Wymiana onkyo 905 na 5007

BD

Member
Bez reklam
nie ma zadnego sensu wymiany- ponad rok temu podobnie jak ty myslalem ale to byl blad i 5007ka zostala sprzedana i od 3 lat w kinie kroluje 905- jest nawet minimalnie lepsza w stereo i nie ma tego wnerwiajacego pstrykania przekaznikow przy zmianie zrodla dzwieku- nie zmieniaj 905tki chyba ze na arcama 600 innego sensu nie ma..
 

sprezyn

New member
wlasnie sprzedalem wczoraj 905 i mam teraz dylemat do 5000 zl nic lepszego nie kupie od 5007 a co z dynamika i moca dzwieku przeciez 5007 jest nowszy od 905 powinien byc lepszy od 905
 

BD

Member
Bez reklam
identycznie sie grzeja- podobne konstrukcje, 905 jest nawet lepiej wykonana od 5007 -grubsza blacha, klapa z lepszym zamykaniem itd..

jedyny plus/przewaga 5007 to ladniejsze menu ekranowe ;d (wyzsza rozdzielczosc)...
 

sprezyn

New member
dzieki kolego db na bledach czlowiek sie uczy slocham muzyki house i techno wiec mnie interesuje moc i jakosc stereo jesli to jest podobne to bedzie ok chyba ze jest jakas ogromna roznica ktora slychac to bede zawiedziony
 

gebolek

Banned
Zmiana dla samej zmiany nie ma sensu bo to praktycznie ta sama konstrukcja. Co do gorszego wykonania to zupelnie sie z tym nie zgadzam. Stwierdzenie ze jest gorszy w stereo tez jest mocno naciagane. Jezeli chcesz zostac przy onkyo to bedzie to bardzo dobry wybor.
 
Ostatnia edycja:

sprezyn

New member
tym bardziej mam nadzieje ze niebedzie gorszy od 905 czytam na zagranicznych forach i pisza ze zajebisty sprzet tylko jedyna wada to to pstrykanie przekaznikow
 
D

Deleted member 121090

Guest
Opisz wrażenia po wymianie. Moim zdaniem nic Ci to nie da. Lepiej było kupić osobny wzmak do stereo. To by pomogło.
 

sprezyn

New member
witam dopiero w poniedzialek go bede mial wiec czekam a jakie polecacie kolumny frontowe do tego onkyo 5007 zamowilem tez bd onkyo 807 lubie muzyke house pop dance mam teraz klipsc f 3 ale musze zmienic sopran zabija co polecacie do 5000 tysi
 
D

Deleted member 121090

Guest
witam dopiero w poniedzialek go bede mial wiec czekam a jakie polecacie kolumny frontowe do tego onkyo 5007 zamowilem tez bd onkyo 807 lubie muzyke house pop dance mam teraz klipsc f 3 ale musze zmienic sopran zabija co polecacie do 5000 tysi
Zacznij od tego że do muzyki odtwarzacz CD.
 

sprezyn

New member
Wiec juz po wymianie 5007 stoi dzwiek na plus w porownaniu do 905 wiecej jakby szczegulow slychac moc podobna stereo lepsze moim zdaniem w podobnych ustawieniach jak w 905 zrobilem aktualizacje pstryka ale bardzo cicho wogole nieprzeszkadza wiec generalnie jestem zadowolony teraz mnie czeka wymiana kolumn na cos ciekawego co poradzicie urzytkownicy onkiaczy do 5 tysiecy jakie fronty
 

sprezyn

New member
Ok sproje jutro a ty porownywales te dwa modele czy nie ja mam odczucie ze lepszy jest 5007 tylko szkoda ze ustawienia bas sopran sa co 2 w 905 byly co 1 nieda sie zmienic tego zeby bylo co 1 po wlonczeniu btl lepiej gra testowales
 

damian820927

New member
Bez reklam
Zdecydowanie większa moc lepszy kop, u mnie niestety tylko stereo. Twoja 5007 ma 5.1
Słuchałem na tych samych kolumnach tzn. MA RX8 i GS60 w stereo 906 i 5007 i... szczerze mówiąc różnicy nie słyszałem między tymi amplitunerami.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
kolega jak juz kupił to musi pisać ze lepszy w stereo :) jak juz to nie ma tu lepszy/gorszy tylko odrobinę inny brzmieniowo, to co mi sie podoba na plus w 5007 to podwójne USB przód/tył. co do reszty to nie było sensu wymiany, no moze o tyle dobrze ze masz zapewne swiezą gwarancje od nowa, jakbym zmieniał to juz na 5008 z HDMI 1.4 i pstrykanie przekazników chyba wyelminowali jak dobrze pamiętam albo i nie, niech ktoś mnie poprawi jesli sie myle.
 
Ostatnia edycja:
Do góry