Wyleczyłem się z plazm Panasonica

Status
Zamknięty.

kajakub

New member
Właśnie, jak w tytule, wyleczyłem się z plazm Panasonica. Przynajmniej tych droższych. Po niecałych 3 latach moja VT20 zrobiła ciche "pyk" i na ekranie pojawił się pionowy czarny pas ok. 10cm szeroki. I zacząłem liczyć. Pierwsza plazma Panasonica padła po 3 latach 2 miesiącach. Ok, myślę sobie, może miałem pecha. Zdarza się. Kupiłem za ponad 5k zł 42VT20. Wytrzymała 2 lata 11 miesięcy. W sumie ok. 6 lat za 10 tysięcy złotych, czyli ponad 1,5 tysiąca rocznie na telewizor. Jak na mój gust zdecydowanie za dużo. Doliczając jakiś abo za satelitkę czy kablówkę wychodzi, że 1 średnią krajową trzeba wydać tylko na telewizję. Z plazmy pewnie nie zrezygnuję bo moja VT20 do dzisiaj miała rewelacyjny obraz, ale zaczynam szukać czegoś do ok. 2k zł. Nawet jak pogra te 3 lata to nie tak żal będzie, jak wywalenie 5 czy 6 tysięcy. Jakieś propozycje 50" plazmy za ok. 2k?
 

kajakub

New member
Dzięki. Obejrzę go. A właśnie sprawdziłem czas pracy mojej VT20. Ok 5600 godz... A Panasonic chwali się że 100 tys godzin powinien panel popracować.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,wiem znam ten ból nie liczyłem, ale mi VT20 jeszcze chyba szybciej padł.co nie znaczy ,że inni mieli więcej szczęścia i im chodzi do dziś...
 
Ostatnia edycja:

kajakub

New member
Na gwarancji czy po, jak u mnie? Po święcie zorientuję się w serwisie, ile by kosztowała naprawa, ale z góry zakładam, że raczej bardziej opłacalne będzie kupno czegoś nowego i tańszego.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Właśnie, jak w tytule, wyleczyłem się z plazm Panasonica. Przynajmniej tych droższych. Po niecałych 3 latach moja VT20 zrobiła ciche "pyk" i na ekranie pojawił się pionowy czarny pas ok. 10cm szeroki. I zacząłem liczyć. Pierwsza plazma Panasonica padła po 3 latach 2 miesiącach. Ok, myślę sobie, może miałem pecha. Zdarza się. Kupiłem za ponad 5k zł 42VT20. Wytrzymała 2 lata 11 miesięcy. W sumie ok. 6 lat za 10 tysięcy złotych, czyli ponad 1,5 tysiąca rocznie na telewizor. Jak na mój gust zdecydowanie za dużo. Doliczając jakiś abo za satelitkę czy kablówkę wychodzi, że 1 średnią krajową trzeba wydać tylko na telewizję. Z plazmy pewnie nie zrezygnuję bo moja VT20 do dzisiaj miała rewelacyjny obraz, ale zaczynam szukać czegoś do ok. 2k zł. Nawet jak pogra te 3 lata to nie tak żal będzie, jak wywalenie 5 czy 6 tysięcy. Jakieś propozycje 50" plazmy za ok. 2k?

Kolego !!! Jeśli padają Ci tak te telewizory to być może ( nie napewno bo nie znam położenia ani warunków w Twoim pokoju ) wina nie leży po stronie telewizora , tylko po stronie warunków w jakich jest użytkowany . Po pierwsze : czy nie mieszkasz w domu gdzie jest wilgoć nadmierna ( taki mały teścik prosty - sprawdz czy sól w solniczce nie jest wilgotna ) . 2 czy masz napięcie na bank stabilne , możesz mieszkać daleko od transformatora i masz w gniazdku spadki napięć . I po 3 czy Twój telewizor nie jest zabudowany jak to robi większość ludzi że ciepła nie odprowadza jak należy . Mam od lat telewizory Panasonica serii VT 50VT20 dwie sztuki , 55VT30 sztuke , 55VT50 i ani jeden telewizor nie nawalił . Wierz mi że telewizory Panasonica ,a konkretnie plazmy są długowieczne i najbardziej bezawaryjne . Jeśłi te uważasz za szajs to nie masz co kupić na rynku bo LCD LED to dopiero szajs do kwadratu . A telewizory u mnie śmigają minimum 14 godzin dziennie . Do tego mój kumpel miał podobne jak Ty problemy z telewizorami i tak jak napisałem wcześniej okazało sie że wilgoć je wykańczała . Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kajakub

New member
Jak skomentował RHJG, inni mają więcej szczęścia i chodzi im do dzisiaj... Ja do tych szczęśliwców w kontaktach z Panasonikiem nie należę. Przyjmę to z pokorą i kupię inną firmę, może współpraca ułoży się lepiej. Chociaż zapewniałem swojej VT20 wzorcowe warunki: miejsce w salonie w najlepszej lokalizacji, żadnych sprzętów w pobliżu, żeby się nie zgrzała i nawet 6 tysięcy godzin nie popracowała.
 

tysma

New member
Dzięki. Obejrzę go. A właśnie sprawdziłem czas pracy mojej VT20. Ok 5600 godz... A Panasonic chwali się że 100 tys godzin powinien panel popracować.
No i może 100tyś by popracował, ale coś innego padło.
To jak z gwarancją na silniki w pralkach. Masz 10 lat gwarancji na silnik, ale na elektronike, która nim steruje już nie:)
 

kajakub

New member
Czyli może jest szansa, że panel jest ok i za kilkaset złotych zostanie wymieniony jakiś element elektroniki? Oby, po Święcie Narodowym się przekonam. Chciałbym, aby tak było, ale po awarii poprzedniej plazmy Panasonica serwis krzyknął ponad 2k i zrezygnowałem z reanimacji.
 

smog

New member
To naprawdę jakiś pech. U moich rodziców 42pv8 gra od 5 lat (a gra jak to u emerytów pół doby) u teściów 37pv80 też podobnie. U mnie 42s10 też około 5 lat. Wszystkie, odpukać, bez żadnych problemów.
Niemniej jakby się tak psuły, też zniechęciłbym się do marki.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja mam plazmę Samsung PS42A i chodzi już 5 lat. Nie miałem nigdy żadnego problemu, chociażby z buczeniem jak to wielu użytkowników pisało w sprawie plazm Panasa. Mam tej samej firmy DVD, które ostro jest eksploatowane już od 8 lat, i również nie ma problemów. Tak więc ja mam miłe doświadczenia z Samsungiem. Możliwe że to kwestia szczęścia?
 

lm648

Banned
Ostatnia edycja:

jpablo

New member
lm648 chyba nie tak non stop, bo w innym wątku pisałeś, że padła Ci na gwarancji bodajże PA6500 i dostałeś PN6500. Problem chyba w tym, że w dzisiejszych czasach wszystkie sprzęty RTV/AGD mają właśnie paść jak najszybciej po upływie gwarancji. Różnica pewnie jest w tym, że te lepsze marki nie mają w międzyczasie innych mniejszych awarii i problemów.
 

lm648

Banned
lm648 chyba nie tak non stop, bo w innym wątku pisałeś, że padła Ci na gwarancji bodajże PA6500 i dostałeś PN6500...........

........... bo sprawa właśnie już dotyczy PN :)


........... Różnica pewnie jest w tym, że te lepsze marki nie mają w międzyczasie innych mniejszych awarii i problemów.

Nie łudź się :) .... ten "problem" dotyczy wszystkich :)........ lepsze?..... znaczy się które? ..... masz na myśli droższe?... podaj przykłady ...... a o mniejszych awariach i problemach tych "lepszych" poczytaj na forum .............. zmienisz zdanie :)

PS.
a tak na marginesie: w gąszczu słów i zdań, niektóre są ........... żartem :)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry