wymiana głosników (platinum v-80 vs. jamo s626 za Polton)

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie ma co się denerwować, bo każdy ma tu trochę racji. No, może oprócz tego "doświadczonego" forumowicza który proponuje Ci wstawić Jamo s626 na 13mkw. Nie wiem czy ten koleś wogóle widział te kolumny? Miałem je w ciut większym salonie, i po pierwsze są za duże do tego metrażu a po drugie jakość a nawet siła basu pozostawia wiele do życzenia. Na pewno Twoje odczucia by zmieniło dokupienie subwoofera, podobnie jak lepszych kolumn, a i sama wymiana elektroniki też jakiś wkład w poprawę basu by miała. Jak poczytasz fora, też znajdziesz sporo informacji że sprzęty Yamahy nie eksponują mega basu, więc wszystko składa się na końcowy efekt. Kiepskie kolumny, najniższy/najsłabszy model producenta amplitunera i brak subwoofera. Czyli, cokolwiek zmienisz poprawa powinna być jeśli chodzi o bas. Na pewno największa po wstawieniu suba czy wymianie kolumn.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja myślę, że na początek mógłbyś rozpocząć o sprawdzenia jaką poprawę (i czy w ogóle) odczujesz zmieniając amplituner. Może uda ci się gdzieś wypożyczyć po wpłaceniu kaucji.
Zobacz Onkyo 525/626; Pioneera 528/923, Denona X2000, może Yamahę 675/775/773 lub coś z Harmana np.170/270.
Te amplitunery, które ci podałem kosztują od 1 tyś do 1,5-1,8 tyś, po podpięciu lepszego amplitunera twoje kolumny powinny lepiej zagrać, pełniej, z większą mocą i basem.
Ja osobiście do takiego pomieszczenia/ sypialni zainwestowałbym dodatkowo w jakiś zestaw głośników Harmana np. HKTS15 w wersji 5,1. Są małe, grają bardzo przyzwoicie, a co ważne masz tam suba, którego mógłbyś postawić w miejsc, któregoś ze standów.
Zobacz, że całość mogłaby cię kosztować w granicach 3-3,5 tyś, a więc połowę kwoty, o której piszesz ;)
A uzyskałbyś fajny zestaw do oglądania filmów czy słuchania muzyki w sypialni.
 

owain

New member
Jak to było? Od dziś kto zechce powiedzieć kiep, może powiedzieć Roch Kowalski!!!!
Kiep jestem. Jestem totalny, potworny i nieogarnięty kiep!!!
Ale kiep szczęśliwy:)
Problem się rozwiązał, okazało się bowiem, że gdy dziś usiadłem sprawdzać wszystko raz jeszcze czego mi brakuje, wysławszy żonę na siłownię;)... Otóż filmy oglądam z laptopa przez hdmi. Gdy niemal rok temu konfigurowałem kartę dźwiękową, skonfigurowałem ją źle. Cholerna karta ma mało zrozumiałe komendy czy funkcje i po prostu coś źle ustawiłem. Zmyliło mnie to, że mam programiki czy sample avi z podziałem kanałów i to nie było tak, że basu nie było, był, ale właśnie dupny. A dziś powchodziłem w ustawienia, coś odznaczyłem i pojawił się przefajny bas. w skali od 1 - 10, bas jaki bym oczekiwał był na 2, teraz jest na 7 (10 to pewnie byłby ten zestaw za kilka kloców i to nie w mojej małej sypialni). Cały rok mordowałem się z dupnym basem. Teraz, właśnie oglądnąłem jakiś efekciarski film, na gębie mam banana:)
No i w sumie dzięki wątpliwościom - czyli dzięki Wam;) - zaoszczędziłem kupę kasy. No a jak zmienię kiedyś pokój projektorowy na większy to będę myślał o mocniejszych sprzętach z subem.
Dzięki!
 

owain

New member
Pozwalam sobie na post pod postem, może ktoś pomoże, bo niestety radość była przedwczesna. Ustawienia kart graficznej były sztuczne, źle podbiło ten bas, zniekształciło jakoś pozostałe kanały, wróciłem do punktu wyjścia.
Chcąc nie chcąc, po analizach i poradach - jednak trzeba kupić subwoofer. Tutaj ogromna prośba w wyborze, bo choć małżonka przekonana, to jednak rozmiar ma znaczenie;)
Poszukiwany zatem sub do 13m2 zatem nie jakiś mocny strasznie ale.. przyzwoity. Mimo wszystko może uda się znaleźć coś tańszego niż ten za 2tys proponowany przez Was. Chyba mile widziane automatyczne wyłączanie.

Skoro Yamaha YST-FSW 150B (YST-FSW 150B) - Opinie i ceny na Ceneo.pl to jest kaszana i nie ma sensu kupować, moim kolejnym faworytem jest QAcoustics QA 2070S grafitowy - Opinie i ceny na Ceneo.pl Trochę kosztuje ale bardzo gabarytowo mi odpowiada, pytanie czy 2x17cm czy jednak szukac 1x20cm... A może coś takiego, http://www.ceneo.pl/16920698#tab=click

Mam tez kilka pytań, może ktoś będzie miły i odpowie, całkowitym laikiem jestem jeśli chodzi o suby...
Jutro pożyczę suba od kolegi na próbę MiniMe FF8 (Ver. 2) i troche nie wiem jak go podłączyć do mojego ampli (Yamaha rx-v375). Logika wskazywałaby, że w ampli pojedyncze wyjście RCA opisane "subwoofer pre out" ale już w tym subie są dwa wejścia RCA opisane "low level input" bez wskazania, który jest 'właściwszy' do samego suba. A może trzeba go podłączyć tak, że w moim ampli nie "subwoofer pre out" tylko "audio out" i dwoma chichami do obu gniazd wejściowych w tym MiniMe? No i jeszcze sub ma tam przełącznik SUB/LFE. Zgłupiałem, bo myślałem że to to samo.

Drugie pytanie dotyczy tego, czy przewód zasilający i przewód sygnałowy może iść w jednej listwie przypodłogowej, czy raczej zakłócenia pewne? Mógłbym zasilanie wziać z innego punktu ale wówczas sub musiałby się automatycznie wyłączać a nie wiem jak ta funkcja działa (czy jak nie ma zapodawanego sygnału to wyłącza się całkiem czy jest na takim jakby standby...)

pięknie z góry dziękuję za wszystkie porady
 
Do góry