wyjście pre-out

Echelon

New member
Są cztery przyciski, więc jest pewnie z 10 możliwości. A jak będzie 2xAND ... Ale skoro dimo mówi, że nic złego się nie działo ...
 

dimo

New member
Jak to się mówi każdy sprzęt można zajechać. Nie próbowałem na siłę wciskać wszystkich przycisków na raz. Przy normalnej eksploatacji nic się nie dzieje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Echelon

New member
To trzeba chyba nauczyć się na pamięć, że 1 do KD, 2 do wzmacniacza, itd. albo nakleić małe nalepki na front. I dla wszystkiego sprawdzać, żeby tylko jeden segment był włączony.
 

dimo

New member
Są 2 przyciski do wyboru wzmacniaczy i 2 przyciski do wyboru zestawów kolumn. W każdym zestawie przyciśnięcie jednego przycisku powoduje wyskoczenie drugiego. Chyba trzeba by było wcisnąć obydwa w jednym momencie żeby sygnał z obu włączonych wzmacniaczy poszedł na kolumny, ja tego nie próbowałem robić. To nie może stać się przypadkiem. Chociaż cuda się zdarzają ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wachafro

New member
Zapytanie Roksan Kandy K2 + Ampli z Pre out

Normalne chincze tylko opisane jako pre-out, main-in.
Popatrz sobie np. na zdjęcia tylnej ścianki Onkyo 905, tam znajdziesz pre-out, a później popatrz na tylną ściankę wzmaka HK990, tam znajdziesz main-in.


Witam,

nie chce zakladac nowego watku, poniewaz wiem jak nie lubicie 100 razy tego samego tematu na forum. Mam pytanie, ktore idealnie dotyczy watku ale nie mam pewnosci co do sposobu rozwiazania sprawy. Mam obecnie ampli stereo Roksan Kandy K2, a do niego Monitor audio RX6 jako fronty. Chcę rozbudować system do 5.1. Sprawdziłem Kandy K2 z tyłu ma tylko Pre out i zastanawiam sie czy będę to mógł razem połączyć tzn. tak aby fronty były napędzane przez Roksana, a reszta tzn. central, sub i tyły z ampli 5.1 bez przełączania kabli itd. Da się? Z góry dzięki za info.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie Krzychu ma 100% racji .. w innym wypadku nic z tego nie bedzie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

speedo

New member
a nie jest tak że z ampli pre-out czinczami do aux wzmaka, głośność we wzmaku na pół a potem w ustawieniach ampli ustawić by głośność na cały system był regulowany z ampli? gdzieś o tym czytałem jak znajdę to wkleję, sorki za niefachowe nazewnictwo,
 

Calibretti

New member
Witam, mam pytanie o ten przełącznik Beresford TC-7220 - interesuje mnie podłączenie, poprzez przełącznik, kolumn głównych do amplitunera KD i do wzmacniacza stereo. Mam pytanie: kolumny normalnie z ampli łączę w trybie bi amp i jak patrzę na ilość złączy w tym przełączniku to, aby ten bi amp przekierować do ampli i wzmacniacza potrzebuję 24 gniazd, a tu jest 16. Czy w takim razie połączenie gł. kolumn w bi amp, a wyjście do obu wzamków w normalnym trybie to dobre rozwiązanie czy też muszę zmieniać kable na zwykłe lub też jest taki przełącznik o tylu gniazdach i w przystępnej jak ta cenie ? pozdrawiam Krzysiek
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W przypadku tego dzielnika już nie łączysz kolumn w bi-amp. Przełącznik ten pozwala na podłączenie 2 wzmacniaczy do maksymalnie 2 par kolumn. Jeżeli mamy amplituner KD, wzmacniacz stereo i jedną parę kolumn frontowych to ciągniesz kable od amplitunera do dzielnika i od wzmacniacza do dzielnika, a nastepnie wychodzisz jedną parą kabli do kolumn frontowych. Wtedy jeżeli oglądasz KD przełączasz na np. Amplifer A a jak stereo to na Amplifer B.
 
Do góry