Wymiana dekodera HD Cyfry+ na PVR

JuPil

New member
Korzystałem z dekodera cyfry+ HD. Miałem piękny obraz zarówno w SD jak i w HD. Wymieniłem na PVR w zeszłym tygodniu. Obraz mam fatalny szczególnie w SD. Każdy napis mam rozmyty, na obrzeżach widać zielony kolor. Obraz jest nie ostry na HD da się jako tako oglądać, ale to tak jak w starym w SD. Najlepiej widać to na stronie cyfry+ tej z kwadratami, widzę kilka kwadratów które nie trafiają na siebie. Mam TV Sharp LC46XL1.
Czy ktoś spotkał się z tym problemem? Może dekoder PVR jest uszkodzony?
 

karoo

New member
Trochę dziwna sprawa. W moim wypadku było odwrotnie, po przejściu na Philipsa PVR HD obraz SD i HD się polepszył. Takie spostrzeżenia ma większość urzytkowników nowego Philipsa PVR HD(opinie z innego forum). Może dostałeś jakiś uszkodzony model??? Najlepiej ich do serwisu i wymień na inny.

Proszę nie cytować poprzednika
 

JuPil

New member
Dzięki karoo za odpowiedź. Dzwoniłem na infolinie cyfry+, kazali mi się zgłosić do punktu w którym robiłem wymianę. Zrobiłem jak kazali, ale goście podłączyli PVR do jakiegoś monitora Samsung 19’ i stwierdzili, że wszystko jest OK. Według nich PVR pracuje tylko przez HDMI i nie należy podłączać go do TV przez Euro. Według mnie jakaś kpina obraz na tym Samsungu był fatalny podłączyli jakiś inny PVR i obraz też był fatalny. Nie chcieli mi dać innego egzemplarza, czym mnie bardzo zdenerwowali. W związku z czym zażądałem zwykłego dekodera HD. Oczywiście to się dało zrobić. Teraz mam znowu dekoder HD bez dysku. Po podłączeniu w domu okazało się, że znowu mam dobry obraz i w HD i w SD.
Nie wiem co o tym myśleć, czy PVR jest do bani, czy trafiłem na felerny egzemplarz.
 

karoo

New member
A jakim kablem miales podczonego Philipsa PVR HD? Zeby uzyskac najlepszy obraz trzeba podlaczyc kablem HDMI.Przez Euro nie ma skalowania kanalow SD do HD.
 

siwy25

New member
Wymiana dekodera C+ na PVR HD

Witam!
JuPil! ja też wpełni potwierdzam opinie kolegi karoo, albo coś żle podłączyłeś albo rzeczywiscie trafiłeś na wadliwy dekoder, dziwię się dlaczego w punkcie cyfry nie chcieli ci wymienic na inny PVR, u nas wymieniają bez problemów,zwdzwoń do BOK cyfry oni szybko zlecą twojemu punktowi wymianę na taki dekoder jaki ty chcesz!
Pozdrawiam.
 

JuPil

New member
Jam mam taki problem, że musze korzystać z Euro gdy oglądam TV w SD. HDMI mam podłączone do amplitunera ONKYO 905 a z niego jedno wyjście do TV drugie do projektora.
Gdy chciałbym oglądać TV w SD zawsze musiałby być włączony amplituner (1kW).
Powiem wam, że albo to wyjście w PVR było zepsute albo po prostu sygnał z niego jest tragiczny. Jak wiecie zmieniłem na dekoder HD bez dysku i obraz przez Euro w SD mam OK.
 

crasher

New member
Przeciez amp nie pobiera ci stale 1kW, chyba ze sluchasz na max volume ze wszystkimi dekoderami a to i tak nie daje stalego poboru 1kW tylko oscyluje..
 

JuPil

New member
To nie wiesz crasher jak takie ONKYO 905 grzeje. Ja mam wyłączone ogrzewanie, wystarczy posłuchać muzyki lub obejrzeć film jak komuś zimno, ale idzie lato:D
Chyba jeszcze raz wymienię na PVR w innym punkcie i zobaczę czy sytuacja się powtórzy.
 

crasher

New member
Nie wiem jak sie grzeje ale studiuje elektrotechnike i wiem ze nie pobiera 1kW nonstop, jak nie wierzysz to popatrz na licznik energii ;)

Co do dekodera to ustawienia masz takie same jak dla poprzedniego? Twoj tv jest full hd wiec 1080i pasuje mu do rozdzielczosci, 720p daje lepszy obraz ale bedzie rozciagniety..
 

jery--

New member
Bez reklam
Mam też ten dekoder i potwierdzam że przez EURO obraz jest gorszy niz na starym MEDIASACIE. Przyczynę widzę w tym że pomimo ustawieniu w opcjach sygnału RGB do TV dociera zwykły sygnał VIDEO (CVBS), a kabel mam dobry. Nie widzę w tym problemu bo i tak oglądam wszstko przez HDMI i amplituner (też prądu nie oszczędza;)), obraz jest bardzo dobry w SD (skalowanie). Nie przesadzaj z tymi kosztami, chyba że cała kasa poszła na ten drogi ampli? (żart:)), jakść obrazu przez HDMI i dżwięku przez amplituner (dżwięku z TV już nie potrafię słuchać) według mnie usprawiedliwia wyższe koszty.

Pozdawiam
 

JuPil

New member
No z tym 1 kW to oczywiście żart ale grzeje i to całkiem dobrze. Masz chyba rację JurekBy z tym EURO jest coś nie tak i troszkę mnie to dziwi bo dodatkowo brak wyjścia Component to wg mnie kolejna wada tego dekodera. Dziwie się Cyfrze, że karmi swoich klientów czymś takim. Macie racje, że można przez HDMI, ale mój TV inteligentnie reaguje na zmiany formatu w SD, dodatkowo znakomicie skaluje 4:3 do 16:9. Niestety nie robi tego z sygnałem cyfrowym. Nie ma to znaczenia dla HD bo 16:9 to standard ale w SD ma znaczenie. Jak na razie nie SD króluje na antenie i ma znaczenie jak jest prezentowany w TV. Chyba kupie jakiegoś PVR który podaje dobry sygnał przez EURU lub poczekam na coś nowego w Cyfrze. Na razie korzystam ze starego dekodera HD i obraz mam w SD jak żyleta (jak na SD).:grin:
 
Do góry