Wymiana na większy Tv ok.50

jolo

New member
Witam.Chciałbym poprosić o rade przy wymianie tv. z panasonic gt42 na większy.Tv ma mieć tuner satelitarny dvb s2.Mam dość ograniczony wybór w przedziale cenowym do 3000zł.Czy jest sens zawracać sobie głowę tymi modelami-TCL U50S6806S ,THOMSON 49UA7706 ewentualnie LG 50LF652V? Dodam jeszcze że chodzi o prawidłowe działanie modułu Astona z kartą po dawnej cyfrze+ z której korzystam do tej pory i jestem zadowolony.Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi i rady.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie jest nie wiele informacji zadowolonych którym chce się pisać, ale Thomson zrobił ogromny postęp. Thomson 49UA7706 bardzo dobrze upscaluje sygnał natywny. Ale sprawdź proszę 50PFH6510 z Ambilightem, na matrycy natywnej 100Hz z Androidem, Kodi, MxPlayerem
 

jolo

New member
Poczytałem trochę o Philipsie.Nie znalazłem info. o tunerze satelitarnym.A poza tym wątek o modelu 6550 zraził mnie do tej marki.Dużo nabywców chętnie by go wymieniła na modele nie sprawiające tyle kłopotów.Wracając do tematu - wyszukałem samsunga UE48J6370,będę wdzięczny za każde info. na jego temat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ci co kupili Philipsa mają inne zdanie:

"Zakupiłem philipsa PHILIPS 40PFH6550/88
Powiem tak, jeśli chodzi o filmy Full HD z pendrive to nie ma problemu świetnie to wygląda, obraz krystaliczny, dźwięk taki sobie, ale i tak planuje jakiś zakup kina domowego, mniejsza. " - więc się jedynie potwierdza.


===============================================
4,5/5 Wystawiono 2 tygodnie temu

Bez zarzutu, Android działa dobrze, zawiesza się czasami, jednak w porównaniu z moim telefonem w niewiele niższej cenie i tak jest dobrze. Obraz i dźwięk wymiatają, dokupię w przyszłości. Ambilight doskonały do oglądania wieczorami, świetne efekty świetlne. Wykonanie na poziomie.
Zalety
ambilight
dobry obraz jak tv działa
wygląd
=========================================
Telewizor jest super. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Ładnie wygląda i posiada ciekawe, nowoczesne funkcje. Nie żałuję tego zakupu. Zakup tego sprzętu w Andarex.
Zalety
cena
funkcje
marka
wygląd

====================
Samsung dobrze daje sobie radę z multimediami.
 

jolo

New member
"Od wczoraj jestem posiadaczem W755C. W porównaniu do 6550 Sony na razie mega na plus. Lepszy obraz, płynniejsze menu, lepszy dźwięk, Kodi działa płynniej, AVI nie tnie. Wiadomo, że z czasem mogą pojawić się jakieś problemy, ale na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony ze zmiany. No i oczywiście największa zaleta W755C, pamięta ustawienia"

Moja ocena Philipsa opierała się na między innymi takich wpisach z forum,i nie jest to jedyny tego typu komentarz.Zresztą i tak wspomniany tv. nie ma tunera satelitarnego na którym mi zależy.Także na razie nie jest brany pod uwagę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kodi działa dokładnie tak samo sprawdzaliśmy stojące obok siebie.
Inne rzeczy , płynność , czerń obsługa meny - będziemy filmować i wrzucać na Youtube, żeby nie było wątpliwości.
 

bzyq

Member
@jolo Też ostatnio wymieniałem tv na większy i stanęło na wspomnianym przez Ciebie LG tylko, że ja wziąłem 55 cali. Przesiadłem się z plazmy panasa G10 42 cale i powiem tak - obraz w tym LG jest na pewno inny niż w plazmie (nie jest gorszy nie jest też lepszy) - to mój pierwszy lcd i dla mnie świeci to całkowicie inaczej niż plazmy do, których byłem przyzwyczajony. Oglądałem wczoraj mecz Barcy z Roma na Canal+HD i wrażenie są niesamowite przy tej wielkości - nie zauważyłem żadnych problemów z jakością obrazu. WebOS2 działa bardzo płynnie i żadnych zwiechów na razie nie zauważyłem. Wahałem się nad dopłacaniem do polecanych tu Sony lub Philipsów ale po oględzinach w sklepie (na wszystkich miałem puszczony kanał TVP HD - Wspaniałe stulecie czy coś takiego leciało) to wg mnie żaden z nich nie jest warty takiej dopłaty, a nawet mi obraz z tego LG lepiej odpowiadał. Na chwilę obecną chyba jedyne TV, za który można dużo zapłacić to Oled bo ja na innych żadnej różnicy względem tego nie widziałem. Dla mnie zaleta jest również matryca ips, gdyż patrzę na tv również pod katem i przynajmniej nie mam degradacji kolorów jak w matrycach VA
 

jolo

New member
@bzyq.Dziękuje za info. o tym LG.Jestem podobnego zdania co do obecnych tv.skoro nie widzę różnicy w obrazie z droższymi modelami to po co przepłacać.Poczekam jeszcze na serie Sharpa którego kiki poleca niektórym użytkownikom.
 

jolo

New member
Wracając do tematu.
Miałem przez jeden dzień sony 50w755c.Na 100% posiada tuner satelitarny.Kanały sat.działają na module astona bez żadnego problemu z dawną kartą cyfry+
Obraz po przesiadce z plazmy 42gt30 bardzo dobry. Myślałem że będzie gorzej.Mam dużo kanałów hd więc tylko takie oglądam.Kanały sd wypadały gorzej.
Niestety musiałem oddać ze względu na brak odbioru z kartą kliencką RFlink600
Może sony specjalnie blokuje współprace z spliterem?Z karą główną nie ma tego problemu wszystko ok.
Za dwa dni spróbuje pobawić się z thomson 49ua7706
 

bzyq

Member
Jolo muszę Ci jeszcze dodać, że w tym tv pojawił się (albo dopiero zauważyłem) banding i albo te modele tak mają albo ja mam pecha. Więc jeżeli chcesz tv głównie do piłki nożnej to uważam, że nie za bardzo on się do tego nadaje.
 

jolo

New member
Czytałem o tym na Twoich postach.
LG na razie sobie odpuściłem.Naprawdę fajnie skalował ten sony i mieścił się w 3000zl .Szkoda że ta karta kliencka nie działała.
Może będę musiał odpuścić sobie ten tuner satelitarny.
 

jolo

New member
Pierwsze wrażenia z thomson 49ua7706.
Działa tuner satelitarny z kartą kliencką RFlink600,na czym mi najbardziej zależało_Obsługa kanałów sat. trochę archaiczna panasonic i samsung wypadają lepiej,trzeba się przestawić.
Odtwarza filmy z kodekiem h265.
Obraz naprawdę zadowalający.Nie ustępuje innym tv. klasie cenowej 2700-3000.Internet na razie nie podłączony.
Zauważalny banding na meczach piłki nożnej, niestety podobno technologia lcd tak ma,trzeba będzie się przyzwyczaić. Na sonym 50w755c też to delikatnie widziałem.Oczywiście to moja subiektywna ocena.
Mam prośbę. Jeżeli ktoś dysponuje ustawieniami do tego tv. lub jakimiś linkami będę wdzięczny.
 

bzyq

Member
Tak piszesz, że w każdym TV widzisz banding więc zastanawia mnie to kto dopuszcza do sprzedaży wadliwy towar, który nie jest w stanie realizować podstawowej funkcji jaką ma spełniać telewizor - czyli wyświetlanie ruchomego obrazu. Przecież TV to nie ramka na zdjęcia :x
 

jolo

New member
bzyq@ "Banding jest permanentną cechą LCD Egde LED"
To wpis kikiego w jednym z jego postów.
Też mi się to nie podoba. Sam wiesz jakie jest podejście producentów tv.do tego tematu.
 
Do góry