Wymiana Klipsch RP 250

Witam. Zastanawiam się nad wymianą tych kolumn na coś co zagra pełniejszym brzmieniem i lagodniejsza górą, zacznę może najpierw od tego co mi się nie podoba w tych kolumnach, jest to średnica która jest przygluszona, mało czytelna i mało szczegółowa, w porównaniu do góry która jest podbita ostra i szczegółowa, przykładowo grająca w grę typu wiedźmin 3 wszystkie dźwięki otoczenia, a odgłosy poruszania, stukot konskich kopyt, to wszystko brzmi tak cicho że trzeba się wsłuchiwać. W porównaniu do dźwięków na wyższych częstotliwościach typu uderzenie miecza która są bardzo głośne, zakładając wtedy słuchawki wszystko brzmi równo. Co do filmów brzmi to po prostu fatalnie efekty dźwiękowe na średnicy jakbym słuchał z zatyczkami w uszach, a gora zbyt jasno daje to dziwny dźwięk. W muzyce radzą sobie o wiele lepiej, styl którego słucham to przeważnie muzyka elektroniczna tylko stare kawałki Trance, Dance to co teraz produkują jest to jeden wielki szajs. Uwielbiam rozkoszować się melodiami oraz wokalami, w Klipsch melodie są trochę schowane, a wokalom brakuje wypełnienia, oraz brzmią zbyt jasno, dominują oczywiście cykania, cyk, cyk co również jest irytujące, utwory które posiadają spora ilość lini melodycznych na gorze nie da się słuchać wszystko zlewa się w jazgot. Jedyne czego można posłuchać, to hip hop, pop i najnowsza elektronika typu bum i cyk . Jedyny plus tych kolumn to bas, dobra jakość dźwięku mimo kiepskiej barwy oraz szczegółowa góra. Przeważnie cieszę się dźwiękiem siedząc przy komputerze, nigdy nie słucham głośno, a bas w muzyce to dla mnie tylko dodatek, liczy się reszta pasma. Kolumny mam rozstawione 1.5m od siebie sam siedzę również w takiej odległości od kolumn, wiem że to nie dobrze, lecz dźwięk na środku pokoju wcale nie jest gorszy. Zastanawiam się czy nie lepsze byłyby monitory? Wszystko podpięte pod Yamaha rx 657 a budżet na nowe kolumny to maks 3tys. Oczekuję punktowego, niskiego basu, coś jak w Klipsch, lecz nie może on dominować, dobrego czytelnego i broń boże schowanego środka icon_wink.gif szczegółowej góry może ona być trochę mniej podbita niż w Klipschu. Podsumowując gdyby nie ten głuchy środek, jakoś jeszcze by się z nimi żyło, dodając jeszcze mocno podbita górę otrzymałem dźwięk który flustruję każdego dnia.
 
Jest wszystko napisane z Yamaha rx 657 z PC po optyku, jakość dźwięku bardzo dobra z której jestem zadowolony, wiadomo nie ma tej dynamiki i kopa co na wzmaku, ale barwa dźwięku niestety nie taka i boli
 
Nie chce na razie nic na szybko kupować, chce dużo czytać i dużo słuchać, muszę być sto procent pewny przed zakupem że to, to czego szukałem.
 

remiqa

New member
Witam. Zastanawiam się nad wymianą tych kolumn na coś co zagra pełniejszym brzmieniem i lagodniejsza górą, zacznę może najpierw od tego co mi się nie podoba w tych kolumnach, jest to średnica która jest przygluszona, mało czytelna i mało szczegółowa, w porównaniu do góry która jest podbita ostra i szczegółowa, przykładowo grająca w grę typu wiedźmin 3 wszystkie dźwięki otoczenia, a odgłosy poruszania, stukot konskich kopyt, to wszystko brzmi tak cicho że trzeba się wsłuchiwać. W porównaniu do dźwięków na wyższych częstotliwościach typu uderzenie miecza która są bardzo głośne, zakładając wtedy słuchawki wszystko brzmi równo. Co do filmów brzmi to po prostu fatalnie efekty dźwiękowe na średnicy jakbym słuchał z zatyczkami w uszach, a gora zbyt jasno daje to dziwny dźwięk. W muzyce radzą sobie o wiele lepiej, styl którego słucham to przeważnie muzyka elektroniczna tylko stare kawałki Trance, Dance to co teraz produkują jest to jeden wielki szajs. Uwielbiam rozkoszować się melodiami oraz wokalami, w Klipsch melodie są trochę schowane, a wokalom brakuje wypełnienia, oraz brzmią zbyt jasno, dominują oczywiście cykania, cyk, cyk co również jest irytujące, utwory które posiadają spora ilość lini melodycznych na gorze nie da się słuchać wszystko zlewa się w jazgot. Jedyne czego można posłuchać, to hip hop, pop i najnowsza elektronika typu bum i cyk . Jedyny plus tych kolumn to bas, dobra jakość dźwięku mimo kiepskiej barwy oraz szczegółowa góra. Przeważnie cieszę się dźwiękiem siedząc przy komputerze, nigdy nie słucham głośno, a bas w muzyce to dla mnie tylko dodatek, liczy się reszta pasma. Kolumny mam rozstawione 1.5m od siebie sam siedzę również w takiej odległości od kolumn, wiem że to nie dobrze, lecz dźwięk na środku pokoju wcale nie jest gorszy. Zastanawiam się czy nie lepsze byłyby monitory? Wszystko podpięte pod Yamaha rx 657 a budżet na nowe kolumny to maks 3tys. Oczekuję punktowego, niskiego basu, coś jak w Klipsch, lecz nie może on dominować, dobrego czytelnego i broń boże schowanego środka icon_wink.gif szczegółowej góry może ona być trochę mniej podbita niż w Klipschu. Podsumowując gdyby nie ten głuchy środek, jakoś jeszcze by się z nimi żyło, dodając jeszcze mocno podbita górę otrzymałem dźwięk który flustruję każdego dnia.
Przerabiałem temat rp 250 jakiś czas temu, ale niestety musiałem sprzedać ponieważ dłuższe odsłuchy to była katorga ☺spróbuj jeszcze może z akustyką powalczyć tzn. Rozproszyć pierwsze odbicia co trochę zlagodzi dźwięk

PS. Kiedyś wydawało mi się że rp 250 mają dobry bas ale po zmianie kolomn stwierdzam że mają tylko mocny bas a to nie zawsze idzie w parze z jakością 😉
Pozdrawiam
 
Żebym mógł najpierw słuchać, to chciałbym żebyście coś polecili. Udało mi się uspokoić wysokie tony, poprzez podłączenie sygnału do wejścia zewnętrzny dekoder, dzięki czemu Yamaha już nie deokoduje dźwięku na swój styl, po optyku strasznie jasny dźwięk.
Kolejnym krokiem było wytlumienie ściany na przeciw kolumn, ta operacja również dużo dała, wcześniej te wysokie poprostu odbijając się od golej ściany kumulowaly się, doprowadzając mnie do szału. Remiq ma co Ty wymieniles swoje Rpki? Planuję wypożyczyć jakiś wzmacniacz jeśli to nie uratuje tych kolumn, będę musiał je sprzedać, i chyba pójdę w podstawkowce na standach.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety często tak jest, że efektownie grające kolumny podobają nam się na odsłuchu i na początku, a potem jest rozczarowanie. Niestety tu się nakładają dwie sprawy. RP250 grają skrajami i do tego amplituner kina domowego to potęguje w stereo. Monitory to niegłupi pomysł. Ale i tak ta Yamaha będzie ograniczeniem. Jak dużo oglądasz filmów i chcesz zostawić amplituner KD to możesz też pomyśleć o głośniku centralnych. Powinno się przy filmach poprawić.
 

rafaa

New member
Ostatnio sprzedalem denona x2000 i zestaw ma bx z piątkami na czele. Zachciało mi się samego stereo ale z możliwościami sieciowymi i przede wszystkim z optykami. Wziąłem na warsztat yamahę rn500 i ponownie ma tylko bronze 5, zensory 5, klipsche rf i rp. Nawiązując do odczuć założyciela wątku potwierdzam. Jazgot, jazgot, jazgot tylko gdzie ten bas słysysz to ja nie wiem. Byłem już załamany bo myślałem, że ampli stereo zagra sporo lepiej od ampli kd. Postanowiłem dołożyć grosza i jeszcze raz odsłuchać kolumny na onkyo 8150. Skończyło się na powrocie do domu właśnie z tym ampli i z rp250f. Jestem zachwycony. W porównaniu do poprzedniego kina to przepaść na +. Słyszę rzeczy których wcześniej nie słyszałem, pojawiła się scena, ahh. No i ta góra to coś czego brakowało mi w MA. Ale jak dla mnie to grają one równo, raczej nic przed szereg nie wychodzi. Wiadomo, że jak jest kawałek nastawiony na górę to rp ich nie załagodzą. Pojawił się też bas którego na tej yamaszce na pewno nie było. Mogę pobrać wieśka ponownie na konsolę i sprawdzić jak to tam wygląda ale to daj znać bo prwnie spatchowany waży grubo ponad 50gb :)

Ps. Rfy chyba 52? Podobne wielkościowo wypadły słabiej. Te siały skrajami, do tego bas był bardziej rozlazły.
 
Ostatnia edycja:

remiqa

New member
Żebym mógł najpierw słuchać, to chciałbym żebyście coś polecili. Udało mi się uspokoić wysokie tony, poprzez podłączenie sygnału do wejścia zewnętrzny dekoder, dzięki czemu Yamaha już nie deokoduje dźwięku na swój styl, po optyku strasznie jasny dźwięk.
Kolejnym krokiem było wytlumienie ściany na przeciw kolumn, ta operacja również dużo dała, wcześniej te wysokie poprostu odbijając się od golej ściany kumulowaly się, doprowadzając mnie do szału. Remiq ma co Ty wymieniles swoje Rpki? Planuję wypożyczyć jakiś wzmacniacz jeśli to nie uratuje tych kolumn, będę musiał je sprzedać, i chyba pójdę w podstawkowce na standach.
Widzę że podstawowe zabiegi w kierunku lepszej akustyki wykonałeś, proponuję podpiąć jakąś lampę i wtedy dużo się zmieni, jeśli granie oczywiście lampy odpowiada, bo nie ma sensu pakować się w kolejny klocek w którym coś za chwilę znowu zacznie przeszkadzać
RP 250 miałem podpięte do onkyo a 9050 a zmieniłem cały zestaw na kolumny AkustyK rd12 i wzmacniacz Hegel h80
 
Około 18m2. MA Brozne 6, słuchałem ich pół roku temu, to takie lepsze Dali, bardziej podobały mi się Sapphire 31, niestety są za duże na mój pokój, a Sapphire 25 zagrały gorzej.
 
Do góry