wymiana 2 kolumn frontowych do 4000zł

Deker131

New member
Witam mam zestaw kolumn JBL ES80 5.0 do tego amplituner pioneer sc lx59 pokój 20 m2 praktycznie kwadrat .



Chciałem wymienić 2 kolumny frontowe do 4000 tys za 2sztuki . Jak słucham muzykę to nie do końca jestem zadowolony. słucham gównie z tv kanałów muzycznych czy spotify . Bas jest mało dynamiczny i brak mi trochę średnicy . czekam na jakieś propozycje bo jest tych kolumn trochę .


Bas chciał bym żeby był mocny ale nie był twardy i średnica żeby współgrała z cała resztą .
 

Darekpop

New member
Musisz szukać kolumn o lekko ocieplonym brzmieniu. Sam amplituner już gra bardzo szczegółowo i twardym basem. W jakiej odległości od ściany ustawiasz, czy bas refleks z przodu kolumny czy z tyłu. Może Mission, KEF?
 

barburian

New member
Bez reklam
Kolumny

A konkretnie których ?



Co do używane czy nowe, to raczej nowe chyba że faktycznie by się jakaś perełka trafiła .

W cenie do 4 tyś za parę masz dużo do posłuchania :

Zacznij od PYLON Saphire 31 , Pylon RUBY 20 MkII , Posłuchaj też POLK S55e oraz Klipscha o którym pisał kolega wcześniej, zawiń ucho też na HECO 1000 Aurora , HECO ALEVA 602 GT , Audio Academy Phoebe III , oraz Magnat Signature 507.
 

Henry

Active member
Bez reklam
700... ale ja kupowałem jak były w "normalnych" cenach, dałem nie dużo więcej.
A ta cena za R900 całkiem ok... wyprzedzają resztki, więc jak ktoś kupi, to można uznać, że okazyjnie ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
700... ale ja kupowałem jak były w "normalnych" cenach, dałem nie dużo więcej.
A ta cena za R900 całkiem ok... wyprzedzają resztki, więc jak ktoś kupi, to można uznać, że okazyjnie ;)

A jak se radza z rockiem, hard rockiem, i innymi mozgotrzepami? Wysypuja sie?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przy żadnym gatunku się nie wysypią, od naprawdę ciężkiego metalu, przez Jazz, Blues po klasykę dają radę.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Werf, Muse czy Raz,Dwa,Trzy czesto u mnie leci i jakoś nie zauważyłem, koncert na 25lecie -miodzio.
Wiesz, że źródło i materiał też robią swoje 😉
Odpal sobie WIR Pablopavo... zobacz jak świetnie zrealizowane, a może ci sam krążek podejdzie.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
R28f miałem i to takie sobie kolumny, w swojej cenie całkiem ok, ale
do twojego pionierka podłączyłbym JBl Studio 280, ciut droższe ale lepsze zdecydowanie, szczególne wrażenie robi dół pasma, mają taki przyjemny basik, no i dopasują się do reszty zestawu.
 
Do góry