Wymiana Harman Kardon AVR 360 na AVR 161

sturek

New member
Zastanawiam się na wymianą tego sprzętu ze względu na funkcje sieciowe, które kuszą w nowszym modelu. Dodam, że nie potrzebuje 7.1.
Pytanie jest jednak takie: jak zagra AVR 161 (4,5kg) w porównaniu do poczciwego AVR 360 (13,5kg)?
 

slawkor

Member
Bez reklam
No raczej szału nie będzie jeśli chodzi o moc, bo i z czego ma się wziąść.
Jakościowo na pewno krok w tył.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
kolega ma racje.. mialem chwile 360 i nie gralo to zle duzo lepiej niz 156 a to pewnie polka 161, choc 460 gra juz duzo lepiej niz 360.
 

sturek

New member
Dzięki za wszystkie, dość jednoznaczne opinie. Zrobiłem rachunek sumienia i AVR360 zostaje! Padło mi odtwarzanie płyt BR w moim BD570 więc to nowy BluRay przejmie funkcje sieciowe. Dodatkowo wymienię chyba zestaw kolumn TAGA na coś używanego, co podniesie jakość dźwięku (na początek może tylko fronty). Może jakieś sugestie co się dobrze zgrywa z Harmanem?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dobrze się parują kolumny JBL, ale oczywiście nie mozna wykluczyć innych producentów. Wszystko to kwestia Naszego gustu.
 

aro600

New member
Jbl na rynku wtórny jest duży wybór modeli,a który wybrać to już zależ od wielkości pomieszczenia i budżetu:)
Kolega Krzysiek1980 mnie ubiegł ;-) pozdrawiam
 

setunia

New member
Bez reklam
Dzięki za wszystkie, dość jednoznaczne opinie. Zrobiłem rachunek sumienia i AVR360 zostaje! Padło mi odtwarzanie płyt BR w moim BD570 więc to nowy BluRay przejmie funkcje sieciowe. Dodatkowo wymienię chyba zestaw kolumn TAGA na coś używanego, co podniesie jakość dźwięku (na początek może tylko fronty). Może jakieś sugestie co się dobrze zgrywa z Harmanem?

I masz szczęście, ze nie posłuchałeś rad. Tak dla porównania Twój ampli:
Harman Kardon - AVR360 - Amplitunery AV - Testy sprztu audio

Podobny do tego, który chciałeś kupić, czyli AVR171:
Harman Kardon - AVR171 - Amplitunery AV - Testy sprztu audio

I proponowany AVR370:
Harman Kardon - AVR370 - Amplitunery AV - Testy sprztu audio

Radzę zwrócić szczególną uwagę na pomiary laboratoryjne, a zwłaszcza na moc oddawaną przy wysterowaniu 5 kanałów. 370 kuleje, że ho ho, rzekłbym czołga sie. :p
 

popej

New member
W praktyce 370 może zagrać trochę głośniej niż 360. Tyle że to są niewielkie różnice, trzeba 10 razy więcej mocy, żeby to odczuć jako 2 razy głośniej.
 

sturek

New member
No faktycznie, patrząc na pomiar przy 5 kanałach wyniki robią wrażenie!
Setunia czy mógłbyś napisać jak sprawują się Monitor Audio BX6 z Twoim hk255? Czy jesteś w pełni zadowolony z takiego zestawu?
Podpiąłem BR5 ze swojego stereo zamiast frontów Tagi i chyba poszukam czegoś w tym kierunku.
 

setunia

New member
Bez reklam
Mój HK wyleciał do syna. Powód prozaiczny - gotuje się w szafce ( tylko 1cm miejsca u góry) Aktualnie gra u mnie odkurzony Denon 1706. Nie testowałem go jeszcze na większych głośnosciach bo dopiero "docieram" kolumny, ale w porównaniu do HK jest bardziej "muzykalny" Chodzi mi o to, ze w HK muza była jakby wysuszona, a w Denonie znowu nabrała ciałka. Prądowo sprawdzę go za parę dni, jak się kolumienki rozruszają.
Teraz mam dylemat, bo muszę zmienić ampli, na coś slim lub max 15cm wysokiego. Na razie skłaniam się ku Denonowi X1100, lub Onkyo NR535.
Ktoś słuchał obu?
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
No faktycznie, patrząc na pomiar przy 5 kanałach wyniki robią wrażenie!
Setunia czy mógłbyś napisać jak sprawują się Monitor Audio BX6 z Twoim hk255? Czy jesteś w pełni zadowolony z takiego zestawu?
Podpiąłem BR5 ze swojego stereo zamiast frontów Tagi i chyba poszukam czegoś w tym kierunku.
Pod testem piszą, że coś z pomiarami było nie tak :)

Do funkcji sieciowych możesz też sobie zakupić Harman Omni Adapt.
 

setunia

New member
Bez reklam
Wczoraj dokonałem wyboru i zakupu.
Dzięki uprzejmości MegaHz z Katowic, który udostępnił mi BX6, AVR1100 i proponowany przez sklep Marantz 1605. Na odsłuch przyjechałem w sumie zdecydowany na kupno Denona. Odsłuch Marantza ze względu na dużo wyższą cenę miał być tylko pro forma.:twisted:
Słuchałem dwóch płyt Benise Night of Fire i Elen Cora House of Cards.
Barwą brzmienia bardziej przypasował mi Denon. Ma jaśniejszą górę i dzięki temu góra pasma jest idealnie taka jaką bym chciał słyszeć. Czystość i dynamika dźwięku bez zastrzeżeń. I już wiedziałem, ze go biorę.
Potem przyszła kolej na Marantza. I tu byłem w szoku. Nasłuchałem się, że to nie ta klasa sprzętu (czytaj - dużo wyższa) że super gra, ale jak to Tomasz, musiałem go posłuchać. Do tej pory słuchałem i czytałem o planach dźwięku, o przestrzeni i myślałem, że też to mam, ale w porównaniu do 1605 dźwięk z Denona był jak monofoniczny - KOMPLETNIE PŁASKI. Oczywiście był podział na kanały, ale nie było kompletnie przestrzeni.:(
Marantz ma swoje wady, jak słaby zasilacz 250W w kinie domowym d... nie urywa, ale w bloku i tak nie zaszaleję, a słuchanie stereo w tym mikro ampli to prawdziwa przyjemność i znowu mogę korzystac z trybu direct.:-D
 

samfisher74

New member
To chyba w większości są rady dla mieszkańców domków jednorodzinnych , nie wierze że macie takich sąsiadów w blokach którzy pozwolą wam słuchać muzyki na 3/4 albo na całym gwizdku . Ja mam chyba jednak nietolerancyjnych ,moze z dwa trzy razy dojechałem do 3/4 i juz były wizyty , a grałem do tej pory na h/k avr 70 i monitor audio bx2. Wczoraj kupiłem , tak źle tu opisany h/k avr 161 może w piątek lub sobotę go odbiorę, wtedy podzielę się opiniom
 
Do góry