Wygłuszenie pokoju

Adi1234

New member
Witam mam problem z akustyką w pokoju to znaczy, jak siedzę na narożniku i słucham muzyki to mi dudni bass ale jak stanę na środku pokoju to tego efektu nie ma i teraz pytanie czy wygłuszyć ścianę za narożnikiem pianką akustyczną czy lepiej za głośnikami które stoją po 2 stronie ?

Pokój ma 20m2 kwadrat
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Fala stojąca czyli dudniący bass jest przez wymiary pokoju w kwadracie, nie jestem fachowcem w tym ale chyba tzw "pułapki basowe'' mogą tu pomóc, sklep internetowy z Bialegostoku - RMS pomoże ci w tym.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Zrób parę fotek jak to wygląda, co gdzie stoi, będzie łatwiej cokolwiek doradzić
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Dużo pustych ścian i pusta podłoga nie pomagają.
Dywan shaggy na podłogę, pomyśl czy nie powiesić jakiś półek na ścianach. Lewą kolumnę odsunąłbym od rogu bardziej w prawo, nie powinna stać w rogu pokoju.
Co do tych piramidek to możesz spróbować postawić je za kolumnami.
Poszukaj wątku o polepszeniu akustyki, czytałem ostatnio tylko że nie na naszym forum. Tam koledzy sami robią różne ustroje, bass-trapy.
Ale zacząłbym od tego co Ci napisałem.
 

DrWredman

Active member
Poszukaj innego miejsca dla suba i ustaw go pod kątem względem ścian. A jakie masz ustawione odcięcia dla suba i głośników? Może częstotliwości sie nakładają w subie i głośnikach ?
 

Killarmy

New member
a te tylne grają dla lampy i wiatraka, bo na pewno nie dla Ciebie? Moim zdaniem albo powinny być niżej albo skierowane w dól, na słuchacza. Pokombinuj z ustawieniem suba, obecnie średnie miejsce dla niego i koniecznie odsuń lewą kolumnę od bocznej ściany.
 

Adi1234

New member
Wiem ze lewa kolumna powinna być z dala od rogu ale się nie da bo jest szafka a nie będę zasłanial dzwiczek bo to bez sensu, jedynie mogę ją przesunąć do przodu . Dywany odpadają bo nie lubię . Jest mały pod stołem . Co do tylnich głośników wiem ze powinny być na jednej wysokości ale są na takiej żeby się nie uderzyć przy wlaczaniu światła . I mi to przy efektach nie przeszkadza ze są tak wysoko . Jedynie co mogę zmienić to powiesić tv i na prawej ścianie gdzie komoda powiesić lustro .l nad tv może jakaś pulka .

A sub jest od soundbaru bo się wnerwilem ze to tak kiepsko gra ale jednak soundbar gra gorzej :) wiec idzie spowrotem do media :) .

To chyba niewiele mi to da .
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam mam problem z akustyką w pokoju to znaczy, jak siedzę na narożniku i słucham muzyki to mi dudni bass ale jak stanę na środku pokoju to tego efektu nie ma i teraz pytanie czy wygłuszyć ścianę za narożnikiem pianką akustyczną czy lepiej za głośnikami które stoją po 2 stronie ?

Pokój ma 20m2 kwadrat

Niestety pozycja odsłuchowa przy samej tylnej ścianie nie jest optymalna. Sam mam podobnie. Musisz powalczyć z tą ścianą za sobą i za kolumnami.


Nawet te pianki fajnie wyglądają, pytanie na jakie częstotliwości działają. Żeby się nie okazało, że wytnie Ci górę , a w kwestii basu nic się nie zmieni. Temat akustyki nie jest łatwy. Tak jak Armanig radzi można metodą prób i błędów. Chyba, że chcesz bardziej profesjonalnie to można się zgłosić do firmy , która zajmuje się akustyką, ale to się będzie wiązało z kasą.
 
Ostatnia edycja:

ThePepe

New member
Bez reklam
Wiem ze lewa kolumna powinna być z dala od rogu ale się nie da bo jest szafka a nie będę zasłanial dzwiczek bo to bez sensu, jedynie mogę ją przesunąć do przodu . Dywany odpadają bo nie lubię . Jest mały pod stołem . Co do tylnich głośników wiem ze powinny być na jednej wysokości ale są na takiej żeby się nie uderzyć przy wlaczaniu światła . I mi to przy efektach nie przeszkadza ze są tak wysoko . Jedynie co mogę zmienić to powiesić tv i na prawej ścianie gdzie komoda powiesić lustro .l nad tv może jakaś pulka .

A sub jest od soundbaru bo się wnerwilem ze to tak kiepsko gra ale jednak soundbar gra gorzej :) wiec idzie spowrotem do media :) .

To chyba niewiele mi to da .

Wybacz kolego, ale jak chcesz mieć poprawę dźwięku to niestety trzeba iść na jakiś kompromis.
Nie lubisz dywanów i nie przesuniesz szafki bo Ci się nie podoba, to sorki, ale to pianki też nie pomogą nie wiadomo jak.
Moim zdaniem tak jak pisał Armanig, metodą prób i błędów szukałbym innych ustawień kolumn, spróbowałbym coś położyć na podłogę i sprawdzał co się zmienia.

Temat akustyki pomieszczenia nie jest łatwy i trzeba dużo cierpliwości i czasem trzeba wybrać, lepszy dźwięk czy preferencje wizualne :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
a ponadto słuchając stereo dobrze jest mieć zachowany "trójkąt równoboczny" z odległościami a u ciebie się okaże że masz romb :cry: albo kij wie co
 

Adi1234

New member
Wybacz kolego, ale jak chcesz mieć poprawę dźwięku to niestety trzeba iść na jakiś kompromis.
Nie lubisz dywanów i nie przesuniesz szafki bo Ci się nie podoba, to sorki, ale to pianki też nie pomogą nie wiadomo jak.
Moim zdaniem tak jak pisał Armanig, metodą prób i błędów szukałbym innych ustawień kolumn, spróbowałbym coś położyć na podłogę i sprawdzał co się zmienia.

Temat akustyki pomieszczenia nie jest łatwy i trzeba dużo cierpliwości i czasem trzeba wybrać, lepszy dźwięk czy preferencje wizualne :)


Trudno przesunąć szafkę która wisi :) . I na tej ścianie ma być jeszcze biurko kompem tylko mniejsze od tego co mam wiec nie mam zabardzo gdzie ja przewisic . Może da coś lepszy amplituner co do akustyki . Bo nie będę wariowal robił wszystkiego pod glosniki . Typu trójkąt równo boczny :) . Może jak bym mieszkał sam :) no ale zona sami wiecie o co chodzi :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wiem ze lewa kolumna powinna być z dala od rogu ale się nie da bo jest szafka a nie będę zasłanial dzwiczek bo to bez sensu, jedynie mogę ją przesunąć do przodu . Dywany odpadają bo nie lubię . Jest mały pod stołem . Co do tylnich głośników wiem ze powinny być na jednej wysokości ale są na takiej żeby się nie uderzyć przy wlaczaniu światła . I mi to przy efektach nie przeszkadza ze są tak wysoko . Jedynie co mogę zmienić to powiesić tv i na prawej ścianie gdzie komoda powiesić lustro .l nad tv może jakaś pulka .

A sub jest od soundbaru bo się wnerwilem ze to tak kiepsko gra ale jednak soundbar gra gorzej :) wiec idzie spowrotem do media :) .

To chyba niewiele mi to da .

W takim wypadku pozostają tylko słuchawki...:D
Jeśli ze wszystkimi sugestiami, odnośnie poprawy w akustyce jesteś na nie, to nie dziw się że system Ci źle gra skoro łamiesz podstawowe zasady akustyki. Choćbyś tam wstawił system za siedem mln to i tak zagra to do bani. Czołem
 

Adi1234

New member
W takim wypadku pozostają tylko słuchawki...:D
Jeśli ze wszystkimi sugestiami, odnośnie poprawy w akustyce jesteś na nie, to nie dziw się że system Ci źle gra skoro łamiesz podstawowe zasady akustyki. Choćbyś tam wstawił system za siedem mln to i tak zagra to do bani. Czołem

Nie ze wszystkimi tylko z tymi które nie zrobię bo nie mam jak tego inaczej ustawić . Ja tej szafki nie chciałem ale jest tak samo ktoś tych głośników nie chciał ale są , tu są kompromisy :). Będę kombinowal nad jakimiś półkami czy czymś żeby zapełnić jakoś te ściany . Co do amplitunera za milion to jednak to coś daje denon 2300 tak mi skalibrowar pomieszczenie ze nic nie dudnilo tylko brakowało mi w nim dynamiki .
 
Do góry