Wymiana głośników wysokotonowych

appaloosa

New member
Witam wszystkich

Posiadam zestaw głośników Diora Astra - Diora Astra 5 na froncie, centralny i dwa z tyłu. Moje kochane dzieci paluszkiem powgniatały mi (wielokrotnie na przestrzeni lat ;-) aluminiowe membrany w głośnikach wysokotonowych (VIFA D25AG-05-06) na froncie i centralnym. Wygniotłem je od środka i mam pytanie czy takie głośniki grają dalej dobrze? Mimo, że mambrana ma teraz nierówną powierzchnię? Na co mógłbym ewentualnie wymienić wysokotonowe, żeby grały podobnie?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Głośniki nie powinny być mechanicznie uszkodzone ,jeżeli ich dźwięk jest nadal poprawny to mogą zostać

Jeżeli jednak chcesz wymienić najlepiej na takie same .Dobrą propozycją jest SEAS KT 25 świetny głośnik używany np.w legendarnych Radmorach i wielu innych kolumnach różnych producentów (cena sztuki to równowartość 30 euro)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie a teraz ja mam do Was pytanie ,może się wydawać trochę niedorzeczne
W przypadku niektórych kolumn np.Monitor Audio głośnik wysokotonowy jest zabezpieczony metalowa siatką czy w delikatny sposób za pomocą odkurzacza można wyciągać kurz ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moze lepiej sprezonym powietrzem (tak z wyczuciem i na 1/3 gwizdka), ja od czasu do czasu przy zawieszeniu lekko przedmuchuje.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
też tak sądzę lepiej kupić za 30zł butle sprężonego powietrza bezpieczniej będzie ja od wieków tego używam do czyszczenia kompa w środku i nigdy nic nie uszkodziłem
 

appaloosa

New member
Wracając do tematu - głośniki nie są na stałe wgniecione tylko mój syn a później moja córka na przestrzeni kilku lat powgniatali mi je paluszkami i po odkształceniu zostały takie ślady załamań na powierzchni. Ponieważ mam w tylnych głośnikach takie same wysokotonowe to wymienię w jednym przednim, puszczę coś na zestaw i będę doszukiwał się różnic ;-) Zawsze pozostaje mi wymiana wysokotonowych z tylnych na frontowe na stałe. A co do wymiany - to oryginalnych już nie mogę znaleźć na rynku....
 
Ostatnia edycja:

appaloosa

New member
Wymieniłem głośniki na te z surroundów a dodatkowo ustawiłem bi-amp, w tygodniu powinien przyjść mikrofon do autokalibracji bo nie było oryginalnie w zestawie (avr 1912 z outletu) wtedy zdam relację :)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

appaloosa

New member
Mam do Was jeszcze pytanie - czy są jakieś znaczne różnice między głośnikami D25AG-77 06, D25AG-35 06, D25AG-05 06 ? Bo moje oryginalne b ciężko zdobyć....
 
Do góry