Wymiana dekodera w kablówce

negatyw001

Member
Posiadam Technisat TechniStar K1, który wspiera jedynie 1080i. Obsługowo jest super. Wspiera PVR. Jest podpięty też do projektora 1080p. Myślę o zakupie TechniStara K2 (rynek wtórny), który ma 1080p.
Czy operatorzy kablówek (mój to East&West) modyfikują w jakiś sposób firmware, czy też można bez problemu przełożyć kartę ze starego do nowego i będzie śmigać?

Czy ten nowy muszę AUTORYZOWAĆ u operatora?
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
A my to czarodzieje i wiemy kto jest twoim operatorem.
Tak samo jak i nie wiemy jaki sygnał puszcza wiesz to tylko ty.
p zawsze jest lepsze to pełne FHD a i to pół klatki tyle w temacie technicznym.
To że kupisz dekoder z p nie oznacza że sygnał jest p, to powinieneś wiedzieć ty i operator.
 

negatyw001

Member
Nazwę operatora podałem wyżej. Czy puszcza i/p - nie mam pojęcia, ale postaram się dowiedzieć.
Różnicy nie musisz mi tłumaczyć, bo to oczywiste. Kliknij w link artykułu a zobaczysz, że aspekt jest dużo szerszy...
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Skoro retransmituje to SAT i naziemnej obecnie nadają w i, naziemna po woli po woli wchodzi w p z nowym kodowaniem hevc.
Zresztą kupienie nowego tunera kompletnie ci nic nie da, jak kupisz model z 1080p i tak ustawisz na wyjściu to on przerobi obraz z i na p. W tym momencie robi to projektor.
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
Gdy w tunerze w opcjach dam "natywną", to (tak sądzę) - "i" da w "i", a "p" (jeśli takowe mam w kablu, a ponoć tak) - da w "p".
Projektor w osd pokazuje na starcie zawsze "i" - wnioskuję zatem, że niczego na "p" sam z siebie nie przerabia?

Liczę na jakiś progres w jakości, gdyż niezależne testy to sugerują...


75564d7230305e5ac55ed44178dd8d35.jpg
3856e18128aacff75902c10ebe25424f.jpg
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Projektor pokazuje ci jakie jest źródło, jeśli masz ustawienie w projektorze 1080p to konwertuje. Ogólnie mówi się że najlepiej jeśli to wyświetlacz robi deinterlacing czyli odpowiada za odczyta pół klatek sygnału 1080i, dlatego warto posterować czy zrobi to lepiej tv, projektor czy może tuner.


A te zdjęcia co wklejasz to jest recenzja tego że tuner wyświetla lepsze kolory itd to nie ma żadnego związku z i czy p.
 
Do góry