Wymiana amplitunera

gbh71

New member
Jaki amplituner do Tannoy seria MX do 2000 zł

Witam,

Jestem na etapie wymiany amplitunera KD. W obecnej chwili posiadam:
Technics SA-AX720
Tannoy MX3
Tannoy MXC
Tannoy M1
Tannoy Msub
pokój ok 20m2 + otwarta kuchnia 10m2

Stereo/kino - 60/40% a nawet 70/30

Jaki Amplituner pasowałby do tej konfiguracji w cenie do 2000 zł - dynamika i bas

Przez parę dni miałem amp Pionieer VSX-921 lecz brzmienie miał tak jakbym koc na kolumny założył, a basu nie było wcale.

Z góry dzieki i czekam na jakieś opinie.
 
Ostatnia edycja:

gbh71

New member
A jakie modele do 2000 zł proponujesz?

Czytałem trochę o Yamaha RX-V671 w cenie się mieści i ma ciekawy dźwięk w kinie i dobre basy w Stereo
Odnośnie HK to czytałem, że awaryjne
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem Ci że to wszystko zależy na jaki model się trafi. Nie ma znaczenia czy to Onkyo, Denon czy HK. Najmniej negatywnych opini ma Marantz, tylko wyższe modele już grubo ponad 2000zł. Z HK chwalone są modele 255/260. Wdł mnie na trzecim miejscu pod względem muzyki a i posiadający nowinki techniczne jest Denon 1912, bo HK 255 to już starszy amplituner i brak bajerków typu radio internetowe, usb itp. Możesz jeszcze zobaczyć sprzęt z drugiej reki, bo dużo taniej kupisz o wiele wyższe modele a co za tym idzie lepsza jakość dźwięku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja bym kierował się w strone Marantz 5005 lub HK. Z czego, nawet w internecie można poczytać że Marantz ma naprawdę dobre opinie i niską usterkowość. Co do HK 255 to niektórzy narzekają na głośny wentylator, ale sprzęt również do stereo ekstra i godny uwagi.
 

gbh71

New member
Pozostało spakowanie kolumn i na odsłuch.

Dzięki za podpowiedzi,
zacznę od:
1. Yamaha RX-V671
2. Onkio TX-NR579
3. Onkio TX-NR609

i na deser
4. Marantz SR5005

Zaczynam od jutra
 

gbh71

New member
Witam,
jestem po odsłuchu Yamahy. KD rewelacja, niestety w stereo trochę brakuje szczególnie basu. Czy można ustawić głośniki na large i żeby subwoofer działał, może to by pomogło.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Można. Każdy producent ma inaczej. W Yamaszce jest chyba opcja Main + sub lub Double bass. Ale zobacz najpierw czy w stereo masz kolumny na Full Band, bo może masz odcięte dlatego bass gra słabo?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
Witam,
jestem po odsłuchu Yamahy. KD rewelacja, niestety w stereo trochę brakuje szczególnie basu. Czy można ustawić głośniki na large i żeby subwoofer działał, może to by pomogło.

pewnie i można , ale po co sub w stereo ( może Yamaha ma jakieś ulepszacze w stereo )

w Onkyo 606- załączenie Dynamic Eq , powoduje to samo co kiedyś loudness w wzmacniaczach czyli mocne podbicie dźwięku przy cichym słuchaniu - fajna sprawa czasami ( bas i wysokie nadal na "0" , a efekt jest niesamowity ) jak lubimy posłuchać z pełną dynamiką ( jak dalej pogrzebiemy to można to podbicie w kolejnych ustawieniach niwelować , jak będzie nam za dużo basu )
 

gbh71

New member
udało mi się ustawić, jest to funkcja EXTRA BASS, ma być na On i jest poprawa.

Dzisiaj testowałem YAMAHA model wyższy 771 i jest trochę lepiej, już jest prawie tak jak w moim starym amplitunerze.

Już zdecydowałem się na markę YAMAHA, ale teraz mam dylemat czy dokładać parę złotych (500 zl) na 771 ?


jakieś podpowiedzi :)
 
Do góry