Wymiana amplitunera na nowy (jaki do 1000zl?)

lukasz.ku

New member
Witam,

chce zmienić amplituner Pioneer VSX-417 na coś nowszego. Powód - niewystarczająca ilość wejść audio, brak HDMI.

Wymagania:
Mam w TV tylko 1 wejście HDMI więc ampli musi działać jako "HUB" audio/video i przesyłać obraz i dźwięk po HDMI z urządzeń:
- tuner N
- DVD
- odtwarzacz sieciowy

Głośniki zostają - Jamo S 406, 402.

Pokój - 22 m2.

Wykorzystanie: TV "N"- 40%, Filmy - 40%, radio - 20%.

Budżęt - do 1000zł

Wstepny wybór:

Denon AVR-1311 - podoba mi się, 4 wejscia HDMI, niestety tylko 1 optyczne i koaksjalne
Onkyo TX-SR308 - mam uprzedzenia do Onkyo, ale pewnie niesłuszne, tylko 3 wejścia HDMI
Yamaha RX-V 367 - najtansza, duzo wejsc audio i HDMI. Podobno nie przesyla Video przez HDMI :(

Bardzo proszę o pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To musisz wyzbyć się uprzedzenia - bo Onkyo do takich potrzeb będzie najlepsze . Przecież całość do muzyki i dźwięków poza CD.
 

lukasz.ku

New member
Może jest to głupie pytanie, ale czy Onkyo może działać jako "HUB" hdmi dla dźwięku i video?

Czy urządzenia, które wymieniłem wystarczy podłączyć tylko przez HDMI do ampli i później 1 kablem do TV?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Onkyo 308

Jeżeli wszystkie urządzenia będą podłączone po hdmi to onkyo 308 bez problemów sprawdzi się jako hub. Wszystkie urządzenia podłączysz do ampli, a ampli do tv jednym linkiem hdmi. Jeżeli korzystasz również z tunera w tv to ewentualnie będziesz musiał przesłać dźwięk zwrotny z tv do ampli (analog/optyk), chyba, że twój tv posiada hdmi 1.4 a ARC.
 
Ostatnia edycja:

lukasz.ku

New member
Zacząłem się jeszcze zastanawiać nad Yamaha RX-V467 ze względu na duża liczbę wejść.

Jak się ona prezentuje na tle Onkyo 308?

Czy ktoś ma i używa rónież jako koncentrator (HUB) HDMI?
Bardzo mi zależy żeby to sprawnie działało.
 

narwus

New member
mam podobna sytuacje tzn. jedynie jedno wejscie hdmi w TV i onkyo, co prawda model 578, sprawuje sie bardzo dobrze jako hub dla ps3, n-ki i laptopa
 
Do góry