Wymiana amplitunera sony dh500

redkca

New member
Witam, posiadam amplituner Sony dh500 i do tego głośniki Sony fcr6000.
Czy wymieniając amplituner na denon x1200 odczuję różnicę w jakości/mocy dźwięku.
Czy lepiej wymienić głośniki zostawiając przy tym amplituner sony.
Salon - 45m2
 

mors111

Active member
Bez reklam
w jednym i drugim przypadku słabo
-jak wymienisz kolumny na lepsze-większe amplituner obecny będzie za słaby
-jak wymienisz amplituner , niewiele to zmieni przy słabych kolumnach

Denon 1200 to prawie najniższy model tego producenta , ale ma prawie 2x wiekszy pobór mocy z sieci w porównaniu do Twojego Sony , zagrać powinien zdecydowanie lepiej przy tych kolumnach , bo wyciśnie z nich więcej

jeśli jednak kupisz Denona x1200 i za jakiś czas będziesz zmieniał kolumny to znowu X1200 będzie słabym ogniwem i będziesz szukał dalej wyższego modelu , a wtedy skok powinien być przynajmniej na x3.../x4... z tego producenta

jeśli jednak z kolumn jesteś zadowolony to kup X1200 i koniecznie suba , masz spory pokój 45m2 , tu potrzeba bardzo dużo mocy

obecny twój zestaw pewnie brzmi jak małe plastiki w pokoju 20m2
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Calkowicie sie zgadzam
Ale na 45m x1200 bedzie za slaby w 100% chyba ze bedziesz go zylowal jak auto pojemnosci 1litra przy predkosci 200km/h
Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

abdul0412

New member
Bez reklam
Witam, posiadam amplituner Sony dh500 i do tego głośniki Sony fcr6000.
Czy wymieniając amplituner na denon x1200 odczuję różnicę w jakości/mocy dźwięku.
Czy lepiej wymienić głośniki zostawiając przy tym amplituner sony.
Salon - 45m2

Jaka kwote mozesz przeznaczyc na Upgrade systemu?
Moze bedzie lepiej sprzedac wszystko i kupic sobie cos znacznie lepszego.
No i jeszcze jedna kwestia - duzo uzywasz kina? bo jak nie to moze lepiej wzmak stereo + glosniki.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Jaka kwote mozesz przeznaczyc na Upgrade systemu?
Moze bedzie lepiej sprzedac wszystko i kupic sobie cos znacznie lepszego.
No i jeszcze jedna kwestia - duzo uzywasz kina? bo jak nie to moze lepiej wzmak stereo + glosniki.

autor za obecny sprzęt nie dostanie więcej niż 1kzł , ale to zawsze coś by zwiększyć budżet n nowszy sprzęt lub go rozbudować , choć za tyle to można kupić średni subwoofer do nie za dużego pokoju

u siebie mam Onkyo z podpisu , ponad 600W zasilacz , pokój 30m2 i sprzęt na prawdę daje radę i ma spory zapas w kinie domowym , w stereo przy dobrej akustyce jak i kolumnach też wypada nieźle ( jak dla mnie )
 

redkca

New member
Tak naprawde moglbym miec x1200 za 1000zl od znajomego zgwarancja . Uzywam hlownie do filmow , czesto korzystam ze spotify w tej chwili przez adapter bluetooth. Aktualnie jestem zadowolony z tego sprzetu ale gra na powierzchni 15m2.
Kwote jaka chcialem przeznaczyc to 2000zl , plus kwota ze sprzedazy obecnego sprzetu.
Polecali mi fidelio e5 albo soundbar ale czytalem ze bedzie za slaby na taki salon.
Moga byc uzywki .
 

mors111

Active member
Bez reklam
Tak naprawde moglbym miec x1200 za 1000zl od znajomego zgwarancja . Uzywam hlownie do filmow , czesto korzystam ze spotify w tej chwili przez adapter bluetooth. Aktualnie jestem zadowolony z tego sprzetu ale gra na powierzchni 15m2.
Kwote jaka chcialem przeznaczyc to 2000zl , plus kwota ze sprzedazy obecnego sprzetu.
Polecali mi fidelio e5 albo soundbar ale czytalem ze bedzie za slaby na taki salon.
Moga byc uzywki .

Fidelio zniknie w takim pomieszczeniu
do filmów x1200 starczy i te kolumny , ale dokup jak najmocniejszego suba na którego cię stać

za 3 koła za dużo nie wymyślisz , zmień ampli i reszta na suba
 
Do góry