Wymiana ampli Yamaha RX-V675

Rafal7

Banned
Oddzielne klocki do kina i do stereo to bardzo dobra myśl.
Co do ceny za za 3808 i 1500 za 2500 to będziesz musiał się na szukać i na czekać, to że 3808 był za 1100 to byłem zdziwiony, jak zobaczylem cenę to pomyślałem ze coś nie tak z tym ampli jest bo co widzę ofertę to jest blisko 1400/1500 zł.
1100 zł za 3808 według mnie to uczciwa cena.
Szukaj tez 3311.
Pma 1500 na Olx był za 1500 zł, i to jest uczciwa cena, bo przeważnie podbija pod dwa koła, ciężko wyrwać go za 1500 zł.

Nie wiem czy jeszcze aktualne
https://www.olx.pl/oferta/denon-pma-1500-ae-CID99-IDi3AdW.html
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No właśnie. Co do samego ampli to nie wiadomo, czy Koledze @Lobit zależy na 9ciu końcówkach, czy wystarczy 7? " ;-)
 

Lobit

Member
Najpierw będę chciał zakupić amplituner i zależy jaki kolor się trafi to takiego samego koloru wzmacniacza będę szukał, więc stereo pozostaje na drugi plan ale dzięki za linka :)
A co do końcówek to 7 końcówek = 7 głośników 9=9 ? Bo jeżeli tak to 7 mi wystarczy :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jeśli można jeszcze coś dodać. Odnośnie koloru urządzenia, to tutaj zalecam ostrożność. Nie namawiam do czarnego, ale jest on najbardziej bezpieczny i uniwersalny. Bo np. mając 4311, nie był to kolor czysto srebrny, lecz "silver premium". Jest to srebro z odcieniem żółci. Oczywiście potocznie powiemy srebrny, ale tak nie będzie. I w związku z tym, np. dopasowanie wzmacniacza kolorem do takiego koloru będzie już problemem. Bo kolor ten, był stosowany w urządzenia wyższych klas. No chyba, że wzmacniacz w takim kolorze będziemy chcieli zakupić. ;-)
 

Lobit

Member
no to jednym słowem kicha, amplituner zakupiłem 3808 srebrny o taki dokładnie
200pq4p.jpg

a wzmacniacz 1500ae są takiego koloru:
19xe38.jpg

i to rozumiem ze są inne odcienie?
Nie pomyślał bym wcześniej o tym z racji tego ze jest to ta sama firma.
A na zdjęciach widać ze 1500 jest ciut jaśniejszy ale myślałem że jest to spowodowane tym ze zapewne inne oświetlenie, ułożenie i urządzenie fotografujące.
Kolor "szampański" bym omijał ale ze srebrem to jestem zaskoczony :eek:
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @Lobit. To tylko zdjęcia, więc tak do końca nie wiadomo, jak będzie. Co do koloru to nie jest to aż tak wielka przepaść, w odcieniu.
 

DrWredman

Active member
Ja też miałem kiedyś srebrne Onkyo CD + Amplituer. Kolory niestety, też się różniły.
Jako, że z kolorami mam trochę do czynienia, powiem tak.
Jeśli fabryka robi pewną partię frontów dzień w dzień, to zawsze wyjdzie ona tak samo. Jeśli zrobią półroczną przerwę to kolejna parta będzie inna. Oczywiście mają jakiś standard, którego będą się trzymać, ale każdy kolor będzie tracił swoje właściwości z biegiem czasu. Jeśli dobierzemy komponenty z różnych generacji, kolorystyka zapewne będzie inna.
A czarne zawsze będzie czarne :)
 
D

Deleted member 452525

Guest
Ale te wzmacniacze tak mają To są odcienie żółtego a ampli jest srebrny. Widać po znaczku denona. Będą się różnić.
 

Lobit

Member
Hej. Od wczoraj mam już AVR3808 co prawda za dużo nie testowałem bo nie było kiedy ale stereo już podłączone i kilka kawałków odsłuchałem i jestem bardzo zadowolony, gra o wiele przyjemniej niż yamaha i ma sporo mocy w zapasie, niosąc go do garażu i z powrotem żeby przedmuchać kompresorem bo widziałem pod obudową sporo kurzu to się zmęczyłem 18kg waży klocek :p (W kinie przetestuje przez weekend)
Pilot to czarna magia :shock: soft trochę powolny, bardzo rozbudowane menu i trochę bardziej skomplikowane niż yamaha, porównując do yamaha to nawet trochę skomplikowane, obsługa yamaha jest prostsza ale posiedzę trochę przy nim w week to myślę że ogarnę :)

Jedynie czego mi brakuje z yamahy to hdmi cec ale nie wyłączam tego 100 razy dziennie wiec da się przeżyć.

Mam takie pytanie co do ilości głośników, jest to ampli 7.1 a w konfiguracji mogę ustawić 6 głośników surround czyli wychodzi 9.1 ?? to jak to w końcu jest? oczywiście nie mam zamiaru tylu podłączać ale z ciekawości bym chciał wiedzieć :)
Ampli w ładnym stanie nie porysowany front i obudowa i ciut dłuższy od poprzednika :) 1xpilot i mikrofon w zestawie :)
2wch0fo.jpg

ngxbnm.jpg

2a50kmp.jpg

9la54o.jpg
 

Rafal7

Banned
Ten ampli wygląda bardzo ładnie 2808 jest identyczny i wiem jak one się ładnie prezentują.

Co do ilości głośników to tu chyba chodzi o dodatkowe fronty o oznaczeniu B.
Standardowo podpinasz się pod A.
 

Lobit

Member
Zrobię zdjęcie jak będę w domu i pokaże jak to u mnie jest chodź myślę że w 2808 powinno być tak samo.
Dodając efektowne glosniki A w menu sa po bokach sluchacza, dodając parę B sa lekko w tył a dodając trzecią parę kolumn Back/amp sa za plecami i do wyboru mam dwa obok siebie albo jeden na środku. Dziwne bo wszędzie pisze że jest to 7.1 nawet w testach.
Mam takie jeszcze jedno pytanie. Posiadm 5.1 i gdy bym chciał rozbudować do 7.1 to czy środkowe kolumny surround mógł bym umieścić na suficie tak jak w dolby atmos (tylne wiszą na ścianie) bo nie mam gdzie ich po bokach zamontować z lewej strony jest okno a z prawej szafa więc pomyślałem że może na suficie było by dobrze ? Ewentualnie bym z 0.5metra opuścił na statywach przykreconych do sufitu? Zdało by to egzamin ?
 
Do góry