wymiana amplitunera na lepszy model - czy warto?

ronnie86

New member
Witam,

posiadam zestaw 5.0 jamo s606 + sub klipsch r-120sw, wszystko śmiga na ampli pioneer 819.

Moje pytanie brzmi - czy znajdę jakiś amplituner w cenie 1500-1700 żeby godnie zastąpić stary amplituner. Wiadomo swoje lata ma, ale śmiga bez zarzutu. Druga sprawa czy z tej kwocie warto? Pomieszczenie w jakim teraz to wszystko gra ma jakieś 50 m.
Głównie słucham muzyki, koncertów z BD, czasem jakiś film.
Gdybym znalazł następcę amplitunera to stary wykorzystałbym sobie w kolejnym pomieszczeniu w którym chcę złożyć drugi taki zestaw.
(stąd pytanie czy wymienic ampli w głownym pomieszczeniu, a do drugiego kupić jakąś używkę, czy może lepiej wymienic wysłużonego pioneera na lepszy model, zależałoby mi też zeby przy wymianie odczuć chociaż małą różnicę w dźwięku)

Dzięki za jakikolwiek odzew;)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Ja wymienilem pionka 919 na onkyo 838 i różnica była ale dużo więcej wniosły nowe głośniki, bo niestety te jamo to budzetowe głośniki. Więc polecam zmianę głośników, np na heco music style 800 lub 900, heco aurora 1000 lub tannoy mercury 7.4.

Pzdr
 

ronnie86

New member
Ok to jestem w stanie zmienić stereo na jedne z powyższych ale do tego chciałbym wymienić tez amplituner. W sumie wymianę zacznę chyba od wymiany ampli.
Mam 2 typy : Yamaha RX-V485 (lub model wyzszy) albo Denon AVR-X1600H.
Denon z tego co widzę jest mocniejszy. Zależy mi na amplitunerze zeby byl chociaż jakies 10 % lepszy od pionka 819. Musi tez posiadać radio internetowe.

Proszę doradźcie coś, od kilku dni wertuję forum i coraz wiekszy mętlik w głowie mam.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Do kwoty 2tys nie warto, ale jak poszukasz to znajdziesz Yamaha rx-v4a za ok2200zł i tu warto się przesiąść, z tym ze wtedy głośniki bedą słabym punktem zestawu i bedziesz z pewnościa chciał je zmienic za jakis czas.
 

ronnie86

New member
Do kwoty 2tys nie warto, ale jak poszukasz to znajdziesz Yamaha rx-v4a za ok2200zł i tu warto się przesiąść, z tym ze wtedy głośniki bedą słabym punktem zestawu i bedziesz z pewnościa chciał je zmienic za jakis czas.

Ciekawa ta yamaha skusiłbym się nawet na nią, pytanie laika skoro moj Pioneer ma 130w mocy wyjściowej a ta yamaha 115w to teoretycznie jest słabsza?
Albo wziąłbym ta yamahe albo cos mocniejszego z denona ? Denon widze ma 140 w czesto.
Generalnie wymienie ten ampli i proszę o pomoc w wyborze stereo- cokolwiek co lepiej zabrzmi od jamo 606 . Kwota stereo to 1500-1600 za parę. Chyba ze w tej kwocie nic nie znajdę ciekawego ?
Pozdrawiam :)))
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Moc tej Yamahy jest wystarczająca i się nie sugeruj cyferkami mocy tylko jakością dżwieku, masz gdziś w pobliżu salon zeby podlaczyli i posluchałbys sobie przed zakupem róznych zestawów ampli+kolumny?
Bo dzwięk jaki usłyszysz będzie różny i wybrałbyś sobie zestaw pod swoje ucho a nie forumowiczów ;)
A tak wogóle to jesli myslisz o stereo to chyba szukaj wzmaka stereo, w tej cenie ok2tys są dobre wzmaki
 

ronnie86

New member
Chce wymienić amplituner i glosniki stereo ponieważ reszta zestawu 5.1 zostaje. Niedawno kupiłem sub klipsch r120sw i nie ukrywam ze daje rade. Także 5.1 musi zostać- czasem jakis film się zobaczy. A ja chce wymienić tylko te jamo bo z tego co czytam jest to dość srednia/dolna półka w cenie ktora zapłaciłem za nie. Pytanie na co by to wymienić ? Stricte pod ta yamahe ktora mi poleciłeś? (We wtorek jade na odsłuch tej yamahy - znalazłem za 2299zl)

Proszę o polecenie jakichs głośników stereo :)
Jeszcze jedno pytanko - do tej yamahy bez problemu podepnę gramofon denon 297 ? Na pionku śmiga az milo, wiec mysle ze na nowym sprzęcie bedzie tak samo?:D

Edit : moze taga 606 ?
Edit2: warto dopłacić do Denon AVR-X2600H DAB ? Jest o 400 zl drozszy
 
Ostatnia edycja:
Do góry