Wymiana onkyo 676 na inny amplituner

Witam.Udało mi się sprzedac 676 w dobrej cenie.Czy jest sens dopłacać do 696 wzgledem 686?
Ewentualnie co innego w tej cenie możecie mi polecic.Troche się wkurzyłem na onkyo bo 2 razy był na naprawie.Posżła płyta z hdmi.


Kolumny misssion m35i + satelitki mission lx1 +centralny mission mx2(chyba) oraz subwoofer accoustic energy 308


Głownie do kina domowego czasem muzyka



dziekuje
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Jak chcesz poczuc zmiane to tylko modele od serii 8xx lub nowy denon 4500 bodajze ostatnio chwalony za lepsza jakosc dzwieku wzgledem poprzedników.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy ile chcesz wydać ?
Może jakaś Yamaha z serii Aventage ?
Jak chcesz poczuć zmianę i to w Onkyo to tylko seia RZ-8.. jak pisze kolega wyżej.
Ten Denek 4500 też jest chwalony.
Inaczej będzie zmiana dla zmiany - nic więcej.
 

lexus777

New member
Witam.
Ja mam 686 już rok i uważam że to jakaś porażka, szału nie ma, a w dodatku słychać go dopiero od 40 (głośność), mam podłączony telewizor i co chwila coś się dzieje bo przestawia się w ustawieniach i nie słychać tv. Żałuję że drugi raz skusiłem się na onkyo bo we wcześniejszym padła mi płyta hdmi. Oczywiście serwis się wypioł choć akcja wymiany była prowadzona w całej europie...
 
Ostatnia edycja:

MusiC

Member
Mam Onkyo 696 i możliwosć zwrotu przez amazon jeszcze trzy dni, po tych komentarzam zaczynam skłaniać się ku temu :(.
Szczególnie że muza flac z pendrive gra całkiem dobrze ale spotify z Himedia q10 po hdmi już tak nie brzmi jak bym oczekiwał.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Szczególnie że muza flac z pendrive gra całkiem dobrze ale spotify z Himedia q10 po hdmi już tak nie brzmi jak bym oczekiwał.

Kup do zestawu DAC'a -CA DacMagic100 będzie chyba najtańszą opcją.
Z tego co wiem, to krzysztofradio ma gdzieś wolną sztukę w szufladzie.
 

MusiC

Member
Dzięki za pomoc Henry ale powiedz jak to potem podłączyć?Po coaxial?W tej chwili obraz i dźwięk mam po hdmi próbowałem po coaxial i nie działa a chcę również nie stracić atmos w filmach które też oglądam przez Q10

Hmm ten gość twierdzi że dac i ampli nie warto łączyć :)

https://www.youtube.com/watch?v=N7mylK-GNiU
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Nie wiem jaki DAC jest w twoim ampli, ale HiMedia gra dosyć płasko (też mam Q10).
Kiedyś się bawiłem różnymi połączeniami i wpięta bezpośrednio do amplitunera po HDMI gra kiepsko, przez DAC jest już całkiem nieźle.
Możesz spróbować połączyć przez zewnętrznego DAC'a i tego w ampli, jak różnic nie będzie, to oddasz.

ps. A ten Pan świata poza Klipschem nie widzi ;)
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Mam Onkyo 696 i możliwosć zwrotu przez amazon jeszcze trzy dni, po tych komentarzam zaczynam skłaniać się ku temu :(.
Szczególnie że muza flac z pendrive gra całkiem dobrze ale spotify z Himedia q10 po hdmi już tak nie brzmi jak bym oczekiwał.

Zgadza się po HDMI jest lipa.To już lepiej jest Himedię połączyć wyjściem analogowym z amplitunerem/wzmacniaczem.Spróbój już jest lepiej.Ale najlepiej poprzez osobny dac.
 

MusiC

Member
Zgadza się po HDMI jest lipa.To już lepiej jest Himedię połączyć wyjściem analogowym z amplitunerem/wzmacniaczem.Spróbój już jest lepiej.Ale najlepiej poprzez osobny dac.

Ok kupię tego proponowanego DAC-a ale jak potem to podłączyć aby atmos nie stracić, z tego co wiem z himedia atmos tylko po hdmi pójdzie.
 

werf

Active member
Bez reklam
Mam Onkyo 696 i możliwosć zwrotu przez amazon jeszcze trzy dni, po tych komentarzam zaczynam skłaniać się ku temu :(.
Szczególnie że muza flac z pendrive gra całkiem dobrze ale spotify z Himedia q10 po hdmi już tak nie brzmi jak bym oczekiwał.

To ku... jakieś kuriozum do kwadratu.
Po co korzystasz z tego himedia do spotify?Nie masz żadnego smartfona?Skoro akceptujesz muzykę z USB tym bardziej grało będzie ze strumienia.

Ok kupię tego proponowanego DAC-a ale jak potem to podłączyć aby atmos nie stracić, z tego co wiem z himedia atmos tylko po hdmi pójdzie.

Nic nie kupuj.
 

MusiC

Member
To ku... jakieś kuriozum do kwadratu.
Po co korzystasz z tego himedia do spotify?Nie masz żadnego smartfona?Skoro akceptujesz muzykę z USB tym bardziej grało będzie ze strumienia.



Nic nie kupuj.

No mam iphone 7 :) ale lubię oglądać na moim TV co jest grane w danej chwili... wyluzuj ale dzięki za sugestię.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
ps. A ten Pan świata poza Klipschem nie widzi ;)

Widzi, widzi. Zdziwiłbyś się ; ) Gadałem z nim jakieś 2 lata temu na AS, wtrąciłem się bo coś tam mi nie pasowało, dołączyło się jeszcze kilku przedstawicieli i tak z godzinka pykła, konkretna dyskusja była.
To nie tak jak myślisz, a gość prywatnie bardzo ok. Nie ręcze oczywiście, bo żaden mój kolega, ale co do kina i konkretnych brzmień, a co do reszty, jasno nakreślone, nie było żadnych fanboyskich dyskusji. Powiadam Ci, zdziwiłbyś się ;)
 
Do góry