Wymiana ampli w KD - budżet 5k

Camelus_pol

New member
Cześć,

Jako że w zeszłym roku nabyłem niezłe żródło jakim jest Oppo 203, pomyślałem że czas na kolejny krok etapowej modernizacji swojego zestawu, bo szkoda takiego odtwarzacza męczyć z przestarzałym sprzętem. Z różnych względów nie mogę wymienić wszystkiego na raz, więc chciałbym na razie zacząć od ampli, a resztę etapowo później.

Co bym widział z wyposażenia:
- HDMI z ARC (do netflixów z TV i tego typu rzeczy)
- Atmos
- Mile widziane wifi
- Pre-out (to do ew. rozbudowania później o wzmak stereo)

Kino/muzyka: 70/30. Co do muzyki, rock i cięższe brzmienia głównie.
Póki co ampli ma służyć też jako stereo (wiem, wiem...), ale docelowo ma pojawić się wzmak stereo - stąd pre-out w wymaganiach.

Budżet: około 5k

Co po lekturze forum rozważam na ten moment:
- Onkyo RZ840 - tutaj jeśli chodzi o zastrzeżenia o których czytałem to ponoć taka sobie kalibracja dźwięku i niby się grzeje bez odpowiedniej przestrzeni.
- Denon 4500 - ponoć zbyt ciepły jeśli zestawiony z nieodpowiednimi kolumnami

- Pioneer LX504, Yamaha 1080 - tutaj nie mam zdania, bo nie miałem do czynienia z ampli tych producentów.

Myślałem też czy nie warto dołożyć i np. skusić się na takiego Arcama 390, tyle, że tego znowu lepiej parować z 8-omowymi kolumnami, co może trochę później ograniczyć wybór. Póki co wolałbym się więc kręcić wokół początkowo założonego budżetu.

Gdzieś we Wrocławiu wybiorę się na odsłuch, bo następne w kolejce (za jakiś czas) będą kolumny 🙂

Będę wdzięczny za inne propozycje do rozważenia.
(tak, pytałem też na konkurencyjnym forum, ale im więcej opinii tym lepiej)
 

Stratoss

Member
Bez reklam
Denon AVR-X3600H. I do tego masz polskie menu. Niższy model 2600 zgarnął ostatnio prestiżowe wyróżnienie E.I.S.A. którego członkiem jest sąsiednie forum HDTV...
A nie żaden Onkyo czy Pioneer...
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zacznij od tego jakie masz kolumny :)
Zarówno Onkyo RZ840, jak i Denon 4500, Yamaha 1080 to dobre amplitunery. Pioneera LX504 odpuść bo to trochę budżetowa półka, celowałbym w LX-701/LX704. Czasem warto rozważyć zakup modeli sprzed roku, bo cena bywa lepsza, np. Onkyo RZ830/Pioneer LX-701/Yamaha 1070/Denon 4400
 

Camelus_pol

New member
Kolumny jak w podpisie (Jamo C605). Moim zdaniem nie ma sensu najpierw wymieniać kolumn bo stary ampli ich nie wykorzysta. Jeśli mam to robić etapowo, to raczej lepiej zacząć od ampli niż od kolumn - chyba, że się mylę.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli planujesz wymianę kolumn to faktycznie nie ma to znaczenia na obecnym etapie.
W zasadzie wszystkie wymienione przez Ciebie ampli to dobre propozycje, musisz na swojej skórze przetestować który najbardziej przypadnie Ci do gustu (obsługa/brzmienie).
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
@zochu91 - a ze swojego LX-801 jesteś zadowolony? Kupiłbyś ponownie?
Tak, ale mną się nie sugeruj. Ja poprzednio miałem LX-88 a wcześniej Yamahę 1800. W połączeniu z Cantonem Yamaha była za ostra, natomiast w połączeniu z Pioneerem nabrały nowego życia, zagrały o klasę lepiej. LX-801 to bardzo dobry i mocny amplituner (to w zasadzie flagowiec, od LX-901 różni się tylko liczbą końcówek mocy), zwłaszcza że obecnie można go wyrwać grubo poniżej 6K jak się dobrze poszuka, co powoduje że ciężko znaleźć coś tej klasy w podobnej cenie.
 
Do góry