Wymiana ampli Yamaha RX-V675

Lobit

Member
Witam. Jak w temacie zastanawiam się nad wymianą swojego amplitunera na jakiś inny, z racji tego że nie jestem zadowolony z dźwięku jaki ta yamaha daje w połączeniu z moimi mission m62, m6ci i m77ds oraz yamaha sw320, pokój 20m2 Chodź nie jestem tam jakimś wielkim znawcą ale w stereo to jest tragedia, a w kinie jakoś daje rade ale też nie jestem w pełni zadowolony.
Zastanawiają mnie 3 dostępne na allegro modele:

Denon AVC-A10SR
Yamaha DSP-AX2
Harman/Kardon AVR7000

Najbardziej jestem przekonany do Denona, ale chciał bym zasięgnąć opinii kogoś innego, chętnie rozważę też wasze propozycje. Nie zależy mi na takich bajerach jakie posiada obecny ampli typu lan, mhl, airplay itp.. to ma porządnie grać. Cena max do 1500zł za sprzęt z drugiej ręki.
Rozważam też zakup wzmacniacza stereo z wejściem main-in np NAD 320bee i podłączeniu go do amplitunera z pre-out.
I pytanie czy wymiana na któryś z wymienionych poprawi coś??


 

Rafal7

Banned
Czemu celujesz w tak bardzo stare modele?
Rozumie ze Cię bajery nie obchodzą bo sam tam mam, ale hdmi to ampli juz powinien mieć i conajmniej w wersji 1.4

Tego Nada odpuść, jak będziesz chciał go wykorzystać jako końcówka w kinie to musisz wyjąć zworki i wpiąć cinche, a jak używać go w stereo to wspinać cinche i wkładać zworki.
 
Ostatnia edycja:

Lobit

Member
Stare - ponieważ za budżet jaki posiadam wole tym razem zainwestować w moc niż funkcjonalność. Obecna yamaha ma multum funkcji których nie używam dlatego wolał bym wymienić na coś mocniejszego ładniej grającego "kosztem bajerów"
Oczywiście nie musi to być nic z tych moich propozycji, jak pisałem chętnie rozważę inne propozycje i hdmi mile widziane.

Tego Nada odpuść, jak będziesz chciał go wykorzystać jako końcówka w kinie to musisz wyjąć zworki i wpiąć cinche, a jak używać go w stereo to wspinać cinche i wkładać zworki.
To jakie wejście powinien mieć wzmacniacz stereo żeby podłączyć to z pre out z ampli żeby nie przekładać zworek z cinchami?? Możesz podać jakiś przykładowy wzmacniacz żeby mi to zobrazować?
 

Lobit

Member
Powinno się nazywać Main In Power Amp Direct.
Pioneera A 30 posiada takie wejścia.
Dzięki :wink: przeglądając budżetowe wzmacniacze to jeszcze w technicsie takie wejście znalazłem, ale mniejsza o to.
Wracając do ampli to trochę jeszcze poszperałem na aukcjach i znalazłem takie o to modele:
-Pioneer VSX-LX53 lub AX4ASi
-ONKYO TX-NR708 lub SR805
-Harman Kardon AVR355 lub 360
-Denon AVR 3808
Może któryś z tych był by godnym następcą mojej Yamahy :?: ewentualnie jakieś propozycje mile widziane :cool:
 
D

Deleted member 452525

Guest
Ja bym wymienił kolumny a nie ampli. Yamaha jest przyzwoita tak myślę sądząc po opiniach w necie. Ja miałem 663 i nieźle to grało. Zamiana na jakiegoś starego grata nic nie da. Pioneer lx53 używka 1500 w tym nie wiadomo jak z oprogramowaniem, onkyo stare ok 1k. Lepsze kolumny i zobaczysz efekt.
Niedawno na olx był denon x4000 za 2k ale sie zmył.. myśle, że dobra cena.
 

Rafal7

Banned
Miałem kiedyś model Denona AVR 2808 Ty masz na oku model wyższy, z avr 2808 w stereo było poprawnie i w kinie również.
Pioneer Lx i Harman to dobre pomysły, ale ciężko coś doradzić, chcesz wymienić dość nowy model ampli na starsze modele.

Aby poprawić stereo to tez jest problem bo nie masz pre out na fronty i nie zepniesz wzmacniacza z ampli wiec kupno wzmacniacza odpada.

Ja uważam że lepiej wymienić kolumny niz ampli na ampli w tym przypadku.
 

Lobit

Member
Próbowałem wczoraj odpisać ale nie mogłem forum włączyć :niewiem:
Z kolumn jestem zadowolony, gdy użytkowalem frontów do stereo z denon pma 725r było wszystko ok niczego mi nie brakowało, problem się pojawił gdy wzmacniacz wymieniłem na amplituner bo kina mi się zachciało i teraz mam kino kosztem stereo. Po za tym yamaha gra trochę płasko z dominującą górą i żadne ustawienia tego nie zmienią dlatego chce wymienić na inny amplituner. Odsłuchiwałem swoje kolumny na harman kardon avr150 głównie pod kontem stereo i dźwięk jak dla mnie przyjemniejszy ale mocy brakowało w tym HK wkońcu waga tego amplitunera to coś Koło 7-8 kg.
Dlatego podalem w propozycji mocniejsze modele HK oraz denona ponieważ używałem go w stereo i mam nadzieję że w kinie da radę a z czasem jak trochę grosza odłożę to chciał bym zestaw rozbudować o wzmacniacz stereo. zastanawia mnie też pioneer Lx53 bo wygląda na dobry sprzęt. Tylko nie wiem który z tych 3 firm wybrać ?
A co do dekoderow to po mimo że podane propozycje starsze to dekodery chyba mają te same ?
Kolumny wymienię dziury w ścianach zostaną a i tak wiem że zadowolony nie będę bo na kinie muzyki słuchać się nie da.

Mam takie pytanie jeszcze co do denona mianowicie na aukcjach podają nieraz ze sa dwa piloty jeden taki dotykowy a drugi wąski i są aukcje albo z jednym albo drugim czasem z dwoma i pytanie który jest głównym pilotem ze tak to nazwie i czy każdym pilotem obsłuże wszystkie funkcje czy tylko jednym z nich i który to ?
 
D

Deleted member 452525

Guest
Ustaw kolumny na front nie flat nie natural włącz enhancer i płasko grać nie powinno. Cóż pisałem koledze te serie V z yamahy nie są wiele warte. Myślę, że taki denon x2000 którego testowałem zagra lepiej. Odsłuchwałem yamahe v7.. ale nie pamietam która z klipschami i była tragedia.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Mam takie pytanie jeszcze co do denona mianowicie na aukcjach podają nieraz ze sa dwa piloty jeden taki dotykowy a drugi wąski i są aukcje albo z jednym albo drugim czasem z dwoma i pytanie który jest głównym pilotem ze tak to nazwie i czy każdym pilotem obsłuże wszystkie funkcje czy tylko jednym z nich i który to ?
Odnośnie pilotów, o które Kolega pytał. Miałem Denony. Pilot z wyświetlaczem jest to pilot główny. Natomiast ten drugi, to pilot dla drugiej strefy, z podstawowymi funkcjami. Ważniejszy jest ten zwyświetlaczem. ;-)
 

Rafal7

Banned
Tym z wyświetlaczem tez działa do innych stref.

Na Allegro pokazał się 3808 za 1100 zł według mnie to dobra cena, a czuje ze i za tysiąc wyrwać idzie, ja miałem kiedyś 2808 i dawał rade w stereo także z 3808 będzie tylko lepiej.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 452525

Guest
Tym z wyświetlaczem tez działa do innych stref.

Na Allegro pokazał się 3808 za 1100 zł według mnie to dobra cena, a czuje ze i za tysiąc wyrwać idzie, ja miałem kiedyś 2808 i dawał rade w stereo także z 3807 będzie tylko lepiej.

Nieaktualne dane. Nie ma takiego
 

Lobit

Member
Dzięki za informacje z pilotami także będę szukał głównie z dotykowym ;-)
Co do ampli 3808 to był na aukcji bo sam go oglądałem i decyzja już podjęta rozglądam się za denonem ;-)
Jak kupię to dam znać jak wrażenia z odsłuchu :cool:
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Miałem kiedyś 3808. Ostatnim był 4311. I zostałby do dziś, gdyby nie Atmos, DTS:X no i oczywiście, jak dla mnie, Auro. Jeśli można coś podpowiedzieć. Jeśli miałby być to 3808, to szukać z oznaczeniem 3808A, takiego miałem. Jest to wersja fabrycznie upgradowana. Chodzi o protokół CEC w HDMI, ale przede wszystkim rozbudowana wersja Audyssey w stosunku do wersji podstawowej 3808. Ale co by Kolega nie wybrał, i tak będzie zadowolony. Powodzenia w poszukiwaniach. ;)
 
Ostatnia edycja:

Lobit

Member
Myślałem głownie nad denon 3808 i do tego dokupić denon 1500ae i to by mi wyszło tylko trochę drożej niż seria 43xx i miał bym kino i stereo, dobra myśl?
Nie wiem jeszcze jak denon zagra mi w stereo z moimi kolumnami ale jeżeli kupie serie 43xx to wzmacniacza już raczej nie dokupię z barku funduszy :/
seria 43xx to już koszt używki ponad 2300zł a 3808+1500ae to coś koło 2400-2500zł
 
Ostatnia edycja:
Do góry