Wymiana 40vl 748

czarny03

New member
Witam tak jak w temacie co wybrać za ten model,Toshiba pozytywnie rozpatrzyła mi reklamację i mam zwrot gotówki i muszę coś kupić za ok 2500zł.
 

czarny03

New member
Odległość od ekranu? Około 2,5-3metry
Jak słońce świeci w pokoju? Okno ustawone na poludnie
Jak duży jest pokój? 4 m x 5 m
Preferowana technologia: led
Jaki masz obecnie telewizor? 40vl748
Oglądasz w dzień czy wieczorem: Popołudniami i wieczorami.
Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? lampka nocna
Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry
Matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem
Preferowana wielkość telewizora? 40 - 42
Preferowana marka? Brak, jestem otwarty na propozycję
Jakie urządzenia będą podłączone? Telewizja naziemna, xbox 360 nbox n
Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Na wprost lub małe kąty
Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Byłoby miło
Ma mieć tuner DVB-T? tak
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI,
Jaki masz sygnał: Sygnał naziemny, satelita
Ile programów HD? 30
Ma stać czy wisieć? Stać
Rozdzielczość: full HD
Ile osób ogląda: 2
Ile godzin dziennie ma pracować telewizor: 4-6h
Jaka klasa cenowa ? max 2500 zł +/- 10%.
 
Ostatnia edycja:

Mixmich

New member
Żeby było coś porównywalnej klasy to chyba 42vl963 i 42wl863(już znacznie lepiej i świetny stosunek cena/jakość), matryce połyskujące, ale nie odbijają jak szyba, co prawda trzeba by dołożyć trochę gotówki, ale myślę, że warto.

Opisz jeszcze warunki w pokoju najlepiej wg wzoru na forum
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W budżecie
Philips 40PFL5507
Panasonic 42ET5E
Toshiba 40TL933

Przy niewielkiej dopłacie
Sharp 40LE830
Toshiba 42VL963
Sony 40HX750

A nie myślałeś może o trochę większym tv Bo odległością pasujesz nawet do 46/47.
 

czarny03

New member
nie mam taką wnęke w segmencie i tv tam cały wchodzi estetyka okiem żony
a z tych co podałes który ma najlepszy obraz pod hd i gry toshibe odpuszczam zraziłem sie po 748
bez 3d
 
Ostatnia edycja:

SLAV7

New member
Bez reklam
Ja bym na Twoim miejscu nie rezygnował z TOSHIBY. Wadliwy egzemplarz możesz trafić zawsze i nie jest to koniecznie związane z marką.

Popieram wybory zasugerowane przez KARPAJ-a i ewentualnie dorzuciłbym PHILIPSA 42PFL6007 otaz LG 42LM660

Ale na 1 miejscu stawiam TOSHIBĘ 42VL963 a na drugim SONY 40HX750

Wyboru ostatecznego musisz dokonać sam.

Pozdrawiam
 

Mixmich

New member
Jeśli przyzwyczaiłeś się do obrazu klasy 40vl748 z naturalnymi kolorami i bardzo dobrą czernią jak na leda, to ciężko będzie w tym budżecie znaleźć coś podobnego. Propozycje typu samsung 40es6800 i lg 42lm660 i panasonic 42et5 czy toshiba 40tl938 możesz od razu odrzucić. Jeśli masz uraz do toshiby (a szkoda bo w rozsądnych pieniądzach masz super obraz w modelach, które podałem) to warto zastanowić się nad sony 40hx750 (tylko, że dostępność już słaba), panasonic 42et50 (lepsza matryca iż w 42et5, ostatnio sporo promocji w mediamarktach za ~2700 dorwiesz), philips 42pfl6007. Jeśli jednak chciałbyś tv z na prawdę świetnym obrazem to warto skusić się na tośkę 42wl863 (ze względu na kąty widzenia, naturalność kolorów, strefowe wygaszanie szczególnie przydatne przy matrycy ips,)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
nie mam taką wnęke w segmencie i tv tam cały wchodzi estetyka okiem żony
a z tych co podałes który ma najlepszy obraz pod hd i gry toshibe odpuszczam zraziłem sie po 748
bez 3d

Nie dostaniesz telewizora bez 3d, który jest bardzo porządny - bo dodanie 3d to ledwo parę $, a można na tym zarobić :)
Jaki miałeś problem z vl748?
 

czarny03

New member
Mogę się obejść bez 3 d jest mi to zbędne pare tv widziałem bez 3d
vl 748 miałem zanieczyszczoną szybe pełno kurzu oraz za szybą coś jak zaparowanie jest gdzies post na ten temat bo inni też mieli podobny problem tv był 4 razy na servisie 2 razy Warszawa centralny i2 razy Katowice za każdym razem szyba porysowana palce na matrycy itp servis nie może się z tym uporać napisałem reklamację do Toshiby dostałem odpowiedz że uznano mi ją i zwracają kase tv wysyłam kurierem do Warszawy,szukam tv już bez szyby.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Mogę się obejść bez 3 d jest mi to zbędne parę tv widziałem bez 3d
vl 748 miałem zanieczyszczoną szybę pełno kurzu oraz za szybą coś jak zaparowanie jest gdzieś post na ten temat bo inni też mieli podobny problem tv był 4 razy na servisie 2 razy Warszawa centralny i2 razy Katowice za każdym razem szyba porysowana palce na matrycy itp servis nie może się z tym uporać napisałem reklamację do Toshiby dostałem odpowiedz że uznano mi ją i zwracają kase tv wysyłam kurierem do Warszawy,szukam tv już bez szyby.

Łohoho, kurz za matrycą? :D No cóż, byłem w fabryce Sharpa jak i Toshiby i raczej spieszą się tam ze złożeniem telewizora z części. Jakiś pechowy model. Tak czy siak - firmy zrezygnowały z pomysłu robienia szyby przed ekranem w led (poza pojedynczymi przypadkami - tj. Sony hx850 i chyba Philips PDL6907 (choć na żywo go jeszcze nie widziałem).
Obecnie co najwyżej spotkasz trochę częściej banding.
Stąd został bym przy tych propozycjach które rzuciłem. Wiadomo - teraz też możesz trafić na feralną sztukę, jednak to ze Toshiba zwróciła kasę, to aż niespotykane - większość firm nie chce mieć nic do czynienia z takim tv, i co najwyżej zaproponują wymianę.
 

czarny03

New member
sam jestem w lekkim szoku z tą kasą zwrot w Euro Agd wymiana-dopłata czekam na pismo z servisu centralnego oni mi zalatwiali z Toshibą a z szybą to na początku miałem drobiny kurzu po 1 wizycie w servisie było coraz gorzej chyba rozszczelnili i nic z tym nie mogli zrobić, ale tv wymiata obraz żyleta jeszcze mam go kalibrowany kasa poszła w pi...du,a co sądzisz o Lg-Samsung.
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
LG i Samsung będą mieć zazwyczaj w tej cenie dość znaczący clouding i gorszą czerń. Dodatkowo - te telewizory nie istnieją bez kalibracji, bo fabryczne tryby często mają mocno przestawioną temperaturę kolorów pod sklep (8-9K).
Choć wszystko zależy od modelu oczywiście, to akurat dobre LG zaczynają się od modelu LM760, a samsungi od modelu ES6800 (choć tu też nie zawsze, zależy jaka sztuka się trafi)
 

czarny03

New member
TOSHIBA seria TL lub RL ale jaki model z tych czy Philips 40PFL5507K zbliżony do tego co miałem ''40vl748''
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
W pytaniach nic o smart tv nie wspomniałeś. Jeśli Cie nie interesuje, to został bym przy modelu TL933.
Jeśli smart jest trochę ważny - tl TL938 / TL939
Jeśli bardzo ważny - to LG ma płynniejszą przeglądarkę, obsługę magic pilota i więcej polskich widgetów.
Jeśli jednak chodzi o obraz - zdecydowanie Toshiba.
 

czarny03

New member
Z tym smartem nie pytałem bo mam kompa-laptopa tak że jest mi to zbędne ale widziałem tego LG w sklepie i żonie się spodobał ''wygląd'' i co ważne jest idealnie szer w moją wnękę,mimo że 42cal inne są szersze.Suma sumarum brać TL 933,choć żona skłania się jeżeli brał bym Tośke to 939 z 2 okularami promocja w euro 2390zł.Jakie matryce stosuje Toshiba w tych modelach,czytałem że montują LG i Samsunga,a co do samsunga opinie nie sa pochlebne.Jeszcze jedno pytani echodzi o Sharpa co to za model Sharp LC-40LE730/730EVNET
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Ten Sharp to zeszłoroczny pomysł typowo Sharpa, żadna przeróbka Philipsa. Dobre skalowanie, na poziomie najnowszej serii TL9 od Toshiby, jednak gorsze kąty.
 
Do góry