Wymagania sprzętowe AVCHD

piastun

New member
Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem pierwszej swojej kamery HD (Panasonic HDC-SD1). Jakie sa wymagania sprzetowe do tego aby normalnie ogladac filmy sciagniete z kamery na komputerze. Sprawdzalem na konf. 6600GT, procek AMD 3200, 2GB RAMu i dosyc mocno skakalo. Sprawdzalem takze na notebooku Core2Duo 1.7, X1600, 2GB RAM i tez skakalo. Nie wiem czy to wina kodeków czy po prostu słabego sprzętu. Na obu maszynach mam zainstalowany Klite Mega Codec Pack (najnowszy) - za pliki m2ts (ten rodzaj kodowania) odpowiada z tego co sie orientuje kodek CoreAVC.

P.S.
Do uzytkownikow HDC-SD1:
Czy komus sie udalo przegrywac filmy bezposrednio z karty SD tej kamery?
 

bluray

Banned
Sprawdź czy masz najnowszy update do Nero.
Jeżeli to nic nie pomoże to znaczy, że chyba sprzęt za słaby bo NERO korzysta z własnych kodeków.
Problem znany jako: h.264 i brak wsparcia sprzętowego.
Niestety nie znam AMD ( od zawsze Intel) i nie ocenię siły procka CPU.

Nagraj jeszcze płytke w AVCHD i odpal w NERO albo PS3 lub innym BD playerze.

Mam kamerę SONY SR7 i bardzo słaby CPU ( Penitum IV 3 GHz HT) a jednak chodzi mi płynnie (m2ts) na kompie, że o PS3 (AVCHD) nie wspomnę.
Może dla tego, że mam silną kartę graficzną tj.: ATI 1950 AGP.
 

neon

New member
piastun napisał:
Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem pierwszej swojej kamery HD (Panasonic HDC-SD1). Jakie sa wymagania sprzetowe do tego aby normalnie ogladac filmy sciagniete z kamery na komputerze. Sprawdzalem na konf. 6600GT, procek AMD 3200, 2GB RAMu i dosyc mocno skakalo. Sprawdzalem takze na notebooku Core2Duo 1.7, X1600, 2GB RAM i tez skakalo. Nie wiem czy to wina kodeków czy po prostu słabego sprzętu. Na obu maszynach mam zainstalowany Klite Mega Codec Pack (najnowszy) - za pliki m2ts (ten rodzaj kodowania) odpowiada z tego co sie orientuje kodek CoreAVC.

P.S.
Do uzytkownikow HDC-SD1:
Czy komus sie udalo przegrywac filmy bezposrednio z karty SD tej kamery?
Witaj
Nosze sie z zamiarem kupna tej kamery albo tej nowszej HDC-SD5 i interesuje mnie oprogramowanie Software CD-ROM (HD Writer Ver1.0E) co w skrocie zawiera.
Pozdr. Jerzy
 

piastun

New member
Jezeli chodzi o HD Writer to posiada on nastepujace funkcje:

1. Kopiowanie z kamery na PC
2. Nagrywanie zgranego materialu na plytki/karty
3. Kopiowanie pomiedzy plytkami/kartami
4. Edytowanie filmow - dzielenie, laczenie, kasowanie scen

Program jest bardzo prosty. Szkoda tylko ze dalej nie wiem jak zgrywac bezposrednio z karty na komputer bez koniecznosci podlaczania kabla usb itd. Po wlozeniu karty do czytnika system jej nie widzi - tzn widzi ale jako niezformatowana. Moze ktos sobie z tym poradzil?
 

neon

New member
piastun napisał:
Jezeli chodzi o HD Writer to posiada on nastepujace funkcje:

1. Kopiowanie z kamery na PC
2. Nagrywanie zgranego materialu na plytki/karty
3. Kopiowanie pomiedzy plytkami/kartami
4. Edytowanie filmow - dzielenie, laczenie, kasowanie scen

Program jest bardzo prosty. Szkoda tylko ze dalej nie wiem jak zgrywac bezposrednio z karty na komputer bez koniecznosci podlaczania kabla usb itd. Po wlozeniu karty do czytnika system jej nie widzi - tzn widzi ale jako niezformatowana. Moze ktos sobie z tym poradzil?
Dziekuje za opis.
Z czytnikiem kart pamieci mialem podobny problem i rozwiazalem go tak:
1 Prawym przyciskiem myszy na ikone moj komp na zarzadzaj,
2 nastepnie na zarzadzaj dyskami
3 pokaze sie dysk wymienny i trzeba mu nadac kolejna literke dysku wtedy
sie otworzy.
Pozdrawiam Jerzy
 
Do góry