Wymiana amplitunera na nowszy model - Marantz, Yamaha czy Onkyo?

jaco.37

Member
Bez reklam
To co mam 10 lat nadsłuchiwać? Czekałem trzy lata i się nie doczekałem ,inni mają jeszcze dłużej.
Zazwyczaj narzekają ci co sami nie praktykowali.
 

hadetefał

New member
.....poczekaj kilka lat jak kurz na dobre usadowi się na łopatkach i wewnątrz wentylatora to go na pewno usłyszysz .... i nie piszę tego "z myślenia" lecz z praktyki :-D ... a wentylatorki na bank są "komputerowe" innych na rynku nie ma (globalizacja i komercjalizacja itd, itp)
Nie sądzę i tez nie pisze z myślenia. U mnie jest na górze 8 lub 10 cm wentyl który pracuje średnio może kilka minut w tygodniu. Takie wentyl w komputerze słychać po latach dopiero i nie od kurzu tylko ślizgi wysychają.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
To jest chyba najlepsze wyjście,ale ile bym musiał wydać na wzmak aby różnica była powalająca?Druga sprawa mój amp nie ma pre out,także musiałbym przepinać kable co w moim przypadku nie jest takie komfortowe,bo ampli ma zwykłe zaciski.

Pytanie czy słuch pozwala ci wyłapać różnice dźwięku, bo tak kupować dla kupowania to bezsensu.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
.....poczekaj kilka lat jak kurz na dobre usadowi się na łopatkach i wewnątrz wentylatora to go na pewno usłyszysz .... i nie piszę tego "z myślenia" lecz z praktyki :-D ... a wentylatorki na bank są "komputerowe" innych na rynku nie ma (globalizacja i komercjalizacja itd, itp)
To na czym Ci tak juz osiadło?
 

3echo

Member
Bez reklam
Pytanie czy słuch pozwala ci wyłapać różnice dźwięku, bo tak kupować dla kupowania to bezsensu.

Chyba mało jeszcze słyszałem,ale mam wrażenie,że dużo osób pod ciśnieniem forum (nie tylko tego)kupuje tak dla kupowania.Kierując się tylko modelem a nie odsłuchami,bo model wyżej na pewno zagra lepiej .Później zdarza się,że stary ampli grał lepiej od nowych droższych,ale wypasionych.Czytając dane techniczne,wychodzi na to,że mój ampli od np. TX 535 różni się właśnie tymi bajerami a jeśli chodzi o elektronikę która odpowiada za jakość dźwięku to się nic nie zmienia(Burr-Brown 192 kHz/24-Bit)(WRAT) itp.Dlatego najważniejsza rzecz to odsłuchy.Choć i one nie dają pełnego odzwierciedlenia z wiadomych względów(akustyka pomieszczenia itp).Gorzej jak nie ma takiej możliwości.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
To, że sprzęty mają takie samo Burr-Brown 192 kHz/24-Bit o niczym jeszcze nie świadczy choć prawdopodobne ze tego samego producenta bedzie grać podobnie. Tak samo jest w kolorach tv. Każdy producent ma swoją kolorystykę. Porównując onkyo i yamahe na tych samych kolumnach onkyo zagrało bez wyrazu i dzwiecznosci a yamaha zupełnie inna barwa. Za wszystko odpowiadają filtry modulatory i ciort wie co.
 

3echo

Member
Bez reklam
Miałem na myśli sprzęt od jednego producenta.A to że Yamaha,Onkyo,Denon itp grają różnie to raczej oczywiste.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
No tak ale TX535 to niski model i trudno oczekiwać od niego najwyższych lotów dźwięku.
Za to z własnego doświadczenia wiem że przesiadka z 608 na 828 to był ogromny skok jakości pod każdym względem. Więc jak przesiadka to na wyraźnie wyższą serie które są zupełnie inaczej zbudowane z większą dbałością o tor audio niż tylko przez dołożenie kilku Wat i bajerów w oprogramowaniu.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dokładnie:) Posiadam serie 7.. i jeżeli miał bym wymienić to wiem że nowa seria 7.. nic by mi nie wniosła oprócz bajerów których z tego co widzę jeszcze bym nie potrzebował, wolał bym już straszy model, ale wyższy :)
 
Do góry