wymiana gwarancyjna TX-L50ET60E na TX-50cs630E POMOŻECIE ??

PAKO720

New member
Witam jakiś tydzień temu zgłosiłem awarię mojego telewizora TX-L50ET60E. Serwisant stwierdził matryce do wymiany, zabrał tv i pojechał. Dziś dzwoni serwis z Warszawy iż matryca padła (21miesięcy wytrzymała), zaproponował wymiane na TX-50cs630E oczywiście nową gwarancję itp. Może ktoś doradzi co zrobić bo kurcze stary TV miał obraz świetny, byłem z niego zadowolony i nie był tani bo płaciłem za niego 4 000zł. Mam dziwne wrażenie że ten co oferują jest niższym modelem. Można z nimi negocjować jakoś żeby dali model z podobnej półki. Sprawa dość pilna więc proszę o szybką odpowiedź.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Zacytuj na początek zapisy z Twojej karty gwarancyjnej. Do czego się Panas w niej zobowiązał w razie wymiany gwarancyjnej. Bez tego nikt nic sensownego Ci nie podpowie.
 

PAKO720

New member
No i tu właśnie moje pytanie czy ten co oferują to gorszy model, bo ja to się średnio na tym znam, kupując tamten stary siedziałem na tym forum z miesiąc czytając testy i opinie kolegów aż wybrałem i porady były trafne bo tv grał super. Na temat tego nowego modelu nic nie wiem ale jakoś wydaje mi się ze jest gorszy.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ja w karcie nic takiego nie znalazłem, koledze jak sharp poleciał to dostał wyższy model.
Coś chyba nie bardzo jest tak jak piszesz.
Gwarancja musi zawierać paragrafy do czego się zobowiązuje producent w razie niemożliwości naprawy.
I Twoja też takie paragrafy ma. Przeczytaj je i nam zacytuj. Producent musi zrobić to i tylko to co tam jest zapisane.
Jakakolwiek porada bez znajomości zapisów karty gwarancyjnej jest z rodzaju,, poczytaj mi mamo''.
 

PAKO720

New member
Jeżeli w szczególnych sytuacjach (np. brak produktu w ofercie handlowej) wymiana Produktu na ten sam typ jest niemożliwa Panasonic wymienia
produkt na inny typ o najbardziej zbliżonych parametrach technicznych.

tyle znalazłem więc mogą ten wciskać :(
chyba trzeba brać co dają i nie marudzić ech szkoda że nie potrafią za pare złotych uszanować klienta żeby ten ich wychwalał wszędzie i pozostał wierny marce
Dziś im odpisałem że nie zgadzam się na ten TV ciekawe co odpowiedzą, obym nie przecholował ;)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jeżeli w szczególnych sytuacjach (np. brak produktu w ofercie handlowej) wymiana Produktu na ten sam typ jest niemożliwa Panasonic wymienia
produkt na inny typ o najbardziej zbliżonych parametrach technicznych.

tyle znalazłem więc mogą ten wciskać :(
chyba trzeba brać co dają i nie marudzić ech szkoda że nie potrafią za pare złotych uszanować klienta żeby ten ich wychwalał wszędzie i pozostał wierny marce
Dziś im odpisałem że nie zgadzam się na ten TV ciekawe co odpowiedzą, obym nie przecholował ;)
Teraz przynajmniej coś wiadomo.
No to na stronie Panasa włącz porównywarkę danych technicznych i szukaj modelu o najbardziej zbliżonych danych technicznych. Jeśli ten przez nich zaproponowany Ci nie odpowiada, wytknij im te parametry techniczne które ma słabsze niż Twój obecny TV.
Tak na szybko to Twój ma 600Hz z systemem BLS a proponowany przez Panasa tylko 400Hz. Twój miał klasę A++ a proponowany tylko A+. Twój ma dwa głośniki stereo i niskotonowy. Ich niskotonowego nie ma. I Twój był 3D i miał dwie pary okularów w zestawie a Ich chyba funkcji 3D w ogóle nie ma. Pewnie znajdziesz tego więcej.
Z nimi trzeba konkretnie a nie tylko nie bo nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PAKO720

New member
dziś (ale dopiero po moim kontakcie) zaproponowali drugi model TX-50CX680E i na ten model zgodziłem się jest to w końcu 4K. Zobaczymy co to będzie, najbardziej kusiła mnie nowa gwarancja na 2 lata.
Miał ktoś doczynienia z tym modelem bo testów na necie jakoś nie znalazłem.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jak już się zgodziłeś to testy z netu Ci niepotrzebne. Sam przetestujesz w domu.
Daj znać jak wypada w porównaniu z poprzednikiem.
Sprawdź po cenie rynkowej.
Ile płaciłeś za 50ET60 ?
Pisał na początku, że 4tzł.
Ja bym z Panasem jeszcze powalczył, bo nowy ma parę rzeczy gorszych niż obecna propozycja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli 4 tyś to zdecydowanie weź kasę.
Kupisz znacznie lepszy model niż 50CS630 który kosztuje 3 tyś zł.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jakby tylko ją chcieli dać, to też uważam, że lepiej odebrać kwotę zakupu albo walczyć o lepszy model.
 

PAKO720

New member
Zobaczymy jak to na żywo będzie grało, dam znać. Ja miałem tylko jedną obawę co by mi tego starego nie naprawiali bo tu mam jak by nie patrzeć 2 lata spokoju znów.
 

PAKO720

New member
cenowo teraz wychodzi podobnie. W sklepie nie dla idiotów (tam starego brałem) 3800zł. Tego TX-50cs630E bym chyba nie brał ale ten TX-50CX680E już chyba lepszy sprzęt, no i 4K
 
Do góry