Wymiana dysku - problem z miejscem

Carty

New member
Wczoraj wymieniłem sobie dysk w konsoli i mam mały problem po przywróceniu systemu z kopii bezpieczeństwa.
Po kolei.
Moja konsola to PS3 z dyskiem 60GB, czyli w praktyce jakieś 55GB na gry. Jako że na przenośnym dysku miałem tylko 30GB wolnego miejsca na kopie, więc musiałem pousuwać trochę dem i filmów z PS3. Reszta ważyła ok 27GB i z tego zrobiłem backup. Dalej wymiana dysku na większy, formatowanie i przywrócenie zawartości z backupu.
I tu jest pewien problem.
Włożyłem dysk 250GB, po sformatowaniu ma ok. 233GB czyli wszystko OK.
Ale po przywróceniu kopii pozostało ciutke ponad 180GB wolnego miejsca :hmm:
233 całkowitej pojemności minus 27 poprzedniej zawartości to nie jest 180GB, tylko 206. Wygląda to tak, jakby przywrócona zawartość zajmowała na nowym dysku dwa razy więcej miejsca niż na starym. WTF??
Spotkał się ktoś z czymś takim?
 

dienekes' shade

New member
Hmm, po awarii mojej nieszczęsnej 40tki (rzeczywista pojemność dysku - 37 GB) przywróciłem, za radą konsultantki z SCEP, system. Po tej operacji (formatowanie HDD) dysk zmalał do 31 GB. Pierwsza myśl, jak u Ciebie - WTF?? :hmm: Gdzie moje 6 GB?

Teraz zaczynam dostrzegać w tym pewną prawidłowość...
 

Carty

New member
Dzwoniłem na infolinie Sony i miła pani po konsultacjach z jakimś technikiem powiedziała mi, że PS3 zjada 10% dysku na dane systemowe (miejsce na cache, aktualizacje systemu, itp itd).
Żeby to sprawdzić trzeba by dyski różnych pojemności sformatować do zera, by stwierdzić ile miejsca zostaje i czy zawsze gdzieś "ginie" te 10%. U mnie to by właśnie pasowało, ale nie sprawdzałem ilości miejsca po formatowaniu, a dopiero po przywróceniu kopii dysku.
 

dienekes' shade

New member
Pogooglaj trochę. Dysk o pojemności 500 GB Samsunga, (w dniu, kiedy czytałem to info) to jedyny dysk o tak dużej pojemności, który mieści się w Playstation 3 i pięknie hula :eek:k:
 

Kent

New member
Witam, mam pytanie, jako że narzucona mi została wymiana dysku w konsoli z 60GB na 320GB 5400 RPM Seagate, to co po tej operacji z trofeami? Czy skopiowanie samych save wystarczy i jak zaloguje się do PSN będę miał wszystkie moje zdobyte trofea? Pozdrawiam!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Też bym chciał żeby ktoś mi coś podobnego narzucił i jeszcze zasponsorował :eek:k:

Dane przypisane są do Twojego konta PSN i trzymane są na serwerach Sony.

Pozdrawiam,
 

Carty

New member
Tylko muszę dodać, że zaraz po przywróceniu systemu z kopii żadnych trofeów może nie być widać. A przynajmniej ja tak miałem :???: Na tamten dzień chyba tylko SuperStardust i Uncharted obsługiwały trofea, więc mało się nimi przejmowałem.
Trofea do SuperStardust (raptem "aż" 1 lub 2 mam :grin:) wróciły jak ponownie uruchomiłem grę, jednak te z Uncharted gdzieś mi zaginęły w akcji i nie odnalazły się do tej pory - permanentny brak tytułu w zakładce z trofeami :(
 

Carty

New member
You talking to me ?? :hmm:

;):p

Wiem, że jest opcja synchronizacji. Zresztą ta synchronizacja się teraz sama załącza po każdym zdobytym trofeum. Więc nie jest rozwiązaniem.
Ale z ciekawości spróbowałem dziś rozwiązania hardcorowego - usunąłem grę i zainstalowałem na nowo (patch). Trofea wróciły :mrgreen:
Ale kołomyja z deczka zakręcona, bo tak jak piszesz powinna wystarczyć synchronizacja z serwerem.
 

Kent

New member
Witam, dzisiaj odebrałem ten dysk, wszystko fajnie, tylko teraz tak patrze że to jest Seagate Momentus 320GB 7200rpm :eek: ( miało być 5400rpm). I teraz mam pytanie, czy nie wystąpią problemy z konsolą używając takiego szybkiego dysku? Domyślam się, że konsola będzie się bardziej grzała, ale jak to wpłynie ogólnie na sprzęt? Czy mogą wystąpić jakieś poważniejsze problemy?

Pozdrawiam!
 

Carty

New member
Montuj spokojnie. Temat znacznie większego grzania się dysków 7200rpm jest trochę demonizowany. Sam wymieniłem dysk w laptopie z 5400 na 7200 i nic bardziej się nie grzeje, a tam to dopiero nie ma wentylacji. To było jakieś 1,5 roku temu - laptop żyje nadal, dysk też :p
Tyle że w przypadku PS3 wyższa prędkość da Ci chyba znikome korzyści, patrząc od strony użytkowej.
 
Do góry