Wymiana AV na TX-NR809 lub AVR460(365)

Krogulec6

New member
Witam!

Aktualnie posiadam H/K avr235 + uszkodzone H/K DVD22 + JBL seria Northridge (2xE90, EC25, E30 i E250P) - kupione jakieś 6-7 lat temu. Ponadto Panasonic 50VT20 (3D), PS3 i Turbodekoder "n" oraz ONE+.



Chcę wymienić amplituner i kupić blu-ray. Tak się złożyło, że poczytałem pozytywne opinie nt. odtwarzacza Blu-ray ONKYO BD-SP809. Jak kupię nowy odtwarzacz to chciałbym wymienić amplituner na nowoczesny z HDMI i "takimi tam". Na pierwszy plan z uwagi na odtwarzacz blu padł TX-NR809 (609 i 709 już wyeliminowałem).
Jednakże z uwagi na ogólne zadowolenie z posiadanego H/K. Zaczołem się zastanawiać czy nie kupić AVR 365 (lub 460 trochę stary model) i H/K BDT 30. Wolę serie 460 jednakże tu może poczekałbym na 465 (liczę, że w 2012 się pojawi).

Pokój, w którym stoi sprzet ma niespełna 28m2. Proporcje słuchania to:
- 75% film (np. HBO, płyty Blu-ray, DVD),
- 15% PS3 gry,
- 10% muzyka (rok - ja, pop - żona).

Kilka pytań:
1. Jak Onkyo zagra z JBL serii E?
2. Czy biorąc pod uwagę proporcje słuchania i kolumny to czy Onkyo będzie dobrym wyborem?
3. Który odtwarzacz blu jest lepszy? Osobiście wydaje mi się że Onkyo.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb to zdecydowanie lepiej zagra HK AVR 365. Harmana już znasz i jesteś zadowolony , a tu zyskujesz dodatkowo kilka rzeczy.
 

ndo

New member
przeczytaj tutaj na tym forum. Kolega mial podobny dylemat po odsluchu 809 i tego harmana forumowicz stwierdzil ze onkyo ma miazdzaca przewage nad HK wiec powinienes je przesluchac. A zwroc uwage ze Harmany sa popularne tylko na tym forum :> ze wzgledu na .........
 

Krogulec6

New member
Do takich potrzeb to zdecydowanie lepiej zagra HK AVR 365. Harmana już znasz i jesteś zadowolony , a tu zyskujesz dodatkowo kilka rzeczy.

Kiki, mam prośbę byś trochę rozwinął odpowiedź.

Zyskuję w stosunku do 235 czy do Onkyo tx-nr809?
Odpowiedź dotyczyła tylko avr365, czyli avr365 w połączeniu z Blu-ray BDT30 zagra lepiej od Onkyo amplitunera i blu-ray o numerze 809?
 

Krogulec6

New member
Jeszcze jedno pytanie:

Czy podłączając BDT30 przez avr365 do TV są jakieś straty na jakości obrazu?
Tylko takie podłączenie jest rozsądne ze względu na Dolby ThrueHD i Dolby Digital Plus, DTS-HD, DTS-HD Master Audio.

Oczywiście zamiast podłączenia bezpośredniego blu-ray z TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zyskujesz i z 235 i z Onkyo. To jest inna dynamika dźwięku i inne wyposażenie.
I bardzo dobry pomysł z tym podłączeniem. Popytaj Blackninja o ofertę z dobrymi cenami.
 

Raul1975

New member
Witam. Mam podobne pytanie.
Do Monitor Audio RX lepiej dopasować HK AVR 460 czy ONKYO 809.
Byłem przekonany do HK ale Onkyo oferuje więcej wtyczek i opcji.
Muzyka/Kino 75/25% Pokój 22m2.
 
Do góry