wymiana kolumn

lis81

New member
Witam
W przyszłości mam zamiar zmienić moje monitor audio bx6 na silver 8 lub 10, ewentualnie jeżeli znajdę używki w dobrym stanie RX8.

Tutaj pojawia się moje pytanie, posiadam całe kino domowe w serii bx znaczy BX6, 4 x BX2, Center i subwoofer.
Czy nowe mocniejsze kolumny ładnie się skomponują z resztą kina z linii bx ? Nie bardzo mam ochotę wymieniać wszystko na silver, znaczy może ochotę i mam tylko te koszty :)
Co mi doradzicie?

Drugie pytanko dotyczy wzmaka stereo, mam ki pearl lite, z tego co wiem to dla kolumn 4 omowych a takimi są silver 10 może zaoferować moc 2x100W (wiem że jest jej troszkę więcej) czy to wystarczy?

Z góry dzięki
 

Geronimo zx

New member
Czy nowe mocniejsze kolumny ładnie się skomponują z resztą kina z linii bx ? Nie bardzo mam ochotę wymieniać wszystko na silver, znaczy może ochotę i mam tylko te koszty :)
Co mi doradzicie?

Witam
Moim zdaniem nie pchalbym sie w wymiane calej reszty,sprobawlbym najpierw tylko z samymi frontami.Jezeli chodzi o funkcjonalnosc i cieszenie ucha to uwazam ze to wszystko zalezy od tego jaki nacisk kladziesz na KD i STEREO. Ja sam mam z tylu bx-1,choc bralem pod uwage bx-2 i gore wzielo bx-1 (koszty i nie jestem az tak wymagajacy dla KD)
A jezeli bierzemy pod uwage wyglad zewnetrzny to kwestia gustu,jeden majac takie fronty z przodu nie bedzie doszukiwal sie bledow z tylu,a drugiego bedzie wewnetrznie gryzlo :-D
Co do wzmacniacza i mocy to sam jestem ciekaw co ci koledzy odpisza,bo w przyszlosci rozwazam podobna wymiane do twojej-z bx-6 na silver8 podpiete pod dobry wzmak.
 

lis81

New member
Z tym wyglądem zewnętrznym to problemu raczej nie mam, bx-y mam czarne i wiem że silvery też robią czarne, nie mam ochoty i kasy wymieniać wszystkiego zwłaszcza że to kino jest 7.1 i te bx2 fajnie grają
 

Geronimo zx

New member
Z tym wyglądem zewnętrznym to problemu raczej nie mam, bx-y mam czarne i wiem że silvery też robią czarne, nie mam ochoty i kasy wymieniać wszystkiego zwłaszcza że to kino jest 7.1 i te bx2 fajnie grają

Odsluchiwalem je w swoim 5.1.Uwazam ze to dobre glosniki pełne najmniejszych szczegółów brzmienie z dobrą dynamiką.Silvery juz odsluchiwales czy tylko tak narazie typujesz????
 

lis81

New member
nie odsłuchiwałem, raczej na pewno będę zadowolony, w sumie to chyba tylko te silvery będą się komponowały z resztą bx-ów.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Generalnie zasada jest taka, że fronty i centralny powinny być z tej samej rodziny.
Surroundy i sub, mogą być inne.
Widzę, że niedługo na wtórnym rynku będą dwa komplety BX;)
Mam dokładnie taką samą ochotę jak Ty... Idzie wiosna i trzeba by coś nowego kupić :D

Z tym wyglądem zewnętrznym to problemu raczej nie mam, bx-y mam czarne i wiem że silvery też robią czarne, nie mam ochoty i kasy wymieniać wszystkiego zwłaszcza że to kino jest 7.1 i te bx2 fajnie grają
Weź tylko pod uwagę iż BX to okleina Black Oak Vinyl;
Czarne Silvery co prawda też występują z takim wykończeniem, ale gdybym ja się decydował na czarne wybrałbym te ładniejsze - lakierowane high gloss...
 
Ostatnia edycja:
Do góry