Wydajnosc optymalna ampa??

deoc

New member
Witam,
Mam takie troche moze dziwne pytanie...
Posiadam ampa Danonka 1706 (wiem wiem leciwy, ale daje rade i jestem zadowolony)
Chcialbym spytac czy jest jakas "optymalna" wydajnosc mocy....
Chodzi mi oto (z wlasnych odsluchow) - ze max. co mozna z niego wycisnac to -20 (ustawienie glosnosci) powyzej tej wartosci (czyli -18 do +10) slysze spadek ZNACZNY jakosci dzwieku. (jest glosno, ale nie ta sama "klarownosc") .. moze to ze mna cos nie tak, ale tak bylo juz przy KODA'ch 706 - ze pow. -10 juz nie dawal w ogole rady....
Glosnosc przy -20 w pokoju 20m2 jest jak najbardziej OK (optymalna dla mnie) do filmow i muzy/gier... ale zastanawiam sie czy zmieniajac ampa i probujac naglosnic wieksze pomieszczenie moje JBL'e daly by rade, czy to glosniki juz nie daja rady... choc wg. mnie ampowi brakuje mocy....
I jak to czytac, bo np. moc 6x75W to duzo i malo... choc "nasze" 75W jest i tak wieksze od tego co znajomi maja mowiac 6x120W :/
I jak to w rzeczywistosci jest z ampami (na tej samej oporowosci)
 

asoz

New member
W twoim wypadku amplituner nie daję rady, pojawiają się z tego tytułu zniekształcenia i dźwięk nie jest już taki jak być powinien.

Aby pozbyć się tego efektu, musiałbyś zainwestować w naprawdę mocny amplituner.

Każdy producent podaję moc dopuszczalną. Jeśli budżet pozwala, chyba lepiej ją przekroczyć, bo wtedy nie ma takiego efektu. Wim o czym piszę, bo mam 64W za dużo :D

Co do mocy, nie można wierzyć w to, co piszą na stronach producenci.
Na audio.com.pl robią dokładne pomiary mocy, zajrzyj tam.

75W to bardzo sporo jak na amplituner. Niestety obawiam się, że ten Denon nie dociąga do 50W.
 

SaayaPL

New member
Witam. jestem nowy na forum , mam problem ponieważ ostatnio kupiłem na allegro telewizor Medion MD30800DEN-S 32 calowy i mam problem ponieważ , kiedy mam telewizor przedstawiony na złacze HDMI to mam zablokowaną opcje Solution (czyli ustawienie głębi barw) i czy wiecie może czy cos można z tym zrobić ??? w sesie jakoś to odblokować ??
 
Do góry