem się okaże, że trzeba jeszcze jakiś jeden, drugi kabelek wymienić, potem coś dokupić i się zrobi 1k :) Z drugiej strony jest to zakup raz na parę lat... Sam cholercia nie wiem... Gdyby było idealne rozwiązanie: 65" OLED, z szybkim softem (który będzie jeszcze przez jakiś czas aktualizowany) i ambilightem za 6k PLN :D:D:D Obejrzałem trochę recenzji i porównań technologii LED Sony vs Samsung i vs inne mniej dla mnie znane firmy i faktycznie Sony z serii XH95 wypada bardzo ok. Obejrzałem również trochę porównań LG serii CX vs HX95 (np. https://www.youtube.com/watch?v=U7lakJ4uHfA) i powiem szczerze, że coraz bardziej jestem skonfundowany...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy do tych potrzeb masz LG 65BX.
Możesz wybierać ile chcesz różnych.
Ale Oled da Ci najwięcej radości i docenisz , że wart jest każdej złotówki.
Jak będziesz niebieski masz specjalna ofertę i pakiet gratisów dodatkowo.
I cenę masz specjalną.
 

SDman

Banned
..faktycznie Sony z serii XH95 wypada bardzo ok. Obejrzałem również trochę porównań LG serii CX vs HX95 (np. https://www.youtube.com/watch?v=U7lakJ4uHfA) i powiem szczerze, że coraz bardziej jestem skonfundowany...
Mam również problem tak od marca br. Ostatnio w salonie Sony nie porównywałem obrazu, a odbicia wisiały jeden obok drugiego A8 vs XH95 i powiem krótko XH95 ma je mniejsze. Kolega ma LG C9 i zapytany jak sobie radzi z odbiciami w dzień -odpowiedział, jedzie na trybie żywym :-?.

OLED dla mnie ma zasadniczo dwie wady:
jest jak czarne lustro i wymaga specjalnego traktowania, a i tak wypalenia mogą się przytrafić.
https://www.youtube.com/watch?v=oQ1GIOEF46A
Serce podpowiada po PDP powinien być OLED, mózg nie jest do końca pewien.
Wszystko zbiega się do zasobności portfela.
 

gryq

New member
Najlepszy do tych potrzeb masz LG 65BX.
Możesz wybierać ile chcesz różnych.
Ale Oled da Ci najwięcej radości i docenisz , że wart jest każdej złotówki.
Jak będziesz niebieski masz specjalna ofertę i pakiet gratisów dodatkowo.
I cenę masz specjalną.

A co do jakości software'u w LG nie ma się czego obawiać? Nie będzie problemu z odtwarzaniem filmów z Netflixa, YT w 4k czy filmów HD z NASa?
 

pantomima

Banned
Mógłbym zatem prosić o przesłanie oferty?

A tam będziesz Kikiego o ofertę prosił...
Sdman biega non stop po kolegach,salonach , co prawda z pustym portfelem ale za to mocno uzbrojony jest w pendrive'y z treściami TVP info . Poproś jego o oferty salonów . Przy okazji może jakieś zdjęcia podrzuci modeli telewizorów , które Cię interesują.
To naczelny pseudo tester/fachowiec tego forum . Nie możesz nie brać jego opinii pod uwagę ..
 
Ostatnia edycja:

gryq

New member
Hmm, miałem długą przerwę w bytności na tym zacnym forum, więc nie orientuję się "kto, z kim na salonach" :)
Natomiast wykupiłem wsparcie forum, z myślą o ofercie ze strony Kikiego - będę cierpliwie czekał. Muszę wygenerować trochę kosztów do końca roku...
 

gryq

New member
Patrząc na ceny w moim zasięgu są następujące modele:
LED:
Sony Bravia KD-65XH9505: bardzo przyzwoity obraz, AndroidOS
SAMSUNG QE65Q90TA: niezła specyfikacja

OLED:
LG OLED 65BX3: trochę zmartwiły mnie recenzje, które pokazują, że obraz jest ciut ciemny w dzień
Philips 65OLED754: niby ma wszystko czego potrzebuję, ale martwią mnie opinie o słabym upscalingu sygnału HD
Sony 65AF8: w sensownej cenie model outletowy
 

SDman

Banned
Jeśli możesz dołożyć, dołóż do LG CX to lepszy procesor obrazu co spowoduje lepsze skalowanie treści nie 4K oraz da lepszą płynność ruchu.
Procesor w BX to Alpha 7 czyli to samo co w serii Nano, a ta nie najlepiej wypada.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1606489-post7.html
Philips 754/12 lepiej skaluje od LG B9 potwierdziłem to w testach 1:1
http://www.hdtv.com.pl/forum/1592796-post3.html
Problem z tym modelem, że chyba już nie jest dostępny i ma słabszy system "Saphi" są braki w stosunku do Androida, WebOs`a czy Tizena.
 

pantomima

Banned
Hmm, miałem długą przerwę w bytności na tym zacnym forum, więc nie orientuję się "kto, z kim na salonach" :)
Natomiast wykupiłem wsparcie forum, z myślą o ofercie ze strony Kikiego - będę cierpliwie czekał. Muszę wygenerować trochę kosztów do końca roku...

To był sarkazm ;)
Uciekaj z daleka od pseudo porad tego "janka" .

Sugeruj się namiarami Kikiego ;)

Oled z outletu ? - nie żartuj!
 

gryq

New member
Hej,

zgodnie z Waszymi radami posłuchałem Kikiego i zakupiłem LG 65BX. Kiki: dzięki serdeczne za mega szybką i sprawną realizację zamówienia!
Co mogę powiedzieć po 2 dniach używania? Jestem super zadowolony: obraz żyleta, tv działa bardzo płynnie, bardzo odpowiada mi sposób sterowania tv dołączonym pilotem.
Jedyna kwestia, której jeszcze nie rozwiązałem, to możliwość włączania/wyłączania amplitunera Onkyo, który mam podłączony poprzez łącze optyczne i hdmi, z poziomu pilota. Tunerem SAT mogę sterować bez problemu (dodatkowy przycisk na pilocie) natomiast amplitunera nie wiem jak mógłbym "obsłużyć". Tv poprawnie "widzi" urządzenie, sterowanie głośnością działa ok, w trakcie dodawania urządzenia i testowania poprawności Tv potrafił wyłączyć/włączyć amplituner, natomiast po zakończeniu konfiguracji - dupcia. Być może nie ma takiej możliwość? Chciałem pożegnać mojego wysłużonego Logitecha Harmony, ale póki co musi pozostać pod ręką...

Pzdr.
GryQ
 
Do góry