Wymiana Klipsch Synergy 5.0 na inne

Lobit

Member
Witam.
Posiadam amplituner Denona x4200w pokój 22m2 oraz klipsch serie Synergy.
Zastanawiam się nad ich wymianą na coś lepszego, kolumny będą używane tylko do kina domowego.
Mój budżet to około 3500zl w grę wchodzą również kolumny używane.
Czy któreś zestawy z wymienionych będą lepsze od obecnych ?
Przejrzałem trochę ogłoszeń i podaje to co udało mi się znaleść.
klipsch rf62 rb61 rc42
monitor audio mr6 mr2 mr central
Dali spektor 6, 1, vokal
Wyczytałem również ze melodika dobrze zagra bl40 ale w tym budżecie stać mnie ma wersje mk1 z wylotem z tylu. Ewentulanie roth oli 40 / 20
Chętnie rozważę inne propozycje. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Jak tylko do kina mają służyć to nie warto ich wymieniać, to dobre kolumny, może lepiej zainwestuj w suba lepszego, ewentualnie centralny z serii Klipsch RP-450c, kabelki wymień.
 

Lobit

Member
Miałem suba klipsch sw450 i zastanawiałem się nad wymiana na większy spl150 albo r115sw ale w końcu kupiem drugiego sw450 i powiem ze to było dobre rozwiązanie, gra inaczej według mnie lepiej chodź nie wiem jak by zagrał jedn większy ale jestem zadowolony.
Co do centralnego to czytałem ze najlepiej jak by były wszystkie kolumny z tej samej serii :)
 

castel

Member
Nie wymieniaj nie warto.
To bardzo dobre kolumny do kina,sam kombinowałem i jednak zostaje przy F3.
Jedno co wymieniłem to centralny z C2 na RC62II.
Jestem zadowolony.
 

Lobit

Member
Wiec chyba zostanę przy tym co mam.
Może z czasem się coś odłoży to wymienię sprzęt.
Dzięki.
Edit. Wezmę jeszcze pod uwagę centraly skoro polecacie wymianę, chodź zawsze myslalem ze musza być takie same.
A co do centralnego to jak to się ma RP RC R ? Która seria najlepsza do mojego zestawu ?
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Klipsch ma podobną charakterystykę brzmienia, jak masz miejsce to bierz central z serii RP, 440c lub lepiej 450c sądzę że blackninja da ci dobrą cene jak jeszcze są nówki w magazynach :)
a za reszte kasy moze jakieś źródło, typu bluRay, czy jakiś ładny i skuteczny akustyczny panel za kolumny, kabelki, listwa sieciowa-
- a jak to wszystko masz to płyn dezynfekujący dobrej marki, np. Chivas, Jack Daniels lub moja ulubiona Metaxa :)
 

Lobit

Member
Miejsca jest i to sporo, mam do dyspozycji cały garaż i z niego planuje zrobić salkę kinową i tak po mału w miarę możliwości składam sprzęt.
Panele akustyczne chciałem wykonać sam z drewna (nie znam fachowej nazwy ale jest zrobiony z różnych dlugosci klocków)
 

Lobit

Member
Klipsch ma podobną charakterystykę brzmienia, jak masz miejsce to bierz central z serii RP, 440c lub lepiej 450c sądzę że blackninja da ci dobrą cene jak jeszcze są nówki w magazynach :)
a za reszte kasy moze jakieś źródło, typu bluRay, czy jakiś ładny i skuteczny akustyczny panel za kolumny, kabelki, listwa sieciowa-
- a jak to wszystko masz to płyn dezynfekujący dobrej marki, np. Chivas, Jack Daniels lub moja ulubiona Metaxa :)

Jacka mam :p ale kable głośnikowe zwykle na metry niby czysta miedź. Czy kablami lepszych Marek osiągnę więcej w przypadku tej serii kolumn ? Np melodika 2x2.5mm? Cena do przyjęcia 23zl za metr.
A i skoro kolumny maja bass reflex z przodu to czy panele z tylu są wymagane ?
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
OK kable przy tym sprzecie sobie daruj, ale panele prawie zawsze dobrze wpływają na dzwiek, działają na wyższe czestotliwosci niz te co wydobywaja sie z bass reflexu (na te potrzeba bardzo grubych i gęstych paneli lub pułapek basowych) przez co działają pozytywnie na akustykę pomieszczenia, (jesli nie jest przetłumione różnymi ustawionymi sprzetami, meblami itp.)
 

Lobit

Member
W miejscu odsłuchowym za plecami mam gołą ścianę czy w tym miejscu taki panel miał by sens ?
Kanapa ma około 2.5 metra szerokość po bokach stoją kolumny efektowne tylne i gdy bym dał taki panel 2x1m nad kanapą ? Ewentualnie na cała szerokość kanapy?
Czytałem ze taka ściana nie zbyt dobrze wpływa na dźwięk bo są odbicia od kolumn przednich wiec coś by się tak przydało, a chodź mi konkretnie o taki panel
0_0_productGfx_9c29d1e4bd7bd9081072cfeafdf49992.jpg
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
To jest dyfuzor czyli rozpraszacz dzwieku, i jego miejsce jest najczesciej wlasnie sciana o której piszesz, natomiast ile i dokladnie gdzie to ci nie pomogę, lepiej poczytaj lub załóż wątek na forum Akustyka na Audiostereo, tam zaglądają spece co umieją obliczyć ile i gdzie albo pomóc w doborze paneli.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Wiec chyba zostanę przy tym co mam.
Może z czasem się coś odłoży to wymienię sprzęt.
Dzięki.
Edit. Wezmę jeszcze pod uwagę centraly skoro polecacie wymianę, chodź zawsze myslalem ze musza być takie same.
A co do centralnego to jak to się ma RP RC R ? Która seria najlepsza do mojego zestawu ?
Do Twoich kolumn RP-600C. Jak coś to mamy.
 

Lobit

Member
Plan był taki żeby sprzedać co mam bo się chętny znalazł i chciałem dorzucić z 1400zl i coś innego kupić, ale skoro nie warto to odpuściłem. Pytałem jaki byl by najlepszy inny model centralnego z myślą ze moze używkę trafie. A za te kwotę co mam nowego centralnego RP600c nie kupię. Wiec dzięki ale nie skorzystam.
 

castel

Member
Plan był taki żeby sprzedać co mam bo się chętny znalazł i chciałem dorzucić z 1400zl i coś innego kupić, ale skoro nie warto to odpuściłem. Pytałem jaki byl by najlepszy inny model centralnego z myślą ze moze używkę trafie. A za te kwotę co mam nowego centralnego RP600c nie kupię. Wiec dzięki ale nie skorzystam.

Pisałem wcześniej kolego.Poszukaj Rc62II do 1k zł.
Ja za mojego dałem 900 zł w stanie idealnym.
 

castel

Member
Zgadza się i bede szukał ;)
Duża będzie różnica po zmianie centralnego ?
I tak z ciekawości co jest nie tak z tym c20 :?:

Wszystko jest z nim ok.
Ja mam na frontach F3 trochę mi brakowało mocy w dialogach w c20,a rc62II ma 150W dlatego wymieniłem i odczułem różnicę,nie muszę podkręcać centrala przy seansach.
 

Lobit

Member
A to nie jest tak ze amplituner i tak wyreguluje centralny do reszty zestawu ?
I czy ja bede miał 50 czy 150w to i tak będzie grał na tym samym poziomie ?

A dodam ze w filmach z dubbingiem często jest dialog cicho względem reszty.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Dynamika i jakość się zwiększy a nie głośność, którą to amplituner powinien zrównać tak by wszystkie kolumny zagrały w teście szumu na 75db.
Jak cicho słyszysz dialogi to poszukaj w opcjach ampli, moze masz regulację głośności dialogów a jak nie to podkręć o 2db centralny.
 

Lobit

Member
Ok rozumiem dzięki, poszukam tej opcji w amplitunerze bo na chwile obecna mam właśnie podkręcony centralny o 3db, w dubbingu by nawet się więcej przydało ale wtedy centralny jest wyeksponowany ponad fronty i nie jest zbyt ciekawie.
 
Do góry