Wymiana amplitunera na nowszy model - Marantz, Yamaha czy Onkyo?

Rafal7

Banned
Co Wy tak ciągle zasypujecie ludzi tym marantzem? Pózniej człowiek kupi i sie wkurza. Pytałem w dwóch sklepach, które zajmuja się sprzętem powiedzieli, ze jak chce mieć kłopoty to mam sobie kupic marantza. Do takiego ampli dopasowac kolumny to dopiero jest jazda.

To nie chodź do tych sklepów bo po pierwsze nie mają jak widać pojęcia, a po drugie sprzedają to na co mają w danej chwili ochotę
Tak się składa że Marantz i Denon mają bardzo wyrównane brzmienie i nie ma żadnego problemu z dopasowaniem kolumn.
 

kuras90

New member
polecany HK AVR-370 niestety trochę przekracza budżet jaki chciałem przeznaczyć.

Fakt, teraz dopiero tak patrzę, że nie podałem przedziału cenowego więc chciałbym się zmieścić w widełkach 2000-2500zł z tym, że to 2500zł to już górna granica.
 

Rafal7

Banned
Przesłuchaj Denona X3000, Marantza Sr 5008, co do HK AVR 370 to jak napiszesz do Blackninja to spokojnie się powinieneś zmieścić w budżecie.
 

s1m

New member
Też skłaniam się ku 5008 (mam w pudle audio pro avanto) ale mam pytanie: słucham trochę muzyki z winyli, z tego co wyczytałem to dopiero wyższy model (6008 ) ma wyjście phono MM. Niestety już ponad budżet :(

Ma ktoś doświadczenie w tym temacie? Nie jestem jakimś audofilem i nie wiem czy szukać innego ampli czy 5008 po wejsciu np. audio cd in winylom wystarczy ?
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
czemu yamaha została skreślona bez podania nawet argumentów, bo same stereo to nie argument bo są osoby którym bardziej podoba się stereo yamahy niż Denona czy Marantza :). Widzę że zaczyna się robić tylko Marantzowa ekipa na tym forum heh;):p
 

Rafal7

Banned
Osobiście Yamaha jako sprzęt nie podchodzi mi, nigdy jej pod uwagę nie brałem i chyba raczej nie będę brał.A czemu tak jest to nie mam pojęcia.
 

werf

Active member
Bez reklam
Jako były długoletni użytkownik AV Yamhay bardzo wysoko ją oceniam
2gie miejsce w kategorii Japończyków
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Osobiście Yamaha jako sprzęt nie podchodzi mi, nigdy jej pod uwagę nie brałem i chyba raczej nie będę brał.A czemu tak jest to nie mam pojęcia.

My doradzamy koledze a nie Tobie:) to kolega ma dylemat więc po co skreślać coś bo Tobie osobiście nie pasuje. Bo osobiście komuś może nie pasować to co Tobie osobiście pasuje:D
 

Rafal7

Banned
Ja wiem że koledze, sam napisałem tez o Marantz i myślałem że Twoja wypowiedz tyczyła się również mnie .
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
heh;) no spoko. Mi chodzi tylko o to, że pytania typu jaki ampli. Wchodząc wiem od razu że będzie marantz minimum serii 5... ewentualnie reszta heh i marantz jako jeden wielki plus pod każdym względem a a te ewentualne mają wymieniane tylko minusy heh. Też polecam Marantza:) ale tylko polecić i nic więcej sam wybrałem co innego:) więc to co niby jest najlepsze pod każdym względem nie jest najlepsze dla każdego:). Jeśli mówimy o osobistych myśleniach to jeżeli miał bym brać pionka to tylko susano reszta odpada:)
 

Rafal7

Banned
Według mnie jeżeli ktoś się nie zna na sprzęcie pyta o to czy o tamto a my mu oczywiście odpowiadamy to, to i to albo jeszcze i to.
To ja w takim przypadku szukałbym pomocy na forum ale nie w tym sensie co mi kto każe kupic tylko na co mam zwrócić uwagę (na jakie modele) bezy w sklepie mi nie wcisnęli co zechcą i same je wtedy odsłuchać.
 

fazer58

Member
Bez reklam
Kumpel ostatnio sprowadził używkę Pioneera LX 73 (lub 72,nie pamiętam) i powiem Wam szczerze,że musieliśmy zweryfikować dotychczasowe poglądy,że amplituner gra słabo w stereo. Z Oppo zagrał naprawdę bardzo zachęcająco,to była pierwsza przymiarka,jeszcze czekamy na mikrofon,instrukcję... ale pierwsze takty pokazały,że to ,co do tej pory myśleliśmy,że tylko wzmak i takie tam,to już chyba czas zmienić poglądy:)
 

werf

Active member
Bez reklam
Pewnie zaraz po Pioneerze :)

Tak oczywiście

Kumpel ostatnio sprowadził używkę Pioneera LX 73 (lub 72,nie pamiętam) i powiem Wam szczerze,że musieliśmy zweryfikować dotychczasowe poglądy,że amplituner gra słabo w stereo. Z Oppo zagrał naprawdę bardzo zachęcająco,to była pierwsza przymiarka,jeszcze czekamy na mikrofon,instrukcję... ale pierwsze takty pokazały,że to ,co do tej pory myśleliśmy,że tylko wzmak i takie tam,to już chyba czas zmienić poglądy:)

Mam podobne wnioski iż przyzwoity amplituner wcale nie musi grać źle
 

mors111

Active member
Bez reklam
Miałem Yamahe 663 i w zamian skusiłem sie na onkyo 535. Bez porównania onk to dno. Ani qualizera, napisy na klawiszach niewidoczne, napisy na pilocie niewidoczne, pokretło vol plastik i to jeszcze mimośród, każde wejście w menu skutkuje wyłączeniem treble bass z frontu amplitunera, co jakiś czas słychać pstrykanie ze środka amplitunera, radio to żałość w porównaniu do yamahy, dźwięk płaski bezbarwny. Jeszcze by można wypisywać.

Przesiadłeś się na niższy model i oczekujesz lepszego efektu :shock:
Odpowiednikiem Yamahy 6.. jest Onkyo 6.. i to znacznie lepiej gra od serii 5..
 

mare37

Banned
Oczekiwałem przyzwoitości a nie dna i metra mułu :) A onkyo 635 też chyba nie ma manualnego equalizera. Juz mi się odechciało tych sprzętów. Wcale nie mogę odczytać napisów na tym pudle. Proponuje wejść na amazon i zobaczyć ile jest negatywów przy onkyo a ile choćby przy yamaha 675.
Nie wiem jak w tej nowej technologii z tymi tranzystorami ale jak nei ma burr browna to nawet nie ma co. Druga kwestia to widziałem w paru ampli chyba HK wentylator z tyłu. Dla mnie to jest dyskwalifikacja. Jak w desktopie będzie brzęczał. Czy V677 to jakis nowszy model bo slyszalem ze V675 wylatuje z produkcji? I jeszcze jedna kwestia. Wszyscy tak płaczą nad tym stereo w ampli a ja owszem lubie słuchać w stereo tylko, że na wszystkie 5 kolumn i inaczej sobie nie wyobrażam. Dużo lepsza przestrzeń.

A co z pioneerem 924? Zwycieżca eisa a tu gdzie sie czlowiek nie ruszy to leci krytyka. Osobiście sie nie dziwie po 4 playerach pioneera juz mam dośc :) Ciągle coś niedomaga z oprogramowaniem.
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
Przesiadłeś się na niższy model i oczekujesz lepszego efektu :shock:
Odpowiednikiem Yamahy 6.. jest Onkyo 6.. i to znacznie lepiej gra od serii 5..

Jak niższy model jak moja yamaha z 2008 roku :) coraz lepsze buble robią. Nakłada bajerów a jakość leży. Na co komu blutut wsparcie 4k jak większość ma tv FHD. Jakies płatne spotify srify
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Jak niższy model jak moja yamaha z 2008 roku :) coraz lepsze buble robią. Nakłada bajerów a jakość leży. Na co komu blutut wsparcie 4k jak większość ma tv FHD. Jakies płatne spotify srify

Tutaj koledze chodziło o wydajność prądową amplitunera... a nie dodatki... pewnie i od Twojej Yamahy znajdziesz lepsze i to starsze amplitunery... tylko że bez dodatków które Ty masz...
Jeszcze w zeszłym roku miałem Pioneer VSX914 - działał u mnie sporo lat. Jak przesiadałem się na Onkyo - chciałem kupić 636... ale sprzedawca dał mi do zrozumienia że ta przesiadka na "nowszy" amplituner nie ma sensu... faktycznie.. .zrobiłem odsłuchu i różnica nie była duża co do 636... dlatego zakupiłem 828...
 
Do góry