Wykupić dodatkowa gwarancje na 5 lat?

gadzik3

New member
Zastanawiam sie czy warto do tv LG pk350 wykupić gwarancje na 5 lat.
Pierwsza opcja to gwaracncja plus z satrurna (tv 2400 zł +gwarancja 320zł) lub
neo24 (tv 2250 + gwarancja 420 zł)
W sumie ta sama kwota i czy warto dokładać parę stówek do gwarancji od której sklep możne się wymigać.
 
Z

zerga

Guest
racja przeczytaj warunki.za granica obejmuje ona nawet ubezpieczenie sprzetu od uszkodzen mechanicznych typu upadek a w polsce jak to w polsce na rozne haczyki rybki sie lowi
 

gadzik3

New member
Dzieki za porady gwarancji nie wykupuje. Jak nie spotkają mnie nieprzewidziane wydatki to w kwietniu będę już miał LG pk350 chyba ze się wysprzedają i będą tylko nowe model LG.
 

mlero

New member
Rozmawiałem o przedłużonej gwarancji w Saturnie ze sprzedawcą i zapewniał mnie, że jest to pełna gwarancja na 5 lat i jak coś się stanie to naprawiają na swój koszt lub dają nowy TV.
Co do TV LG to radzę takową wykupić bo kilku znajomych miało to nieszczęście posiadać TV LG i zaraz po gwarancji im padły, a naprawa była nieopłacalna.
Kolega w zeszłym roku kupił plazmę LG42PQ2000 i padła po miesiącu ale że miał wykupioną dodatkową gwarancję wymieniono mu na nowszy i wyższy model LG42pj550 i teraz działa OK (4 tygodnie czekał na nowy).
A może samsung C450 lub nowy model D450?? Kilka osób którym poleciłem w zeszłym roku kupiły i są na maxa zadowoleni
 
Ostatnia edycja:

Morpheush

New member
Z tymi gwarancjami należałoby uważać i przemyśleć opłacalność. W zeszłym roku czytałem gwarancje MM a to jest taka siostrzana sieć Saturna (ten sam właściciel), więc też i pewnie mają identyczne gwarancje. Otóż w tej gwarancji był taki jeden dość istotny punkt, że jak stwierdza, że się nie opłaca naprawiać to wypłacą kase: 60% w 3 roku, 40% w 4roku i 20% w 5 roku, a w pierwszym i drugim jak pamiętam było chyba po 100%. Tak więc począwszy od 3 roku już nawet nie ma zbytnio co liczyć na wymianę na nowszy model, a w 5 roku jak się coś zepsuje i nie będzie to jakaś pierdółka to zamiast naprawy pewnie wypłacą odszkodowanie. Tak więc z tymi 20% kasy jaką się zapłaciło wcześniej kliencie idź i kup se nowy telewizor:mrgreen:
Podstawiając to pod ten podawany sprzęt o wartości 2400zl to w 5 roku jakby się zepsuł dostałoby się z 480zł, a zapłaciłoby się za ubezpieczenie 320zł o ile oczywiście uznają gwarancję.
Z tego co widziałem to w Saturnie i MM mają dość tanie te gwarancje/ubezpieczenia w porównaniu z innymi sieciami a i też zakres obsługi serwisowej jest dość fajny.
 
Do góry