wyjście VGA na DVI

lesar

New member
wyjście z laptopa jest VGA (MAXDATA 4100IW GF GO6200) w monitorze mam wejście (DVI-D): 24-pin (GATEWAY 2485W)...i chce to podłączyć. Są jakieś przejściówki albo gotowe kable? Patrzyłem na allegro ale nie mogę dojść co i jak? Miałem przejściówkę od karty graficznej GIGABYTA ze stacjonarnego DVI-VGA ale nie chce się wpiąć w monitor z DVI. Będę wdzięczny na na jakiś namiar.


A VGA>Component taki kabel jak podłącze z laptopa pod monitor będzie dobrej jakości obraz? czy każde wyjście vga obsługuje sygnał component?
 

timbot

New member
Bez reklam
dvi-d to dvi-digital, przyjuje sygnał tylko cyfrowy
sa zlacza dvi-i (integrated) ktore przyjmuja lub wyslaja jednoczesnie sygnal cyfrowy i analogowy (taki jak w kalbu vga, czyli d-sub)
roznia sie one nieznacznie iloscia pinow
niestety jesli masz wejscie w monitodze dvi-d to nie podlaczysz zrodla analogowego vga
przejsciowki o ktorych piszesz stosowane sa w laptopach, ktore maja wysjcie dvi-i zeby moc do niech podpiac tradycyjne monitory z wejsciem analogowym vga

jesli masz wjescie component w monitorze to mozesz je wykorzystac, jest to podlaczenie bardzoe dobrej jakosci, ale przeznaczone do profesjonalnych kart graficznych z wyjsciami komponent, dlatego jakosc przejsciowki vga-component moze byc bardzo znaczaca
 
Do góry