Wygłuszenie pokoju

marmac

New member
Witam. Posiadam pokój o wymiarach: szer.: 3,20m, dł.: 4,40m, wys.: 2,20m. Chcę tam zrobić pokój kinowy. Mój sprzęt to Benq W600 + Logitech Z-5500 + Creative X-Fi Titanium. Problem w tym ze jest echo i teraz pytanie jakim najtańszym sposobem i jak to wyeliminować?

Myslałem o wykładzinie na podłogę i 3 ściany maks do 15 zł za 1mkw bo nie jest az taka zabójcza cena za całość (40mkw=600 zł).

Poradzicie coś? Z góry dzięki za odp.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zacznij od:
-wykładzina na podłogę
-firanki im grubsze tym lepsze
już jest git, prawda?
-kwiaty, im więcej listków tym lepiej
Bardziej kosztowne to:
pułapki basowe, wytłumienie prof, farma ścienne tłumiąca.
 

marmac

New member
Chodzi o to, ze będzie to pokój tylko do filmów wiec wzoruję się na normalnej sali kinowej. Pomieszczenie jest w piwnicy, całkowite zaciemnienie non-stop wiec kwiaty odpadają tak samo jak stoliki, szafki, półki itp... nie chcę go za bardzo wygłuszyć ani tez mieć echa, tylko teraz pytanie w jakim stopniu wygłuszyć - jakieś wskazówki, porady :)
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Chyba najlepszą wskazówką do tego jak wygłuszyć powinno być Twoje ucho.
Wiem, że to co napisałem to "oczywista oczywistość" ale niestety tak właśnie jest. Popróbuj, eksperymentuj... Jeśli nie chcesz tam mebli, ani kwiatów tak jak radzi blacknija, to popróbuj może właśnie z wykładzinami, niektórzy stosują wytłoczki do jajek, żeby rozpraszać falę dźwiękową ;]...

Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To do roboty, pomysł w/g mnie na piwnice rewela:

batcave-cinema.jpg
 

pkomp

New member
lipa
takie rzeczy albo się wylicza spędzając masę czasu albo jak chcesz szybko i tanio to eksperymentalnie rozstawiasz rozpraszacze i pochłaniacze w odpowiednich miejscach gdzie dadzą najlepszy efekt
wygłuszanie zaburzy czasy powrotów sygnału a efekt może byc znacznie gorszy od tego co masz już teraz

jak chcesz niedrogo to kup kilka paneli ze specjalnej pianki (apama.pl - tam sobie popatrz) i kombinuj
wytłoczki zostawmy do jajek - i efekt jest praktycznie żaden
 

marmac

New member
no te ciemniejsze prostokąty to są własnie maty wygłuszające ze specjalnej pianki, z wykładziny zrezygnowałem jak widać. Niestety ~50.000 tys na to nie mam, aby uzywać profesjonalnego sprzętu, to ma być projekt "budżetowy" :p
 
Do góry