Wymiana kolumn

waldi.s

New member
Witam.
Wymieniłem ostatnio amplituner Onkyo 509(padł) na Onkyo 686. Chciałbym też wymienić kolumny frontowe z zestawu Jamo 606 + sub Jamo J10 .Pokój 18m2. Dodam że czasem jest problem z dudniącym basem, zależy od ścieżki dźwiękowej.Co możecie polecić w cenie ok 2,5 do 3 tys? Dobrze jak by miały bass reflex z przodu.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Problem z dudniącym basem to może akustyka leży u Ciebie ?
Jaki % kino a ile stereo ?
Jaki system chcesz kupić ? 2.0 2.1 5.1 czy jeszcze inny ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Problem z akustyką prawdopodobnie jest ,po części jest to też wina dość specyficznej budowy kolumn Jamo .Tak naprawdę umieszczanie głośnika niskotonowego na bocznej ściance nie ma uzasadnienia technicznego ,jedyna korzyść z tego rozwiązania jest taka ,że ścianka przednia może być bardzo wąska .Samo umieszczenie głośnika z boku powoduje że dźwięki niskotonowe docierają odbite (nieraz kilkukrotnie)co często powoduje bałagan w dźwięku
Druga sprawa to taka ,że taki urok jest tych kolumn podobna przypadłość jest np w kolumnach Heco Victa czy Canton GLE 476

Pokój nie jest bardzo duży,można pomyśleć o lżej grających kolumnach ,zwłaszcza że z opisu wynika że masz subwoofer .Wydaje się ,ze dobrą propozycją mogą być kolumny Monitor Audio,lub Pylon Audio
 

waldi.s

New member
Na razie chcę wymienić tylko fronty , reszta zestawu pozostanie jakiś czas. Zapomniałem dodać że posiadam zestaw 5.1. Kino 60%, muzyka 40%. Często koncerty bluray 5.1.
 
Ostatnia edycja:
Do góry