Wymiana 40W4500

Lance

New member
Ten sam efekt był u mnie i z czasem zaczął się pogłębiać. Aktualnie potrafi on występować nawet po dłuższym czasie od włączenia telewizora i staje się on coraz bardziej nieznośny (ostatnio obraz zrobił się bardzo ciemny). W serwisie powiedzieli, że jest walnięta matryca. Wymiana matrycy nie wchodzi natomiast w grę, bo już są praktycznie niedostępne. To samo tyczy się wymiany całego telewizora na ten sam model. Pewnie tak samo jak w moim przypadku zostaną Ci zaproponowane modele: ex500 i ex700. ;) Miej nadzieję, że chociaż w Twoim wypadku Sony się zlituje i na nowy sprzęt nie będziesz musiał czekać 2 miesięcy. Ja czekam nadal :\


I u mnie też to samo :D niezłe jaja jak na 5 letnią gwarancje ! 4500 to miał być "ten lepszy telewizor" a tu proszę.........

Mi tez dzisiaj przysłali i nie wiem na ktory sie zdecydować... lubie ogladac w nocy tv i grac na konsli, przy zgaszonym świetle... mam N ke i lubię HD ;p

Jutro skocze do sony centre i dam znać jak mi się widzą oba.

W sumie w w4500 też rogi troche jaśniej świeciły, i jakoś sie przyzwyczaiłem...
 

major125

New member
No i potwierdził się czarny scenariusz, po tygodniu od zgłoszenia, stwierdzono ,że uszkodzeniu uległa matryca i zaproponowano wymianę na ex501 lub ex700. teraz szybka decyzja i mam nadzieję, że szybka wymiana tv ze strony sony. A tak nawiasem mówiąc to Sony chyba dobrze oblicza okres pracy TV standardowa gwarancja 2 lata a potem nowy TV trzeba kupić. Ciekaw jestem czy to tylko jakaś partia tych matryc pada czy ogólnie wada modelu?
 

Ares78

New member
Pytanie jaka jest ilość awarii w stosunku do sprzedanych modeli bez tego ciężko o jakieś podsumowanie. Odnośnie wymiany już pisałem wcześniej, pod względem ceny najbardziej opłacalna jest wymiana na model z serii ex700 bo są sporo droższe od ex500, patrząc pod względem obrazu osobiście bardziej mi przypadł do gustu niższy model. Na pewno bez wizyty w salonie się nie obejdzie .
 

Lance

New member
a mógłby mi ktoś powiedzieć, czy jest prana możlwiość, że skoro moj TV nie został naprawiony, a mi nie odpowiada "wymiana na inny model" - mogę ubiegać się o zwrot pełnej kwoty jaką zapłaciłem ? Jeśli tak to na jakich zasadach ?
 

Ares78

New member
a mógłby mi ktoś powiedzieć, czy jest prana możlwiość, że skoro moj TV nie został naprawiony, a mi nie odpowiada "wymiana na inny model" - mogę ubiegać się o zwrot pełnej kwoty jaką zapłaciłem ? Jeśli tak to na jakich zasadach ?

Oczywiście, możesz się obiegać jeśli chodzi na jakich zasadach ma być to zwrot i w jakiej wysokości (zapewne tyle ile zapłaciłeś za model) to polecam kontakt z infolinią producenta, będą wstanie udzielić dokładniejszych informacji na temat samej procedury jak i nurtujących Ciebie pytań.
 

Lance

New member
Oczywiście, możesz się obiegać jeśli chodzi na jakich zasadach ma być to zwrot i w jakiej wysokości (zapewne tyle ile zapłaciłeś za model) to polecam kontakt z infolinią producenta, będą wstanie udzielić dokładniejszych informacji na temat samej procedury jak i nurtujących Ciebie pytań.

Niestety, dzwoniłem do sony i wymiana jest na podstawie umowy gwarancyjnej, w której jest zaznaczone ze jezeli nie odpowiada mi zamiana na inny model, musze czekać na części zamienne do starego tv.


Tak wiec nici z intresu...
 

Ares78

New member
Trochę paradoksalna sytuacja bo części do tego modelu pewnie praktycznie już nigdzie nie ma... A nawet jeśli by były to na dobrą sprawę wymiana na któryś z tegorocznych modeli jest chyba w tej sytuacji lepszą opcją (lepsza obróbka słabego sygnału, więcej możliwości multimedialnych niż w w4500).
 

sces

New member
Witam,
Niestety, mój 40W4500 również się popsuł. Objawy- ekran przedzielony na trzy podobne części i rozmycie obrazu. Zadzwoniłem do serwisu i otrzymałem propozycję wymiany telewizora na ex500/501/700.

Podobno najlepsze ekrany mają ex500/501. Ale ja chciałbym zapytać o coś innego.
Mianowicie, czy to, że w Ceneo KDL40W4500 ma tak wysoką cenę spowodowane jest tym, że sklepy nie zaktualizowały oferty i rzeczywista wartość urządzenia to ok. 2800zł czy może wykonane są z lepszych części i dlatego są droższe od KDL-40EX500/501?
Jestem prawie pewien, że prawdziwa jest ta pierwsza wersja, ale wolę się upewnić.

Z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Telewizory LCD z roku na rok tanieją, trend jest dobrze widoczny chociażby po poziomie cen do którego spadły dane modele, porównaj tutaj w4500 i w5500... Także o wykonanie nie masz co się specjalnie martwić na temat zamiany było już dość dużo napisane, czyli cenowo najbardziej opłacalny ex700,pod kątem obrazu ex500...
 

Zieloniutki

New member
Szanowni koledzy i koleżanki będący w temacie ;)

stoję przed dylematem wyboru tv w zastępstwie za KDL40W4710 będącego na gwarancji- uległ awarii. Serwis zaproponował mi trzy modele: KDL40EX600, KDL40EX700 oraz KDL40EX710. Czytając forum myślałem, że zostanę uraczony ofertą KDL40EX500, a tu niespodzianka. Domyślam się, że dobrze jest brać droższy, nie zamierzam jednak go odsprzedawać, więc większą wartością będzie dla mnie jakość obrazu/dźwięku. Do czego potrzebny telewizor? PS3, filmy, ale podawane przez DSUB oraz HDMI, telewizja kablowa analogowa (docelowo cyfrowa). Odległość od ekranu to ~2m.

Pozdr.
 

Ares78

New member
Każdy w Twojej sytuacji dostawał dwie propozycje czyli ex500 i właśnie ex700 (ex710 to jest model ze zmienioną matrycą w stosunku do ex700). Jeżeli chodzi o dźwięk to w przypadku ex500 uzyskasz lepszy efekt, ale i tak z czasem warto zainwestować w kino domowe, obraz moim zdaniem również na korzyść tańszego modelu.
 

Zieloniutki

New member
Ares78, tutaj zaczyna się mój dylemat, gdyż tego modelu nie dostałem do wyboru. Powiedzmy w takim razie, że przyceluję w najwyższy model (chyba to ex710?) i napiszę co sądzę. Ciągle zastanawia mnie jak bardzo dostrzegalna będzie dla mnie różnica w np. podświetleniu matrycy przez EdgeLED. Pzdr
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Mój błąd, myślałem, że jest tam ex500, a nie ex600, także zdecydowanie warto sięgnąć po ex700 albo po ex710 z tymże jak wspomniałem ten ostatni model będzie posiadał inną matrycę niż te dotychczas montowane w ex700, także na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze jak się ona spisuje...
 

yarok

New member
Witam,
Czy oreintujecie się na co teraz Sony wymienia 40W4500 z awarią matrycy? EX500/700/710 może EX720/25? I jaki jest czas oczekiwania na nowy telewizor?
Pzdr,
y
 

Kijek1

Member
Każdy w Twojej sytuacji dostawał dwie propozycje czyli ex500 i właśnie ex700 (ex710 to jest model ze zmienioną matrycą w stosunku do ex700). Jeżeli chodzi o dźwięk to w przypadku ex500 uzyskasz lepszy efekt, ale i tak z czasem warto zainwestować w kino domowe, obraz moim zdaniem również na korzyść tańszego modelu.

Nie każdy. Ja za swojego dostałem ex720. Jak dobrze kojarzę, jako jeden z pierwszych na tym forum, miałem wymianę. Może teraz dają inne modele.
 

yarok

New member
40ex720 moze być, ex500 trochę już archaicznie wygląda na te czasy
Ile czeka się na nowy telewizor po decyzji na wymianę?
pzdr,
y
 

Kijek1

Member
Ja czekałem około miesiąca. Dlatego że jeszcze ex720 nie miał w Polsce premiery. Jak byłem w saturnie dowiedzieć się o ten model, to przedstawiciel z plakietka sony, zrobił wielkie oczy. Przeważnie czeka się do 2 tygodni, w zależności od dostępności modelu.
 

yarok

New member
zadzwonili dzisiaj z serwisu, ze bedzie 40ex720 - nie wiem tylko jeszcze ile czasu bede czekal
jak wejsc w menu serwisowe, zeby sprawdzic czas dzialania tv?
 
Do góry