Wymiana amplituenera KD na dobrą używkę

panalgsung

New member
Mam obecnie Denona AVR2113 i myślę nad zmianą na jakiś porządny model z dobrym stereo w cenie ok. 1000-1200 zł. Teraz byłby podłączony pod Klipsch F-1, ale myślę nad zmianą na kolumny z serii RF.

Póki co znalazłem takie propozycje:

- MARANTZ SR7001, PILOT, MIC, POŁ ROKU GWARANCJI (4505158703) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
- ======== AMPLITUNER ARCAM AVR 300 ======== (4487396398) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
- Cambridge audio azur 640R (4472864532) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Czy ten Marantz SR7001 byłby ok jeśli chodzi o jakość w muzyce (głównie rock/metal, czasami lżejsze kawałki)? Kusi też ten Arcam, ale to dość stary model i nie posiada HDMI (mógłbym to jakoś przeboleć jeśli jakość dźwięku powali na kolana).

A może jakieś inne propozycje?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Zamienić chcesz dziadka na pradziadka?
Zamiast wyrzucać pieniądzę w błoto ,lepiej za te 1200 kup sobie od razu używany wzmacniacz stereo.
 

Henry

Active member
Bez reklam
W 2113 chyba nie ma pre-out'u? Więc sprzedaj to co masz, dołóż do nowego, mocniejszego ampli z pre-out'em, a później faktycznie wzmak.
 

panalgsung

New member
Ile musiałbym wydać na takiego wzmaka, który nieźle by grał? za tysiaka znajdę jakąś sensowną używkę?

Co do preoutu- 2113 go nie ma, ale mógłbym użyć rozwiązania DIY do uzyskania takowego ;)

@jaco.37 - jakiego dziadka? Mój 2113 ma dopiero lekko ponad rok :) I tak jest lepszy od X2000
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Ile musiałbym wydać na takiego wzmaka, który nieźle by grał? za tysiaka znajdę jakąś sensowną używkę?

Co do preoutu- 2113 go nie ma, ale mógłbym użyć rozwiązania DIY do uzyskania takowego ;)

@jaco.37 - jakiego dziadka? Mój 2113 ma dopiero lekko ponad rok :) I tak jest lepszy od X2000

No może z dziadkiem przesadziłem,ale taka zamiana jest bez sensu.
Ja za swojego Nada zapłaciłem właśnie w Twiom budżecie.Trzeba szukać okazji,trochę się potargować ,uzbroić trochę w cierpliwość.
Pre out - żaden problem ,kilkadziesiąt zł i problem rozwiązany bez żadnych cudów, nie zaprzątasz sobie głowy nad jakością jego.
 

panalgsung

New member
Bralem właśnie pod uwagę używki Denon, HK, Marantz i lepsze marki jak np. Arcam, CA.

AVR460, AVR660, AVR760 - tych modeli używanych nie ma teraz na allegro, wiec nie wiem za ile by poszły (ale raczej nie tanio).

Jak na tle konkurencji Marantz radzi sobie w stereo? Lepiej niż Denon/HK?

Z tych dwóch modeli, który byłby lepszy?

Amplituner Marantz SR5007. Okazja. (4508914913) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

MARANTZ SR7001, PILOT, MIC, POŁ ROKU GWARANCJI (4505158703) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Te Denony tez wygladaja ciekawie:

http://allegro.pl/denon-avr-4306-pol-roku-gwarancj-i4508335559.html

http://allegro.pl/denon-avr-3310-i4500615752.html
 
Ostatnia edycja:

panalgsung

New member
Na jakiej cenie może się skończyć mniej więcej licytacja? Jakość w stereo byłaby porównywalna ze wzmakami za tysiaka? Nie będzie problemów z wysterowaniem w przyszłości np. Klipsch RF-82?
 

panalgsung

New member
W instrukcji widzę, że zasilacz ma 550 W, ale max obciążenie to 1080 W (pewnie tutaj uwzględnia tę chwilową rezerwę prądową). W każdym razie dałby radę, ale jak z jego jakością w stereo? Można to porównać do jakiegoś wzmaka?
 
Do góry