Wymiana AV

smitek

New member
Witam,

nadszedł czas zmiany starego poczciwego AV HK AVR 155.

Szukam jakiegoś wielokanałowego amplitunera, wystarczy 4K, budżet to max 3500 PLN.

Będzie użytkowany z kolumnami Magnat Quantum 5.1, pomieszczenie 45m2

Myślałem nad AV:

- Denon AVR-X1600H
- ONKYO TX-NR696
- Denon AVR-X2700H

Jakieś sugestie? Podpowiedzi?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
W tym budzecie dostaniesz używany Onkyo RZ8.. który bije na głowę wszystkie wymienione przez Ciebie - jak znajdziesz spradzony to śmiało polecam.
 

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Nie brałbym używanego ampli za takie pieniądze. Za duże ryzyko albo dozbieraj do RZ albo kup półke niżej.Zobacz też Pioneery niewiele się różnią od onkyo.To jedna stajnia już teraz.
 
Ostatnia edycja:

smitek

New member
Wszystko fajnie prócz dostępności. Też stawiłbym na nowy sprzęt. Nie chciałbym wydać więcej niż 3500pln dodam iż w dalszym ciągu używam tylko HK AVR 155 ;)
 

Rodrik_AR

New member
Wszystko fajnie prócz dostępności. Też stawiłbym na nowy sprzęt. Nie chciałbym wydać więcej niż 3500pln dodam iż w dalszym ciągu używam tylko HK AVR 155 ;)

Smitek, pośpiech i gorąca głowa to źli doradcy. Ten RZ800, którego rozważasz z OLX jest tam chyba już od miesiąca i zawsze z "super ceną tylko do niedzieli" :) Jest obecnie problem z nowymi Onkyo i Pioneer i tym samym ciężko kupić korzystnie używkę z ich oferty. Wstrzymaj się chwilę lub poszukaj w innych markach.
 

rabit

Active member
Bez reklam
W tych pieniądzach może Yamaha MusicCast RX-V6A?
W kinie Yamaha gra bardzo ciekawie. Jeżeli chciałbyś czegoś lepszego w stereo, to można podłączyć wzmacniacz na kolumny frontowe. Warto posłuchać...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dwa lata temu taniej sprzedałem RZ810 i to niemal nówkę, na gwarancji.
No, ale coś faktycznie na rzeczy ostatnio z cenami tych ampli.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ze wszystkim coś z cenami, w każdej gałęzi rynku. Ceny na początku pandemii 10-15% w górę. Potem 20%. Teraz już 30%. Złodziejstwo i chciwość. Tylko od leżenia na półce....................................... Jeden z drugim będą wmawiąc, że nowe ceny, że pandemia. Tak jak 12 lat temu niby przez upadek banku Lehman Brothers polskiemu piekarzowi zawyżyli ceny mąki.................... Teraz równie doskonała wymówka. Gnojarstwo i tyle.
 
Ostatnia edycja:

pieniążek1

Active member
Bez reklam
Kolego do tych kolumn co masz bierz śmiało Onkyo 696, Odpowiednika Pioneera lub jak kolega Rabit zasugerował Yamahe.Nie baw się w serie RZ bo nie doświadczysz brzmieniowego cudu,ale na pewno bedzie lepiej.Przy tych kolumnach szkoda na niego pieniędzy.RZ potrzebuje tez w miarę dobrych kolumn a to kolejny wydatek
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Też chciałem kupić RZ. Niestety Onkyo nie istnieje (na razie mam nadzieję) na rynku i ciężko z dostępnością nowych klocków. Trzeba szukać alternatyw i myślę że na dzień dzisiejszy, jeżeli chodzi o kino, jest nią Yamaha. Choć ona również nie jest doskonała, ponieważ jak można w tych czasach nie zrobić dwóch wyjść HDMI?
 
Do góry